Albania ma utwór na Eurowizję Junior! Co ciekawego u Alicji Regi? San Marino weźmie udział w Eurowizji 2018?

W sobotę zorganizowane zostały preselekcje albańskie pod nazwą Junior Fest. Pierwszy raz reprezentanta kraju wybierano poprzez format inny niż dziecięca wersja „Festivali i Kenges”. Okazało się jednak, że zwyciężyła…ta sama wokalistka z tym samym utworem, czyli Ana Kodra (fot.) i „Mos ma prekni pemën”. Ponieważ informacje eurowizyjne z Albanii często nie są do końca jasne, Ana Kodra już parę tygodni temu została ogłoszona reprezentantką kraju przez liczne portale eurowizyjne, bo triumfowała podczas dziecięcej odsłony „Festivali i Kenges” jednak później telewizja RTSH uznała, że przygotuje osobne preselekcje do JESC. Ana wzięła w nich udział i wygrała, pokonując piętnastu innych uczestników. Zwycięzcę wybierali jurorzy w składzie: Fatma Methasani, Andi Bajgora i Lum Veseli. Autorami piosenki „Mos ma prekni pemen” są zaś  Kristi Popa i Jorgo Papingji. Piosenka z Albanii jest trzynastym, potwierdzonym utworem stawki JESC 2017. Czekamy na premiery utworów z Armenii, Gruzji oraz zakończenie preselekcji w Irlandii.

Alicja Rega, polska reprezentantka, przygotowuje się do Eurowizji Junior i wyjazd do Tbilisi. Trwają próby utworu „Mój Dom”, a najpewniej w przyszłym tygodniu powstanie angielska wersja tej piosenki. Także w przyszłym tygodniu rozpoczną się prace nad oficjalnym teledyskiem eurowizyjnym.

Eurowizyjna arena w Lizbonie zmienia nazwę! Gdy obiekt został wybrany przez RTP/EBU nosił nazwę MEO Arena, teraz będzie to Altice Arena, zgodnie z kontraktem jaki podpisano z holenderską firmą telekomunikacyjną. Nowa nazwa funkcjonować będzie na pewno przez kolejny rok więc jeszcze nie raz ją usłyszymy. Tymczasem kolejny kraj szykuje się do poinformowania o swoich planach względem konkursu – jest to San Marino. Zarząd stacji SMRTV nie ukrywał swojego niezadowolenia ostatnimi, bardzo słabymi rezultatami i nie jest pewne, czy kraj zdecyduje się na kolejny udział. Konferencja prasowa związana z Eurowizją 2018 odbędzie się tam 17 października i wtedy dowiemy się, czy nadawca podjął decyzję o dalszym uczestnictwie i, jeśli tak, może poznamy plany wobec wyboru nowego reprezentanta. Nie wiadomo, czy Ralph Siegel będzie zainteresowany dalszym finansowaniem uczestnictwa San Marino – ostatnio głośno było o jego planach związanych z Bośnią i Hercegowiną i napisaniu piosenki dla Hanki Paldum, jednak wiadomo już, że ten pomysł w 2018 roku na pewno nie zostanie zrealizowany.

%d blogerów lubi to: