Znamy Miss i Mistera Eurowizji 2017! Scena już stoi! OGAE głosuje, a Kasia Moś…pisze newsy!

Wczoraj podczas spotkania czytelników Dziennika Eurowizyjnego ogłoszone zostały wyniki głosowania w plebiscycie Miss i Mister Eurowizji 2017. Najpiękniejszą uczestniczką konkursu w Kijowie została Alma z Francji, na którą zagłosowało 46% osób. Drugie miejsce, z poparciem 44% zdobyła Demy z Grecji, a trzecie Jana z Macedonii (40%). W top5 znalazły się też Miruna ze Szwajcarii (29%) i Ilinca z Rumunii (18%). Wśród panów bezkonkurencyjny okazał się Imri z Izraela, zdobywając 59% poparcia. Drugie miejsce przypadło Robinowi ze Szwecji (39%), a trzecie Hovigowi z Cypru (33%). W czołowej piątce znalazło się też miejsce dla Slavka z Czarnogóry (25%) i Francesca z Włoch (24%), który w niedzielę wygrał plebiscyt „Nasz Faworyt”. W głosowaniu wzięło udział 730 osób. Rok temu Miss Eurowizji była Gabriela z Czech, a Misterem Freddie z Węgier.

Wicepremier Ukrainy odwiedził dziś halę IEC, gdzie stoi już główny element tegorocznej sceny eurowizyjnej, żartobliwie nazywanej przez fanów „wiatą przystankową”. W spotkaniu udział brali też przedstawiciele organizatorów konkursu, telewizji ukraińskiej oraz lokalnej i zagranicznej prasy. Wicepremier podkreślił, że przygotowania idą pełną parą, wbrew spekulacjom medialnym, które „wiadomo, skąd pochodzą”, mając oczywiście na myśli media rosyjskie. Zapewnił, że rząd Ukrainy mocno wspiera organizatorów imprezy. Przypomniał też, że w Eurowizji udział bierze 43 uczestników, w tym reprezentant Rosji i ten kraj wciąż ma czas by wybrać reprezentanta, który nie łamie prawa Ukrainy. Dodał, że hala pomieści 9 tys. widzów, a co ciekawe – miejsca do siedzenia pożyczone są…od Lwowa. Sama scena waży ok 30 ton i ma wiele ruchomych elementów pozwala dowolnie modyfikować jej wygląd. Ma wysokość 14 metrów, szerokość 70 metrów i 24 metry głębokości. Posiada ok. 1800 elementów oświetleniowych. Pierwsze próby ze statystami ruszą 20 kwietnia. Próby artystów rozpoczną się 30 kwietnia, a Kasia Moś pierwszy raz wyjdzie na scenę 1 maja.

Trwa głosowanie klubów OGAE z całej Europy. Aktualnym liderem, po głosowaniu 7 klubów, są Włochy z 78 punktami, drugie miejsce ma Szwecja (59 punktów), a trzecie Belgia – 55 punktów. 22 kraje mają już jakiekolwiek punkty w głosowaniu, niestety „Flashlight” nie znalazło się jeszcze w top10 żadnego z głosujących już państw. Kolejne kraje, które będą głosować to Czechy i Szwajcaria (12-13.04.), Chorwacja, Słowacja i Armenia (15-17.04.), Holandia i Hiszpania (18.04), Cypr i Litwa (19.04.), Łotwa i Australia (20.04.), Malta i Rumunia (21.04.), Dania i Portugalia (22.04.), Irlandia, Norwegia i Reszta Świata (23.04), Estonia i Niemcy (24.04.), Albania, Islandia i Włochy (25.04.), Belgia, Grecja i Serbia (26.04), Macedonia i Wielka Brytania (27.04), Izrael i Rosja (28.04), Austria, Niemcy (drugi klub) i Turcja (29.04) oraz Andora, Polska i Szwecja (30.04). Na razie nie wiadomo kiedy punkty przekażą kluby OGAE z Azerbejdżanu i Czarnogóry.

Kasia Moś odwiedziła dziś redakcję portalu Party.pl, gdzie miała okazję sama napisać newsa na swój temat. Wspomniała w nim m.in. o wyjazdach promocyjnych i najbliższych planach. Już 15 kwietnia odwiedzi Madryt, gdzie wystąpi podczas ostatniej imprezy eurowizyjnej. Później czekają ją kolejne próby, ale też chwila odpoczynku w domu, gdzie, jak uznała – naładuje baterie przed intensywnym czasem w Kijowie. Do stolicy Ukrainy wyleci 30 kwietnia. Wiemy, że na scenie towarzyszyć jej będzie jedynie Mateusz Moś, skrzypek, a prywatnie brat wokalistki. Występ będzie dobrze pasował do klimatu utworu „Flashlight”, a poza ciekawym utworem i mocnym głosem pięknej Kasi, widzów zaciekawią z pewnością wspaniałe wizualizacje, które zostały stworzone na potrzeby prezentacji scenicznej tego utworu. W wywiadzie dla Eurowizja.org przyznała, że przygotowywane są dwa różne kostiumy na występ w Kijowie i ostateczna decyzja zapadnie zapewne dopiero po próbach. W ten sam sposób strój wybrała m.in. Jamala. Po Eurowizji Kasia zagra swój pierwszy duży solowy koncert w warszawskim klubie „Progresja” (1 czerwca) oraz planuje wypad do Helsinek, gdzie ma nagrywać wspólny utwór z reprezentantami Finlandii – duetem Norma John.

%d blogerów lubi to: