Rozpoczynamy drugi dzień prób – dziś obserwować będziemy przygotowania Grecji, Mołdawii, Islandii, Czech, Cypru, Armenii, Słowenii oraz Łotwy. Polska opisana zostanie w osobnym artykule.

9:00-9:30 GRECJA

Demy wokalnie musi jeszcze popracować nad wyższymi partiami utworu. Wokalistka występuje w jasnym stroju, w trakcie występu podnosi się na wysięgniku, a pod nią znajduje się mini-basen z wodą i półnagimi tancerzami, którzy wykonują różne figury choreograficzne. Później na scenie mamy też podłużny projektor na którym wyświetla się sylwetka czegoś w rodzaju nimfy wodnej. Wizualizacje pełne wodnych elementów, błękit, krople, deszcz itp. Typowo eurowizyjne show dla Grecji.

10:20-10:50 MOŁDAWIA

Świetny występ SunStroke Project! Choreografia została zachowana z preselekcji narodowych, ale wprowadzono parę nowych elementów, w tym zmiana stroju chórzystek (chociaż nie wszystkie zdołały to sprawnie zrobić podczas pierwszego występu). Dodatkowo są też bardzo efektowne wizualizacje przedstawiające członków SunStroke w charakterystycznych dla nich krokach do utworu „Hey Mamma”.

11:00-11:30 ISLANDIA

Svala sama na scenie – ubrana w biały strój. Wizualizacje wokół niej są ciemnoniebieskie z zielonymi paskami. Wokalnie bez zarzutu, jednak sylwetka wokalistki jest nieco słabo oświetlona, ale może taki był ogólny zamysł. Svala mało się rusza, ale ujęcia kamer są często bardzo dynamiczne, co pomaga w dobrym odbiorze występu.

11:30-12:30 PRZERWA

12:40-13:10 CZECHY

Martina w złotym stroju podobnym do stylizacji skrzypaczki z Bośni 2016. Na początek siedzi na schodach, później przechodzi przez główną scenę, a na podłodze tworzy się dla niej złota droga. Wizualizacje na początek są granatowe, później różowe. W trakcie pojawiają się też motywy ludzi z teledysku. Wokalnie jest poprawnie, jednak zdaje się, że Czechy w tym roku trochę zginą w tłumie.

13:20-13:50 CYPR

Hovig na scenie z dwoma tancerzami – dużo choreografii, interakcja z wizualizacjami na podłodze (tworzą się linie, po którym wokalista chodzi). Wokalnie mogło być ciut lepiej, ale sam występ (jak na Cypr) jest w miarę efektowny. Pojawia się dużo ciekawych efektów, chociaż można mieć wrażenie, że nie są ze sobą powiązane i nie ma w tym spójności.

14:00-14:30 ARMENIA

Artsvik na scenie z tancerkami, które wykonują przy niej swój układ choreograficzny, bardzo dobrze pokazany w kamerze. W tle interesujące, etniczne wizualizacje oraz mnóstwo różu. Wokalnie bez zarzutu. Pojawiają się ciekawe efekty kamerowe („trzęsienie ziemi”), a wokalistka bardzo dobrze współpracuje z wizualizacjami. W trzeciej próbie scena spowita jest dymem. Są też efekty pirotechniczne.

15:00-15:30 SŁOWENIA

Omar Naber jest sam na scenie i jako pierwszy wykorzystuje „żyrandol”, który wisi nad sceną. Elementy żyrandola otaczają wokalistę i wygląda to tak jakby był w okrągłym pomieszczeniu. Niestety nie jest to dograne, bo na twarz Omara pada cień. Wizualizacji brak, ale kolorystyka występu jest ciemnoniebieska.

15:40-16:10 ŁOTWA

Neonowy występ jak z preselekcji łotewskich – wokalistka jeszcze bez stroju scenicznego, ale w różowych włosach. Sporo efektów wizualnych, występ jest dzięki temu dość kolorowy i ciekawy dla oka. Wokalnie nie jest źle, ale liderka Triana Park jest wspierana przez ukryty chórek.

Głosowanie polskich dziennikarzy wygrała dziś Armenia, pokonując Mołdawię i Łotwę. Polska zajęła czwarte miejsce, a najsłabiej oceniono Czechy i Słowenię.

Reklamy