Margaret ma szansę na wygranie Melodifestivalen? San Marino straciło jurora! Eurowizja Junior z fatalną oglądalnością

Temat udziału Margaret w Melodifestivalen trafił już do polskich mediów. Większość tytułów świadczy o tym, jakoby wokalistka „chciała reprezentować Szwecję” co nie do końca jest prawdą, bo z wcześniejszych informacji wynika, że Margaret nie za bardzo chce łączyć swoje uczestnictwo w szwedzkich preselekcjach z Eurowizją. Dla niej i jej wytwórni to po prostu okazja do ponownego pojawienia się przed milionami widzów – Melodifestivalen jest w końcu jednym z najpopularniejszych show telewizyjnych w tym kraju. „Margaret w Melodifestivalen może osiągnąć bardzo duży sukces, czego już teraz jej życzymy. To właśnie te kwalifikacje wyłoniły późniejszych zwycięzców Eurowizji np. Loreen i Mansa Zelmerlowa. Gwiazda polskiej sceny muzycznej zaśpiewa zupełnie nowy utwór, który powstał we współpracy ze szwedzkimi producentami. Jednym z nich był Anderz Wrethov” – podaje portal Eska.pl „Duża część miłośników artystki niestety nie jest zadowolona z tej decyzji. Przede wszystkim mają do niej żal, że Margaret nie chce ponownie wziąć udziału w polskich preselekcjach do Eurowizji” – dodaje portal Gala.pl. O konkurentach Margaret artykuł przygotował portal RMF.fm.

Portal Wiwibloggs podkreśla, że udział Margaret w Melodifestivalen to jedna z największych niespodzianek konferencji prasowej SVT. Zapytany o to Christer Bjorkman przyznał, że Margaret utwierdziła swoją pozycję popularnej piosenkarki w Szwecji, która wylansowała „prawie” dwa przeboje w tym kraju. „To bardzo interesująca postać, lubię to, w jaki sposób występuje na scenie, jest naprawdę fajna i ma bardzo dobry hit” – powiedział producent MF 2018. Udział Polki w preselekcjach szwedzkich nie oznacza, że Melodifestivalen otwiera się na wszystkich wykonawców z całej Europy. Aby w ogóle myśleć o udziale w konkursie, należy zdobyć serca widzów w Szwecji i być z tym krajem związany (np. poprzez producentów czy wytwórnię). Chociaż Margaret, w porównaniu do innych uczestników Melodifestivalen 2018, nie jest tam aż tak znana, to jednak bukmacherzy stawiają ją w czołowej dziesiątce wykonawców z największą szansą na wygraną. Pierwsza jest Mariette, drugi Benjamin Ingrosso, a trzeci Liamoo.

Telewizja SMRTV odkrywa kolejne atrakcje preselekcji San Marino. Już w połowie grudnia poznamy 10 finalistów konkursu – siedmiu zostanie wybranych przez jurorów oceniających wszystkie zgłoszenia. Przyznane będą też trzy „dzikie karty” – jedna od fanów, druga od internautów, a trzecia należeć będzie do wykonawcy z San Marino. Wśród najnowszych zgłoszeń znaleźć możemy kandydatury Tomasza Dolskiego (Polska), Dinah Nah (Szwecja), Jessici (Malta), Karla Williama Lunda (Wielkiej Brytanii), Franklina Calleji (Malta) czy Karin Bekker z RPA. Wiadomo, że Mans Zelmerlow (foto) nie będzie jurorem podczas selekcji San Marino – zwycięzca Eurowizji zrezygnował z tej funkcji na rzecz prowadzenia finału narodowego w Wielkiej Brytanii. Tym samym zostawił San Marino na lodzie…Ciekawe, kto go zastąpi?

Konkurs Piosenki Eurowizji Junior stracił widzów w Polsce, ale też i w innych krajach. Jedynie 37 tys. widzów oglądało konkurs we Włoszech. JESC z roku na rok traci tam popularność. Edycję z 2014 roku (w której Włochy debiutowały i wygrały) obejrzało ponad 150 tys. widzów, rok później było ich już 80,5 tys., a w 2016 50 tys. Stały spadek oglądalności może być powodem dla którego Włosi zrezygnują z dalszego uczestnictwa. Nieco inaczej jest w Holandii – tam show oglądało 286 tys. widzów, co jest nieznaczną poprawą w porównaniu do roku 2016 (257 tys.). Powodem lepszego wyniku może być powrót do preselekcji narodowych. Nadal wyniki oglądalności są jednak znacznie niższe od konkursów Eurowizji Junior, które był transmitowane w soboty a nie w niedziele. W Portugalii JESC oglądało 210 tys. widzów. Kraj powrócił do rywalizacji po wielu latach przerwy, jednak edycje z 2006-2007 śledziło w tym kraju ponad milion widzów. Biorąc pod uwagę dane z czterech krajów (Polski, Holandii, Włoch i Portugalii), konkurs oglądało łącznie 1,3 mln widzów. Czy pozostałe 12 państw zyskają łącznie ponad 2,6 mln widzów by uzyskać podobny wynik oglądalności jak ten, którym EBU chwaliło się w zeszłym roku?

%d blogerów lubi to: