Finał polskich preselekcji do Eurowizji Junior 2017 zbliża się wielkimi krokami, a już 1 października od 17:30 TVP1 i TV Polonia transmitować będą show, podczas którego jurorzy i widzowie zdecydują, kto zostanie czwartym reprezentantem Polski w JESC. Prawie wszystkie konkursowe utwory zostały już opublikowane. Najnowszymi propozycjami, które trafiły do internetu, są dwie ballady – „Mój Dom” Alicji Regi oraz „Tacy Sami” duetu Maya&Marcel. „Mój dom”, skomponowany przez Marka Kościkiewicza, został opublikowany późnym wieczorem we wtorek i już ma prawie 3 tys. odtworzeń na YouTube. Chociaż w stawce jest sporo ballada, „Mój dom” na pewno się wyróżni, przede wszystkim poprzez silny chórek.

O duecie Maya&Marcel wiedzieliśmy niewiele. Premiera ich utworu odbyła się wczoraj. Balladę skomponowali Krzysztof Biernacki i Maya Wasserman, a tekst napisała Aleksandra Potrykus – Wincza. Maya i Marcel podczas finału reprezentują Akademię Musicalową, która ma też w stawce innego kandydata – formację WAMWAY, znaną z ubiegłorocznych selekcji. Wiadomo, że tym razem w zespole wystąpią jedynie chłopcy, a w finale wykonają „Jesteś mym marzeniem”. Póki co utwór wciąż nie został jeszcze opublikowany.

Poza WAMWAY utworu nie opublikował jeszcze jeden z najbardziej wyróżniających się uczestników preselekcji – Tomek Bao. Jak poinformował sam wokalista, wciąż trwają prace nad oficjalną wersją studyjną i zostanie ona opublikowana dopiero po preselekcjach. Póki co Tomek zaśpiewał dla fanów fragment utworu a-capella, a nagranie dostępne jest TUTAJ. Ponieważ TVP ustaliła już kolejność startową, Dziennik Eurowizyjny może poinformować, że Bao wystąpi jako piąty. Kolejność startowa prezentuje się następująco:

  1. ASMki „Pod prąd”
  2. Monika Urbanowicz „Płomień miłości”
  3. ?
  4. WAMWAY „Jesteś mym marzeniem”
  5. Tomek Bao „Pochodnie”
  6. ?
  7. ?
  8. Staś Kukulski „To co żyje w nas”
  9. Alicja Rega „Mój dom”
  10. Ula Kowalska „Jestem jaka jestem”

Póki co nie są znane jeszcze pozycje startowe Dominiki Ptak, duetu Maya&Marcel oraz Natalii Wawrzyńczyk (fot.), o której obszerny artykuł przygotował „Dziennik Wschodni„. Jej piosenkę napisała Agnieszka Wiechnik, która przyznaje, że do konkursu zgłosiła cztery swoje podopieczne. „Poza Natalią o udział w krajowym finale Eurowizji Junior walczyły trzy inne dziewczynki. Piosenki były pisane bardzo szybko. Ponieważ dość późno dowiedzieliśmy się o konkursie i terminie nadsyłania zgłoszeń” – informuje.

Podczas finału preselekcji widzowie głosować będą mogli za pomocą sms-ów wysyłanych na numer 7350. Portal Eska.pl informuje, że transmisja online tego wydarzenia nie jest przewidziana, więc fani, którzy nie mają dostępu do TVP1 będą musieli skorzystać z nieoficjalnych streamów.

fot. Dziennik Wschodni

Reklamy