Martin Fitch i Kasia Moś razem w Londynie! Czym imponują nam reprezentanci? Nasz Faworyt i Miss&Mister Eurowizji – trwa głosowanie!

Już drugiego kwietnia w londyńskim Cafe de Paris odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja London Eurovision Party. Udział w niej weźmie ponad 20 uczestników Eurowizji 2017, a także goście specjalni: Conchita Wurst, Linda Martin, Ruslana i Martin Fitch. Udział polskiego reprezentanta z Eurowizji 2010 oraz tegorocznego finalisty polskich preselekcji został potwierdzony wczoraj. Martin wykona „Fight for us” i rozgrzeje widzów przed występem swojej rodaczki – Kasi Moś. Niestety, organizatorzy nie planują transmisji internetowej wydarzenia, ale zapewne w Internecie pojawi się mnóstwo nagrań wszystkich występów. Wśród uczestników znaleźli się m.in. reprezentanci wybrani wewnętrznie, którzy jeszcze nie mieli okazji zaprezentować swoich utworów na żywo np. Blanche, Jana Burcheska, Kristian Kostov czy Slavko Kalezić. Ciekawe, czy zmienią się ich notowania po udziale w London Eurovision Party.

Portal Eurovision.tv zaktualizował już wszystkie informacje na temat uczestników tegorocznego konkursu i wszyscy zainteresowani mogą przeczytać biografie artystów, a także sprawdzić co sami sądzą o swoich utworach, jak zachowują się przed wyjściem na scenę, czym jest dla nich Eurowizja i jakie są najbardziej zachwycające fakty na temat ich życia. „Myślę, że spore wrażenie może wywierać fakt, że w wieku 26 lat zdążyłem już 3 razy startować w Eurowizji” – przyznaje Imri z Izraela (fot.). Dihaj z Azerbejdżanu przekazała fanom informację, że jest matką i ma piękną córeczkę o imieniu Savi. Dla Svali z Islandii ciekawym faktem jest to, że jako artystka przewodziła Paradzie Równości w San Francisco i w wielu innych miastach. SunStroke Project chwalą się, że są jedynym projektem muzycznym na świecie, który łączy skrzypce, saksofon jazzowy i wokal. Robin Bengtsson także stawia na akcenty rodzinne, gdyż jest ojcem, a jako ciekawostkę wymienia też fakt, że kiedyś był kierowcą rajdowym i nadal uprawia wiele sportów. Nathan Trent może jeść sushi codziennie, a podobnie jak Imri z Izraela i Slavko z Czarnogóry biegle mówi po włosku. Jana z kolei chwali się, że może bezbłędnie wymówić niemieckie słowo Aufmerksamkeitsdefizitmedikamentenbeipackzettel i w dodatku…umie rapować! Alma z Francji mówi w czterech językach, których nauczyła się w krajach, gdzie przyszło jej żyć – w Stanach, we Włoszech, w Belgii i Brazylii. Niestety TVP nie przygotowała wszystkich materiałów o Kasi Moś i portal Eurovision.tv opublikował jedynie biografię artystki oraz informacje o kompozytorach. Profil Polski na portalu Eurovision.tv znajdziecie TUTAJ.

Trwa głosowanie w plebiscycie „Nasz Faworyt 2017” połączonym z wyborami Miss i Mistera Eurowizji 2017. Do tej pory zagłosowało już ok. 500 osób, ale plebiscyt trwa aż do niedzieli! Formularz do głosowania znajduje się TUTAJ. Wyniki podane zostaną podczas specjalnej transmisji na Facebooku 9 kwietnia wieczorem. Wczoraj zaprezentowałem wyniki dla miejsc 11-17. z pierwszego półfinału, dziś pora zdradzić, jak poradziły sobie kraje z II grupy. Oto ranking dla państw, które nie zdobyły awansu:

  • 11. Austria 49% (351 głosów)
  • 12. Holandia 44% (315 głosów)
  • 13. Rumunia 43% (310 głosów)
  • 14. Irlandia 41% (293 głosy)
  • 15. San Marino 36% (258 głosów)
  • 16. Rosja 26% (188 głosów)
  • 17. Chorwacja 20% (144 głosy)
  • 18. Malta 18% (132 głosy)
  • 19. Litwa 13% (95 głosów)
%d blogerów lubi to: