Zmiany w formacie dogrywki Melodifestivalen 2018! Prezentacje utworów z Holandii i Cypru!

Krótkie newsy europejskie – w Szwecji zmiana formatu dogrywki! Na czym polega? Waylon zaprezentował eurowizyjny utwór! Jak brzmi cypryjskie „Fuego”? Sprawdź już teraz! 

Kolejne zmiany w Melodifestivalen na dobę przed rundą dogrywkową. W tym roku każdy duel traktowany będzie jako osobna część show, co oznacza, że po dwóch występach od razu podane zostaną wyniki. Tym samym dalszy los Margaret będzie znany już zapewne w ciągu pierwszych 30 minut od rozpoczęcia transmisji. Przypominam, że Polka rywalizuje z Moncho już w pierwszej parze. O tym, czy zakwalifikuje się do wielkiego finału w Sztokholmie zadecydują wyłącznie widzowie. W 2016 roku z pierwszej pozycji w pierwszym duelu startowała grupa Panetoz, która awansowała do finału, z kolei w 2015 roku dogrywkę otwierał  Andreas Weise, który przegrał pojedynek.

Już wiemy, że reprezentant Holandii – Waylon – wykona w Lizbonie piosenkę „Outlaw In ‚Em”. Był to drugi z pięciu prezentowanych przez wokalistę piosenek. O tym, że to właśnie ta kompozycja została eurowizyjną propozycją dowiedzieliśmy się wcześniej niż planowano – z powodu „wycieku” na Spotify. Willem Bijkerk, czyli Waylon, ma 37 lat i urodził się w Apeldoorn. W tym roku wyda swój piąty album. W 2012 roku ożenił się, ale po trzech latach jego małżeństwo się rozpadło. W 2014 roku wszedł w skład duetu The Common Linnets i reprezentował Holandię podczas Eurowizji zajmując fenomenalne, drugie miejsce.

Dziś po 21:00 odbędzie się również premiera utworu „Fuego” z Cypru.

UPDATE: Utwór Cypru już dostępny poniżej:

 

%d blogerów lubi to: