Kto wygra Krajowe Eliminacje 2017? O tym zdecydujemy (wraz z jurorami) już w sobotę 18 lutego! Czasu jest coraz mniej, przygotowania wykonawców trwają, a już jutro wieczorem w TVP rozpoczną się pierwsze próby na scenie. Najpewniej jutro poznamy też kolejność startową, ustaloną przez producentów show. Nadal trwa głosowanie „Nasz Faworyt PL 2017” w którym możecie wybrać swój ulubiony utwór – do tej pory oddano już pół tysiąca głosów. Formularz dostępny jest TUTAJ. Głosowanie zostanie zakończone pod koniec dnia, a wyniki podane będą jutro.

Tymczasem sprawdźmy, jak nasze polskie propozycje są oceniane przez zagranicznych fanów Eurowizji, którzy oddali swoje głosy w licznych ankietach popularnych portali. Na stronie Wiwibloggs oddano już ponad 1,8 tys. głosów, ale walka jest bardzo wyrównana – aktualnie prowadzi Isabell Otrębus-Larsson z „Voiceless” (22,98%), druga jest Kasia Moś (22,54%), a trzecia Lanberry (19,9%). Na pozycji czwartej jest Carmell (13,19%), a kolejni wykonawcy są już bardzo daleko w tyle. Na dnie Rafał Brzozowski z poparciem 1,04%. Nadal można głosować w tej ankiecie – wystarczy wejść TUTAJ. Poniżej akustyczna wersja „Voiceless” w wykonaniu Isabell, przy akompaniamencie Fredrika Kempe:

Na plotkarskim portalu Oikotimes.com prowadzi Kasia Moś z poparciem 25,57% głosów, a druga jest Isabell Otrębus-Larsson (22,73%). Carmell ma trzecie miejsce i 13,64% głosów, czwarta jest Lanberry z 13,07%. Podobnie jak na Wiwibloggs, pozostała szóstka mocno w tyle, ale tutaj na samym końcu jest Olaf Bressa z 1,13% głosów, chociaż Rafał Brzozowski wcale nie radzi sobie lepiej – ma na tę chwilę 1,7% głosów. W tej ankiecie głosować można TUTAJ.

Na stronie ESCbubble.com miejsce pierwsze zajmują aktualnie Isabell Otrębus-Larsson i Kasia Moś z 30% głosów, na trzecim miejscu Carmell (14%), a na czwartym Lanberry (12%). Olaf Bressa (0%), Rafał Brzozowski (2%) i Aneta Sablik (2%) są bez szans na wygraną – według czytelników tego portalu. Głosować można TUTAJ. Warto też oddać swoje głosy w rankingu ESC Plus – TUTAJ.

Dziennik Eurowizyjny przyjrzał się również pierwszym 23 „topkom” na YouTube czyli rankingom fanowskim (głównie zagranicznym) dotyczących piosenek z Krajowych Eliminacji. Zgodnie z kolejnością ustaloną przez twórców filmików przyznane zostały punkty od 1 do 12 (styl eurowizyjny). Wygrała Kasia Moś z 220 punktami (w tym aż dwanaście „dwunastek”!), drugie miejsce ma Isabell Otrębus-Larsson ze 199 punktami (sześć dwunastek), trzecie Lanberry ze 168 punktami (dwie dwunastki), a czwarte Carmell (157 punktów). Kolejne miejsca zajęli Agata Nizińska (157), Martin Fitch (128), Paulla (100), Aneta Sablik (92), Olaf Bressa (57) i na końcu, zasłużenie, Rafał Brzozowski (55 punktów).

Analizując te wyniki w prosty sposób można dojść do stwierdzenia, że zagraniczni fani Krajowych Eliminacji mają cztery faworytki – Kasię Moś, Isabell, Lanberry oraz Carmell, a główna walka o reprezentowanie Polski w Kijowie powinna stoczyć się pomiędzy piosenkami „Flashlight” i „Voiceless”. Pozostałe sześć utworów wypadają znacznie słabiej, ale na pewno nie można ich ignorować, zwłaszcza, że w polskich preselekcjach głosować będą widzowie, którzy mogą wesprzeć punktowo te największe nazwiska, m.in. Rafała Brzozowskiego. Jak zagłosuje jury? Czy występy na żywo zmienią naszych faworytów? O tym przekonamy się już w sobotę, a tymczasem jutro rano wyniki „Naszego Faworyta” – wciąż zapraszam do głosowania TUTAJ!

Żródło: Wiwibloggs, Oikotimes, ESCbubble, ESCPlus, YouTube, inf. własne, fot.: Kasia Moś Facebook

Reklamy