Ieva z dwunastką od jurorów! Pierwszy uczestnik „2nd Chance” już znany! Polska przed Eurowizją: Nowe zgłoszenia, wciąż bez znanych nazwisk

Już w sobotę piąty odcinek preselekcji litewskich, ale pierwszy w nowym etapie eliminacji. O przejście dalej powalczy 12 utworów, które pomyślnie zakończyły odcinki 1-4. Druga grupa zaprezentuje się w odcinku szóstym. Ponieważ LRT nadal nagrywa preselekcje już wcześniej, znamy wyniki głosowania jurorów i wiemy, że tym razem nikt nie pozostanie bez punktów od komisji. 12 punktów trafiło do Ievy Zasimauskaite i utworu „You saved me” (w 3. odcinku Ieva dostała od jury 10 punktów). Drugie miejsce ma zespół Fusedmarc z „Rain of revolution”, a trzecie Edgaras Lubys z „Could it be”. Po siedem punktów zdobyli Paula i kontrowersyjny Gytis Ivanauskas (fot.) jako Lolita Zero. Ostatnio pojawiły się podejrzenia, że wokalista może być zdyskwalifikowany bo swój utwór wykonuje z playback’u, jednak nadawca litewski wybronił go informując, iż tak naprawdę śpiew jest na żywo….ale jednego z chórzystów/tancerzy Lolity. Taki trik jest dozwolony. Najniższe oceny od jury otrzymali Milda z Saulene (1 punkt) oraz Valdas Lacko i formacja E.G.O. (po 2 punkty). Od odcinka piątego komisja litewska ma jednak mniejszy wpływ na wyniki, bo do ostatecznego rezultatu dołożą się także jurorzy międzynarodowi. Łącznie jury litewskie i międzynarodowe będzie mieć 50% wpływu – druga połowa nadal należy do widzów.

Pierwszy utwór do plebiscytu OGAE 2nd Chance Song Contest 2017 jest już znany! OGAE Reszta Świata nie miało w tym roku dużego wyboru, gdyż spośród państw, które organizują preselekcje narodowe i nie mają własnego klubu OGAE pozostała im jedynie Gruzja. Zorganizowano więc internetowe głosowanie na najlepszy utwór z tych selekcji i zwycięzcą okazała się Maliibu z „We live once” pokonując Nutsę Buzaladze ogromną różnicą głosów. OGAE 2nd Chance to flagowy plebiscyt klubów OGAE, przez polskie media często nazywany „drugą Eurowizją”. Każdy klub OGAE, którego kraj organizuje preselekcje narodowe, wybiera jeden utwór spośród przegranych. O wynikach plebiscytu decydują członkowie wszystkich klubów OGAE które uczestniczą i które głosują jako „goście” (bo nie mają swojego reprezentanta ze względu na brak preselekcji). W tym roku konkurs organizować będzie OGAE Polska, a to wszystko dzięki zwycięstwu Margaret z „Cool me down” pod koniec ubiegłego roku.

Do polskich preselekcji przed Eurowizją 2017 nadal spływają kolejne zgłoszenia, jednak wciąż brak dobrych propozycji wysłanych przez czołowe polskie gwiazdy muzyki, chociaż po stawce z ubiegłego roku i po sukcesie Michała Szpaka w Sztokholmie można się było spodziewać większego zainteresowania. Czy gwiazdy muzyki nadal boją się jechać na Eurowizję? A może nie chcą wypaść gorzej od Michała Szpaka lub nie chcą znaleźć się na dnie rankingu jurorskiego? W rozmowie z Plejada.pl Doda przyznała, że dopóki nie zmieni się nastawienie TVP wobec konkursu, to ona na pewno nie będzie reprezentować Polski. Swoje zgłoszenia do preselekcji najchętniej publikują nieznani wykonawcy. Mamy więc wokalistę o pseudonimie Malinsky, który zgłosił utwór „Falling Down” – wg portalu polacywewloszech.com utwór stał się przebojem we Włoszech, bo został nagrany też w języku włoskim. Kompozytorem piosenki jest Michał Kacprzak, który stoi też za „Chcę tu z Tobą być” Paulli. Nowym utworem jest też „Between the lines” projektu Say Hi złożonego z Olivii Fok i Dominika „Donia” Grabowskiego, który pracował przy „Nie zapomnij”, czyli polskiej piosence na Eurowizję dla Dzieci.  Utwór opowiada historię rozstań, powrotów, wahań i tego co bliskie ludzkiej naturze. Na YouTube znaleźć można także utwór „NieMatusza Rajskiego – ten utwór także zgłoszono do polskich preselekcji. Czy ma szanse na sukces? Swoje zgłoszenia do przyszłorocznych preselekcji nie wyklucza niejaki Ian Rooth.  „Chciałbym, jeżeli się zgłoszę, podejść do tego bardzo rzetelnie, z dobrym materiałem, zaprezentować świetne show, świetne warunki głosowe, być po prostu przygotowanym na sto procent” – mówi w rozmowie z iLodz24h dodając, że podoba mu się iż Eurowizja wkrótce może stać się Światowizją (?). Nagranie jego wypowiedzi dostępne TUTAJ.

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

  • Głosowanie jurorów RSC w preselekcjach Szwajcarii (do niedzieli do godz. 12:00), Hiszpanii, Łotwy, Litwy, Mołdawii, Estonii, Malty, Węgier i Islandii. Swoje punktacje należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com – szczegóły i terminarz TUTAJ.
  • Głosowanie w czwartej edycji POLISH REVIEW. Lista utworów, playlista oraz formularz do głosowania znajdują się TUTAJ.

Źródło: LRT, OGAE ROW, Polacywewloszech, Plejada, inf. własne, Facebook, YouTube, fot.: 15min

3 komentarze

  1. Swiatowizja polega na tym ze za rok z każdego kontynentu (Ameryka jako jedno, Australia z Oceania) ma być wybrane 5 reprezentantów i cos jak Kiedyś światowy idol. 24h na głosowanie.

    Polubienie

  2. Jak trzeba będzie stworzyć Światowizję, to EBU i ich przydupasy będą mogły się schować. Po prostu stworzy się coś całkowicie nowego i lepszego.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: