Dziś o 20:00 transmisja pierwszej edycji Eurowizji Chórów. Konkurs organizowany jest w Rydze, a o Grand Prix walczy 9 reprezentacji. Prezentacje konkursowe rozpoczną Estończycy, a zamkną Łotysze. Po raz pierwszy w historii EBU reprezentacja Walii wystartuje w jakimkolwiek konkursie eurowizyjnym samodzielnie. Show poprowadzą Eric Whitacre ze Stanów Zjednoczonych oraz Eva Johansone (na zdj.), a w skład jury wejdą Elina Garanca z Łotwy, John Rutter z Wielkiej Brytanii i Nicolas Fink ze Szwajcarii. Na stronie EurovisionChoir.tv znaleźć można najnowsze zdjęcia z przygotowań do wielkiego finału, który pokazany zostanie w 12 krajach Europy. Telewizje z Belgii, Danii, Estonii, Węgier, Łotwy, Słowenii, Walii, a także Francji i Serbii pokażą show na żywo, pozostałe państwa będą retransmitować konkurs. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ od godziny 20:00.

Najpewniej 25 lipca telewizja RTP poda oficjalną decyzję ws. miasta-organizatora Eurowizji 2018. Być może poznamy też wtedy termin konkursu. Przypominam, że kandydatami są Lizbona, Braga, Gondomar i Santa Maria da Feira, ale zdecydowanym faworytem jest stolica kraju, która jako jedyna spełnia wszystkie wymogi EBU. Jeśli to rzeczywiście Lizbona otrzyma tytuł organizatora, konkurs trafi do MEO Areny, która pomieścić może ok. 20 tys. widzów. Około 20 państw już teraz wyraziło wstępną chęć udziału w Eurowizji 2018. Najnowszym krajem na liście jest Irlandia. Plotkuje się, że z rywalizacji zrezygnuje San Marino, ale może dojść do powrotu Turcji czy nawet debiutu Kazachstanu. Telewizja Polska jest zainteresowana wzięciem udziału w Eurowizji 2018, ale na ten moment nie znamy żadnych planów związanych z wyborem nowego reprezentanta.

Reklamy

One comment

  1. No to wtorek będzie ciekawy bo wtedy ukaże się też pierwszy po latach nowy singiel naszego dwukrotnego reprezentanta czyli grupy Ich Troje już nową wokalistką. Premiera nowego singla grupy pt. Letnia Przygoda planowana jest 25 lipca o godzinie 12:00. Singiel zapowiadać będzie płytę Ich Troje która to ukaże się 11 listopada.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.