Dziś po raz pierwszy na scenie pojawią się finaliści Eurowizji czyli reprezentanci państw Big5 i Ukrainy.

14:05-14:35 UKRAINA

Grupa O.Torvald na scenie. Na środku postawiono wielką figurę głowy, na której wyświetlają się różne wizualizacje i której często złowieszczo świecą się oczy. Pod koniec występu na podłodze wyświetla się korpus, który wraz z głową tworzy całość i niezwykły efekt. Muzycy ubrani są w typowe dla siebie stroje. Wizualizacje przedstawiają pioruny i ciemne chmury. Mocny rockowy akcent finału.

14:40-15:10 WŁOCHY

Francesco Gabbani praktycznie powtórzył występ z Sanremo – podobne są wizualizacje (bardzo kolorowe, wesołe i ciekawe) oraz ruch sceniczny, wraz z tańczącą małpą. Chórek znajduje się na scenie. Wokalnie bez zarzutów.

15:15-15:45 HISZPANIA

Manel na scenie z zespołem. W tle wizualizacje wakacyjno-plażowe, czyli całkowicie w jego stylu. Będą palmy, plaża, deski surfingowe, parasole słoneczne. Wokalista w charakterystycznej, mocno rozpiętej koszuli. Wokalnie bez zarzutu.

15:50-16:20 NIEMCY

Levina zaczyna występ leżąc na scenie, która wyświetla wirowe wizualizacje. Później scena jest biała. Wokalistka ma białą bluzkę i czarną spódnicę.

17:35-18:05 WIELKA BRYTANIA

Lucie Jones prezentuje się na scenie bardzo elegancko – ma złoty strój, w tle też pełno złotych wizualizacji. Wokalistka stoi wewnątrz czegoś w rodzaju muszli koncertowej, wyłożonej od wewnątrz lustrami.

W trzeciej próbie pojawiają się ogromne efekty pirotechniczne! Robi to spore wrażenie.

18:10-18:40 FRANCJA

Słaby występ Francji. Alma jest sama na scenie, chodzi po niej, ale nie wykonuje żadnej specjalnej choreografii. Wizualizacje robią wrażenie – widzimy miasto, wieżę Eiffla i mapę miasta. Mnóstwo gwiazd i światełek.

Rozmowy Dziennika Eurowizyjnego:

CZARNOGÓRA

POLSKA

MACEDONIA

MALTA

https://i.ytimg.com/vi/wq-YqbDSw1c/hqdefault.jpg?custom=true&w=196&h=110&stc=true&jpg444=true&jpgq=90&sp=68&sigh=2RoF1f5EJDxAHKs6N1FHvXcGCgk

Reklamy

One comment

  1. Chór u Francesco wygląda po prostu dziadowsko w tych kolorowych sweterkach. Podobne rzeczy widziałem już w łotewskich selekcjach. W przyszłym roku ani Ryga ani żadne miasto we Włoszech nie zorganizują Eurowizji 2018.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.