Dzień 6 – Próby techniczne półfinalistów + premiera „Faces” w Internecie

Dziś czeka nas bardzo długi dzień! Rozpoczynamy od II serii prób technicznych półfinalistów – od Armenii po Rumunię. W kolejnym artykule zajmiemy się zaś pierwszymi próbami państw Big5 + Ukrainy. Będą też konkursy dla czytelników oraz mnóstwo różnych ciekawostek, dlatego zapraszam do śledzenia Dziennika Eurowizyjnego oraz relacji live na Facebooku. Plan pierwszej części dnia znajduje się na zdjęciu (podane godziny dotyczą ukraińskiej strefy czasowej).

9:00-9:20 ARMENIA

Artsvik dziś już w stroju scenicznym – czarny kostium wygląda bardzo elegancko. Poprawiono pracę kamer oraz wizualizacje. Efekt wylatującego ze sceny ptaka jest teraz lepiej widoczny.

Rekwizyt na scenie: NIE, chórek na scenie: NIE, kandydat do Barbary Dex: NIE

9:25-9:45 SŁOWENIA

Wygląda na to, że Omar Naber i Artsvik swoje stroje stworzyli z dokładnie tego samego materiału. Poza tym w występie Słoweńca nie zmienia się nic. Przyznać trzeba, że Omar bardzo ciekawie wykorzystuje możliwości techniczne sceny.

Rekwizyt na scenie: NIE, chórek na scenie: NIE, kandydat do Barbary Dex: NIE

9:50-10:10 ŁOTWA

Świetne wizualizacje Łotwy! Grupa Triana Park jest już w strojach scenicznych – pasujących do ich stylistyki. Poprawiono nieco neonowe dekoracje na scenie – co ciekawe, jedna z grafik przedstawia symbol Rygi – Pomnik Wolności, czyli statuę uosabiająca niezależność Łotwy. W dłoniach trzyma ona trzy gwiazdy symbolizujące trzy historyczne regiony państwa: Inflanty, Kurlandię z Semigalią i Łatgalię. W czasach ZSRR gwiazdy interpretowano jako symbol jedności republik bałtyckich. Bardzo ciekawy element.

Rekwizyt na scenie: TAK, chórek na scenie: TAK, kandydat do Barbary Dex: TAK

10:15-10:35 SERBIA

Tijana na scenie w białym stroju scenicznym – to długa suknia, podobna nieco do tej jaką ma Lindita Halimi. Dół kostiumu jest mocno prześwitujący i pokazuje nogi wokalistki. Niestety, biała suknia chyba nie do końca pasuje do utworu i jest strasznie „ciężka”. Tancerz także ubrany na biało – w rozpiętej koszuli. Poza strojami nie wprowadzono żadnych zmian do występu, a Tijana wydaje się dziś bardzo spięta.

Rekwizyt na scenie: NIE, chórek na scenie: NIE, kandydat do Barbary Dex: TAK

10:40-11:00 AUSTRIA

Zmian w występie nie ma, ale trzeba poprawić pracę świateł i ostatnie, kluczowe ujęcie kamer.

Rekwizyt na scenie: TAK, chórek na scenie: TAK, kandydat do Barbary Dex: NIE

12:05-12:25 MACEDONIA

Jana dzisiaj w stroju scenicznym – czarny,seksowny kostium. Poza tym żadnych zmian w prezentacji scenicznej.

Rekwizyt na scenie: NIE, chórek na scenie: NIE, kandydat do Barbary Dex: NIE

12:30-12:50 MALTA

Maltanka nie wprowadziła żadnych zmian w występie.

12:55-13:15 RUMUNIA

Ilinca w czerwonej sukience, Alex podobnie jak ostatnio. Zmieniono niektóre ujęcia i wizualizacje są nieco mniej jaskrawe.

INFORMACJE DODATKOWE

Premiera teledysku „Faces” laureatki trzeciego miejsca w preselekcjach narodowych – Carmell! Konkursowy występ szybko przysporzył jej sporo fanów, ponad pół miliona wejść na Youtube oraz prawo do reprezentowania Polski w konkursie OGAE Second Chance Contest. Teledysk jest efektem pracy wielu zdolnych kobiet: uznanej reżyserki Olgi Czyżykiewicz (Margaret, Sarsa, Sylwia Grzeszczak, Nergal), projektantki Nataszy Dziewit, projektantki biżuterii Anki Krystyniak. W teledysku wystąpiły: Oksana Predko, Małgorzata Nakonieczna oraz Natalia Bajak. Premiera teledysku do „Faces” na Youtube to nie wszystko, co Carmell przygotowała dla swoich fanów. Piosenka jest już dostępna na platformach cyfrowych, w tym na Spotify w wersji instrumentalnej, a w połowie maja widzowie w całej Polsce usłyszą „Faces” w ogólnopolskiej reklamie telewizyjnej! (fot. Party.pl)

W wywiadzie dla serbskiej telewizji RTS Jon Ola Sand przyznał, że ma nadzieję na udział kolejnych nowych państw w Eurowizji w przyszłości, ale przygotowanie czegoś takiego jak „Światowizja” jest niezwykle trudne ze względu na strefy czasowe. Póki co w konkursie startuje Australia, a Eurowizja transmitowana jest też w Stanach Zjednoczonych, Kazachstanie i Chinach. Chińczycy są już w Kijowie, a przedstawiciel tego kraju jest szefem tzw. „delegacji międzynarodowej”.

Slavko Kalezić udzielił dziś wywiadu w trakcie transmisji live Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku. Zapis rozmowy dostępny poniżej:

%d blogerów lubi to: