Próby statystów w Pałacu Olimpijskim! San Marino: Arkadiusz Matuszak zgłoszony! Kiedy ruszy sprzedaż biletów na Eurowizję 2018?

Chociaż europejskie delegacje dopiero ruszają w podróż do Tbilisi, już dziś od rana w Pałacu Olimpijskim trwają próby występów przy udziale statystów. Dzięki temu można sprawdzić, jak wizualizacje prezentują się na scenie oraz jaka będzie praca kamer czy świateł przy danej prezentacji. Każda taka próba trwa 50 minut. Dziś ćwiczono występy Albanii, Armenii, Australii, Białorusi, Cypru, Macedonii, Gruzji i Irlandii. Od godziny 18:20 czasu gruzińskiego ruszy 70-minutowa próba sekwencji otwarcia konkursu (przy udziale statystów, ale w trakcie finału w Opening Act uczestniczyć będą reprezentanci) wraz z materiałem video, który przygotowano. Jutro druga część prób ze statystami. Ćwiczone będą występy (kolejno) Włoch, Malty, Polski, Portugalii, Rosji, Serbii, Holandii i Ukrainy. Wieczorem odbędzie się próba Interval Act. W trakcie dnia nagrywane będą też pewne sekwencje potrzebne do pocztówek. Próby techniczne przy udziale reprezentantów ruszą we wtorek, wtedy też otwarte zostanie Centrum Prasowe.

Kolejne zgłoszenia do platformy preselekcji San Marino są już dostępne na stronie 1in360.com oraz na YouTube. Wśród kandydatów Emma Sandstrom, znana z udziału w tegorocznych preselekcjach fińskich. Jest też Arkadiusz Matuszak, znany jako AreQue – polski wokalista, który próbował swoich sił w narodowych preselekcjach 2017, jednak jego utwór „The One” nie został zakwalifikowany do finału w Warszawie. Arkadiusz zgłosił nową wersję tej samej piosenki do preselekcji w San Marino.

Bilety na Eurowizję 2018 w Lizbonie dostępne będą już od 30 listopada na stronie blueticket.pt. W pierwszej turze sprzedaży dostępne będą bilety na wielki finał oraz dwie próby generalne, a ceny (zależnie od miejsca) wynoszą od 35 do nawet 300 euro. Bilety na półfinały (oraz na próby generalne) dostępne będą dopiero pod koniec stycznia, czyli po podziale krajów na dwie grupy. Losowanie półfinałów ma się odbyć 29 stycznia. Wiadomo, że dostępnych będzie ok. 1,7 tys. pakietów wejściówek na próby i programy na żywo dla fanów OGAE. Dystrybucja rozpocznie się wkrótce. Pierwszy półfinał odbędzie się 8 maja, drugi 10 maja, a wielki finał 12 maja.

%d blogerów lubi to: