Bilety na Eurowizję Junior za mniej niż 10 zł! Dziś drugi półfinał w Irlandii! Co Holandia szykuje na Lizbonę?

Dziś rano ruszyła sprzedaż pierwszej puli biletów na Eurowizję Junior 2017 w Tbilisi. Tak jak wcześniej informowałem, bilety dostępne są na stronie TKT.ge i jak na razie można kupić wejściówki tylko do sekcji stojącej, przed sceną. Na próbę generalną dostępnych jest jeszcze ponad 100 biletów w cenie…ok. 4,50 zł (3 GEL). Do ceny należy doliczyć jeszcze opłatę administracyjną w wysokości 70 groszy. Na finał Eurowizji Junior bilety można kupić za ok. 7,5 zł (5 GEL). Nie wiadomo kiedy dostępne będą bilety na trybuny – zgodnie ze schematem opublikowanym na stronie trybuny otaczać będą całą arenę. Po lewej stronie (patrząc ze sceny) znajdą się miejsca dla osób z ograniczoną mobilnością, a po prawej sekcja i balkony VIP. Aby wykorzystać zakupiony bilet należy przed wejściem do Pałacu Olimpijskiego okazać wydrukowaną wejściówkę lub zeskanować kod QR.

Dziś drugi półfinał preselekcji irlandzkich do Eurowizji Junior. Telewizja T4G nie zdradza nazwisk uczestników, którzy dziś wystąpią, ale wiemy, że oceniać ich będą Bláthnaid Treacy, Fiachna Ó Braonáin oraz eurowizyjny duet Jedward. Spośród ośmiu kandydatów (śpiewających wyłącznie po irlandzku) jury wybierze czołową dwójkę, która trafi do ostatecznego duelu i tylko jedna osoba zakwalifikuje się do wielkiego finału. Półfinał emitowany będzie od 20:00 czasu lokalnego. Kolejne półfinały zaplanowano na 5 i 12 listopada, natomiast emisja finału przewidziana jest na 19 listopada. Po raz pierwszy w historii JESC nazwisko reprezentanta jakiegokolwiek kraju będzie tak długo trzymane w tajemnicy.

Lokalne media podają, że telewizja holenderska AVROTROS ma spore problemy z zachęceniem największych gwiazd muzyki do udziału w Eurowizji 2018. Wiadomo, że konkursem nie są zainteresowani Dotan, Martin Garrix, Jacqueline Govaert czy grupa Chef’s Special. Wśród potencjalnych kandydatów nadal wymienia się Maan, ale też Romy Monteiro czy Sharon Doorson. Dziennik AD spekuluje, że pomysłem telewizji holenderskiej może być udział jakiejś popularnej wokalistki z tanecznym utworem przygotowanym przez jednego z najbardziej cenionych w kraju DJ-ów. Ogłoszenie nazwiska nowego reprezentanta Holandii ma nastąpić w przyszłym miesiącu – mówi się, że poznamy je już za ok. 2 tygodnie.

%d blogerów lubi to: