Armenia opublikowała utwór na Eurowizję Junior! Irlandia rozpoczęła preselekcje! Czy Eurowizja dla Muzyków w ogóle się odbędzie?

Dziś w Internecie pojawił się utwór „Boomerang” w wykonaniu Mishy, reprezentanta Armenii na Eurowizję Junior 2017. Wbrew oczekiwaniom, utwór nie jest utrzymany w szybkim tempie i nie jest tak żywiołowy jak ostatnie, hitowe propozycje tego kraju. Kompozycja stawia na nowoczesność, emocje i jasny przekaz – Misha śpiewa o tym, że wszystko co robimy w życiu do nas wróci, niczym bumerang. Za utworem stoi kompozytor Vahram Petrosyan, twórca zwycięskiego hitu „Mama” z 2010 roku. Tekst przygotowali Avet Barseghyan, David Tserunyan i Arthur Aghekyan. Avet współprowadził Eurowizję Junior 2011 w Erywaniu, a wraz z Davidem tworzył utwór „Fly with me” Artsvik. Wielu fanów Eurowizji nie widzi jednak w „Boomerang” materiału na zwycięstwo Armenii w sąsiedniej Gruzji. Jak ostatecznie Misha sobie poradzi? Przekonamy się już za 34 dni!

Wczoraj telewizja T4G pokazała pierwszy półfinał selekcji irlandzkich. Zwyciężczynią okazała się Muireann McDonnell z utworem „Súile Glasa”, pokonując w ostatecznym starciu. Zwycięski utwór był dość mocno promowany w zwiastunie tego półfinału, co mogło sugerować, że będzie się liczył w stawce. Wiadomo, że całe preselekcje zostały już dawno zakończone, ale zwycięzcy nie poznamy przed 19 listopada – na ten dzień planowany jest wielki finał. Co ciekawe, tego dnia wszystkie delegacje będą już na pewno w Tbilisi, więc może Dziennikowi Eurowizyjnemu uda się wcześniej ustalić kto tak naprawdę reprezentuje Irlandię. Drugi półfinał preselekcji pokazany będzie w niedzielę 29 listopada.

To, że Wielka Brytania zdecydowała się powrócić i jednocześnie organizować Eurowizję dla Młodych Muzyków nie znaczy, że Europejska Unia Nadawców na pewno przygotuje ten konkurs w przyszłym roku. Decyzja w tej sprawie ma być podjęta i ogłoszona w styczniu, wraz z oficjalną listą państw startujących. Na ten moment potwierdzone są cztery kraje – Wielka Brytania, Polska, Norwegia i Szwecja. Niepewność wobec przyszłości EYM na pewno związana jest z kryzysem Eurowizji dla Młodych Tancerzy, której organizacja w tym roku przysparza EBU wielu problemów. Najpierw w roli gospodarza zrezygnowała Malta, teraz okazało się, że w konkursie weźmie udział rekordowo niska liczba państw.

%d blogerów lubi to: