Telewizja czarnogórska podjęła decyzję ws. nowego reprezentanta kraju i został nim Slavko Kalezić, który w Kijowie zaśpiewa utwór „Space” przygotowany przez członka formacji PerperMomcilo Zekovicia, gitarzysty z Sarajewa. Nie wiadomo w jakim stylu utrzymany jest utwór „Space”, ale można się spodziewać, że będzie to coś tanecznego i dyskotekowego, bo w takim gatunku Slavko najlepiej się czuje. Urodziny w 1985 roku w Podgoricy Kalezić skończył studia w Cetinje, jest aktorem Czarnogórskiego Teatru Narodowego, specjalizuje się w śpiewie i tańcu. Często określa się go jako performera, bo jego występy to nie tylko śpiew i taniec, ale też całe show, łącznie z kontrowersyjnymi strojami czy wyzywającym wizerunkiem.

O tym, że umie rozgrzać publikę dowiedzieliśmy się podczas przesłuchań do pierwszej edycji „X Factora Adria” w której wziął udział. Zaśpiewał i zatańczył do utworu Beyonce, a wraz z nim tańczyli zarówno widzowie jak i jurorzy. Trafił do grupy „Over 27” zarządzanej przez Zeljka Joksimovicia i został wyeliminowany w trakcie rundy „Judge’s House”. Powrócił w tej samej edycji jako kandydat na nowego prowadzącego – w pierwszym odcinku na żywo zastąpił dotychczasowego prezentera – Bane Jevticia. Niestety, Kalezić nie sprawdził się w tej roli i w drugim odcinku program prowadziła już inna osoba.

Slavko wydał jeden album oraz cztery single. Jego muzyka często porównywana jest do twórczości wykonawców takich jak Deen czy Aleksa Jelić. Niestety, pierwsze komentarze internautów odwiedzających stronę nadawcy RTCG nie są zbyt pozytywne. Slavka porównuje się do Conchity Wurst, a wybór uznawany jest za „pod publiczkę”. Na razie nie wiadomo, kiedy opublikowany zostanie utwór „Space”.

Źródło: RTCg, fot.: Instagram

Reklamy

One comment

  1. to, że porównują tego faceta do Wurst to się nie dziwię. Z wyglądu to ja bym jeszcze porównał go do Adama Lamberta. Jedno niestety w tej przykrej sytuacji jest pewne. Czarnogóra dostanie głosy od LGBT bez względu na jakość utworu, a jeśli wygra to będzie to kolejne zwycięstwo ,które wzbudzi kontrowersje nie większe, niż triumf Conchity czy Dany. A przez to i tak już mocno nadszarpnie i tak nie najlepszy już wizerunek Eurowizji

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.