Próby i przygotowania trwają! Kluby OGAE – jak typują? Kosowo doceniło Kasię Moś! Eurowizja 2017 – sezon już za tydzień!

Eurowizja 2017 coraz bliżej, a prowadzący każdego dnia przygotowują się do jednego z najistotniejszych zadań w ich karierze. TImur Miroshnychenko (fot.) analizuje biografie artystów i pracuje nad pytaniami i informacjami, które zaskoczą widzów i artystów. Prezenter, który wcześniej współprowadził dwie edycje Eurowizji dla Dzieci, będzie w tym roku gospodarzem Green Roomu. Volodymyr Ostapchuk i Oleksandr Skichko ćwiczą zaś skrypt, dialogi, interakcje oraz…ruchy taneczne, bo na pewno w jednym z półfinałów będą tańczyć wraz z zespołem. Próby taneczne rozpoczęły się już 2 tygodnie temu. Dodatkowo panowie nagrywają filmiki, które będą prezentowane podczas wszystkich części show. w Interval Act pierwszego półfinału wystąpi Jamala, w drugim półfinale Ruslana, a w finale zespół Onuka, ale zwyciężczyni Eurowizji 2017 także pojawi się ponownie na scenie. Ma być też defilada finalistów. Niespodzianek na pewno nie zabraknie!

Przygotowuje się także miasto Kijów. Telewizja UA:PBC opublikowała mapę Eurovision Village wraz z atrakcjami, jakie czekają odwiedzających. Eurowizyjna wioska zorganizowana zostanie wzdłuż ulicy Chreszczatyk, głównej alei stolicy i ruszy 4 maja. Otwarta będzie od 12:00 do 22:00, a w dni koncertów będzie można tam śledzić transmisję na żywo na ogromnym ekranie. Na wysokości domu handlowego TsUM ustawiona będzie wielka scena, a przed nią strefa dla fanów. Bliżej budynku Kijowskiej Administracji znajdą się food-trucki, bar Carlsberga, stanowisko sponsora Jacobs oraz miejsce, gdzie będzie można usiąść by coś zjeść. W okolicach stacji metra ustawione będą stanowiska z eurowizyjnymi gadżetami oraz standy partnerów Eurowizji takich jak Visa. Cała mapa dostępna jest TUTAJ.

Portal ESCxtra podjął się bardzo szczegółowej analizy wyników głosowania klubów OGAE z ostatnich lat. Od 2007 roku jedynie cztery razy klubom udało się poprawnie wskazać zwycięzcę, jednak istotnym wynikiem analizy jest to, że od 2011 roku top5 wskazane OGAE jest coraz bliżej faktycznego rezultatu dla pięciu najlepszych państw danego konkursu. Zauważono też, że od paru lat czołowa piętnastka głosowania OGAE w znacznej mierze pokrywa się z przewidywaniami bukmacherów. Cała analiza dostępna jest TUTAJ. Wkrótce swoje punkty przekaże specjalny klub OGAE Reszta Świata, zrzeszający fanów ze wszystkich państw świata, które nie mają swoich własnych klubów. Portal ESCkaz wraz z Eurovision South Africa zbiera wyniki głosowań ze wszystkich tych krajów i tworzy z nich jedną punktację. Głosowanie zostało już zakończone, a ze swoimi punktami spóźniło się…Kosowo. Szkoda, bo fani z tego kraju przyznaliby Polsce 2 punkty. W ich głosowaniu wygrały Włochy, druga była Belgia, a trzecia Albania.

Pierwszy etap Eurovision Fans Cup fanpage Eurowizja TVP zakończony i znamy już wszystkie wyniki. Spośród 42 krajów, do drugiego etapu dostało się 12 najlepszych piosenek, które teraz zostaną podzielone na duele. Najwięcej punktów z głosowań we wszystkich grupach zdobyła Alma z Francji, która rywalizowała w grupie F i wraz z Cyprem dostała się dalej pokonując Węgry, Gruzję, San Marino, Litwę i Hiszpanię. Najmniej punktów w całym głosowaniu zdobył Słoweniec Omar Naber. Poza Francją i Cyprem do II etapu przeszli Azerbejdżan, Szwajcaria, Islandia, Białoruś, Belgia, Dania, Włochy, Bułgaria, Szwecja i Macedonia. Przypominam, że na fanpage można też zadawać pytania do Kasi Moś – na najciekawsze z nich Kasia odpowie w specjalnym nagraniu video. Najczęściej fani pytają o wizualizacje, strój i sam występ.

KYIV17 COUNTDOWN

Już w przyszłą sobotę wylot do Kijowa by od niedzieli śledzić wszystkie próby techniczne półfinalistów. Pozostało więc już tylko 7 dni, dlatego dzisiaj przypomnę uczestników konkursów 2013-2016, którzy w finale zajęli 7. miejsce. W 2013 roku był to Marco Mengoni z Włoch i jego ballada „L’essenziale”, którą wcześniej wygrał Sanremo. W tym roku Włosi są faworytem do wygranej! Czy im się uda?

W 2014 roku Rosję reprezentowały siostry Tolmachevy, które parę lat wcześniej wygrały Eurowizję dla Dzieci! Ich utwór „Shine” wywalczył 7. miejsce w finale, ale dziewczęta zostały wybuczane i wygwizdane przez wielu widzów zgromadzonych na terenie hali. Miało to związek z agresywnymi działaniami Rosji wobec Ukrainy ale także homoseksualistów.

W Wiedniu (2015) 7. pozycję wywalczył duet z Estonii złożony z Eliny Born oraz Stiga Rasty. Ich utwór „Goodbye to yesterday” był faworytem do wygranej, ale 7. miejsce to i tak ogromny sukces. Elina nawet zdołała uronić łzę podczas występu! Rok później Stig Rasta skomponował utwór „Play”, który zajął ostatnie miejsce w półfinale Eurowizji…

Rok temu na siódmym miejscu wylądowała reprezentantka Armenii – Iveta Mukuchyan z „LoveWave” i niezwykle seksownym występem na żywo. Nie obyło się też bez kontrowersji – podczas półfinału wokalistka machała do kamery flagą Górskiego Karabachu, a później wdała się w dyskusje z dziennikarzami podczas konferencji prasowej. W dzień finału miała zaś ogromny problem z odsłuchami podczas próby – zachowała jednak zimną krew!

%d blogerów lubi to: