Już dziś Alicja Rega opublikuje swój preselekcyjny utwór „Mój dom”. Póki co wokalistka poinformowała o tym, kto tworzył dla niej piosenkę. Tak jak już wcześniej podano, głównym kompozytorem utworu jest Marek Kościkiewicz, który napisał też słowa. W utworze usłyszymy mnóstwo instrumentów – będzie fortepian, gitary, perkusja i skrzypce, a także altówka i wiolonczela. W wersji studyjnej wokalistkę wspiera pięciu chórzystów, artystów z Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Piosenka „Mój dom” nagrywana była w Łomiankach. Premiera utworu odbędzie się m.in. na oficjalnym fanpage Alicji – TUTAJ.

Konkurentka Alicji – Ula Kowalska (fot.) – ostro ćwiczy przed niedzielnym występem. Do występu zaprosiła – Mistrzynie Świata Hip Hop w kategorii dzieci  – Ewę i Vanessę Caglar, a za choreografię odpowiedzialna jest Kamila Wiaderek, którą możecie znać np. z występów z Ewą Farną. „Te próby są bardzo wymagające i wszystko mnie po nich boli – ale to cudowne uczucie. Praca z takimi profesjonalistami to dla mnie niesamowita lekcja. Nigdy nie myślałam, że połączenie śpiewu i tańca jest takie trudne, ale mam nadzieję, że w niedzielę będzie ogień!” – mówi Ula, która bardzo liczy na wsparcie widzów i fanów Eurowizji podczas finału preselekcji. Nagranie z prób tanecznych do „Jestem jaka jestem” znaleźć można na fanpage Uli – TUTAJ.

Polscy kandydaci przygotowują się by oczarować widzów i jurorów podczas finału 1 października o 17:30. Celem jest zdobycie biletu do Tbilisi i spotkanie się z europejskimi wykonawcami, którzy przygotowują się już do Eurowizji Junior. Holenderski zespół Fource wykona w Gruzji utwór „Love me”, do którego nagrano już teledysk. Fragment piosenki opublikowano już w Internecie. Wiadomo, że utwór wykonany będzie po holendersku i angielsku. Teledysk nagrała też reprezentantka Cypru – Nicole Nicolaou. Obrazem do „I wanna be a star” zajęli się George Gavalos i Demetris Katsaitis. Na razie nie wiadomo, kiedy odbędą się oficjalne premiery piosenek z Holandii i Cypru.

Reklamy