Macedonia poza Eurowizją? Armenia zmienia sposób wyboru reprezentanta! Kiedy sprzedaż biletów na Eurowizję Junior?

Chociaż jeszcze parę dni temu telewizja portugalska RTP informowała, że do Lizbony szykują się 43 delegacje, w tym powracająca Rosja, może się okazać, że śladem dwóch ostatnich edycji, jeden z krajów odpadnie z powodów niezwiązanych z muzyką. Fani często typowali Hiszpanię, w której panuje aktualnie kryzys związany z ruchem niepodległościowym Katalonii, ale państwem, które może być pozbawione startu w ESC ma być Macedonia. Telewizja MKRTV jest zadłużona – mówi się tu o kwocie 500 tys. euro, ale niektóre źródła podają nawet sumę 22 mln euro, co dla Macedończyków nie jest możliwe do szybkiego uregulowania. Europejska Unia Nadawców na razie ostrzega, ale wiemy już, że wyrzucenie kraju w ostatnich chwili może mieć miejsce – stało się tak z Rumunią w 2016 roku. Jeśli EBU i MKRTV nie dogadają się, nadawca macedoński może stracić prawa do serwisów oferowanych przez Unię i jednocześnie nie zostanie dopuszczony do startu w konkursie, jednocześnie bez prawa do transmisji. Jeśli MKRTV zostanie odsunięte od Eurowizji, będzie to pierwsza pauza tego kraju od 2003 roku.

Po sukcesie pierwszej edycji „Depi Evratesil” w Armenii, nadawca ARMTV szykuje drugą edycję więc nowy reprezentant kraju ponownie wybrany poprzez szereg odcinków na żywo. Jest jednak spora różnica. Tym razem nie będzie to talent-show, a swoiste preselekcje, bo wszyscy kandydaci muszą zgłosić się ze swoim własnym utworem. Zgłoszenia przyjmowane będą do 15 grudnia, a do udziału zgłosić się mogą zarówno obywatele Armenii jak i przedstawiciele licznej diaspory na całym świecie. Na razie nie wiadomo jaki będzie terminarz konkursu oraz kto będzie decydował o wynikach i kto zasiądzie w jury.

Bilety na Eurowizję Junior trafią do sprzedaży 29 października od 7 rano. Do kupienia będą wejściówki na próbę generalną-jurorską oraz na show na żywo i co istotne – na każdy event przeznaczono jedynie po 600 wejściówek. Czy to oznacza, że publika będzie tak mała? Być może nie, bo EBU zazwyczaj część biletów przekazuje też w inny sposób. Ponoć ceny najtańszych wejściówek mają wynosić ok. 1 euro. Szczegóły udostępnione będą na stronie internetowej TKT.GE w dniu rozpoczęcia sprzedaży.

%d blogerów lubi to: