26 dni pozostało do pierwszego półfinału Eurowizji 2017 w którym o awans powalczy reprezentantka Polski – Kasia Moś. Sprawdźmy, jak utwór „Flashlight” radzi sobie w rankingach! W notowaniach bukmacherskich nasz kraj znajduje się aktualnie na granicy awansu w pierwszej grupie (11. miejsce). Pewniakami do wejścia do finału są Szwecja, Armenia i Grecja, zapewne nie zabraknie też Azerbejdżanu i Australii, a fani spodziewają się awansu takich państw jak Belgia, Łotwa, Portugalia i Mołdawia. Zaskakująco nisko oceniane są szanse na awans Finlandii czy Islandii.

Portal Wiwibloggs prowadzi ankietę dotyczącą tego, kto wygra pierwszy półfinał – prowadzi Belgia (12,5%), druga jest Armenia, a trzecia Szwecja. Polska zajmuje 6. miejsce z 6,89% poparcia, a niżej od Kasi Moś oceniani są m.in. reprezentanci Grecji i Australii. Do tej pory w ankiecie zagłosowało ponad 25 tys. osób. Z kolei w ankiecie dotyczącej tego, kto powinien wygrać całą Eurowizję Polska zajmuje 7. miejsce z wynikiem 3,63%, Prowadzą Włochy (9,43%) przed Bułgarią i Francją. Niestety, wynik dla Polski jest zaburzony przez masowe głosowanie osób twierdzących, że sztuczne windowane Kasi Moś w tego rodzaju ankietach przybliży ją do sukcesu w Eurowizji.

Estońska strona Eurovisioon.ee tradycyjnie zestawia większość najistotniejszych ankiet eurowizyjnych i prezentuje klasyfikację generalną. Pod uwagę wzięto m.in. głosowania z ESCstats, ESCforum czy ESCnation. Aktualnie w rankingu prowadzą Włochy, drugie miejsce ma Belgia, a trzecia jest Francja. Polska zajmuje 30. miejsce i, co ciekawe, znajduje się dokładnie pomiędzy Grecją i Mołdawią, czyli tak samo jak w kolejności startowej pierwszego półfinału. W EuroPrediction portalu Oikotimes.com Polska zajmuje aktualnie 12. miejsce w I półfinale z poparciem 4,5%, nad nami jest Armenia, a za nami Mołdawia. W głosowaniu na piosenki z tej grupy wygrywa Belgia, przed Szwecją i Azerbejdżanem.

Trwa Eurovision Fans Cup na fanpage Eurowizja TVP! W grupie C do dalszego etapu przeszły Belgia z Danią, pokonując Finlandię, Serbię, Austrię, Czarnogórę i Maltę. Do dziś do końca dnia głosować można w grupie D, gdzie o awans walczą Izrael, Islandia, Estonia, Mołdawia, Białoruś, Grecja i Chorwacja. Z kolei do jutra internauci decydować będą o wynikach grupy E, gdzie głosować można na Wielką Brytanię, Azerbejdżan, Szwajcarię, Słowenię, Łotwę, Ukrainę i Rumunię. Aby brać udział w zabawie należy odwiedzić oficjalny fanpage Eurowizja TVP TUTAJ.

fot. szydelko.eu

Reklamy