Znamy utwór zespołu Taraka [PRZEGLĄD PRASY]

Tradycyjnie już pora na przegląd publikacji internetowych dotyczących polskich preselekcji i Eurowizji. Nadal głośno o sprawie Aleksandy Gintrowskiej i jej przedwcześnie opublikowanego utworu „Missing”. Dziś o sprawie napisały portale Wirtualna Polska („Zarówno TVP jak i sama wokalistka milczą w tej sprawie„), Interia („”Utwór został zgłoszony regulaminowo” – przekazała nam menedżerka Oli Gintrowskiej, odsyłając po szczegóły do TVP.„) i Eska.pl. Nadal nie wiadomo jaką decyzję w tej sprawie podjęła TVP. Pewne jest jednak, że jeśli Gintrowska zostanie zdyskwalifikowana, nie będzie zastąpiona żadnym innym wykonawcą.

O kandydatach na Eurowizję wypowiadają się znani celebryci. „Pamiętam jak miałam 9 lat, jak były jeszcze takie telewizory grube, i oglądałam Eurowizję, kiedy występowała Edyta Górniak i nie zdobyła wtedy pierwszego miejsca. Tak strasznie się popłakałam, to był dla mnie koszmar. Bardzo ją wtedy dopingowałam i chciałam, żeby Edyta wygrała. Cieszę się, że telewizory się zmieniły, a Edyta wciąż jest. Będę trzymała za nią kciuki!” – mówi Doda. JastrzabPost informuje, że aktorka Anna Mucha zakochała się w piosence „Cool me down” Margaret i na pewno będzie ją wspierać 5 marca. „Gwiazda M jak miłość nie ukrywa, że zakochała się w piosence Margaret Cool Me Down. Zdradziła to na Instagramie udostępniając fragment utworu. Przy okazji zapytała jakie typy mają jej fani. A tam lawina komentarzy z typowaniami.

Wyniki facebookowego głosowania na grupie Dziennika Eurowizyjnego:

72% jest w #teammargaret

28% jest w #teamedyta

Party.pl informuje o gwiazdach disco polo, które nie dostały się do preselekcji narodowych. Fani tego gatunku muzycznego krytykują jurorów i twierdzą, że TVP boi się zapraszać artystów disco-polo, chociaż nie ma co ukrywać, że ich koncerty przyciągają tłumy. Wkrótce odbędzie się premiera piosenki, którą Piękni i Młodzi zgłosili do konkursu. W ankiecie przygotowanej przez portal aż 83% głosujących chciałoby, żeby Polskę reprezentował w Sztokholmie zespół disco polo.

Party.pl oraz JastrzabPost informują o zmianach w głosowaniu podczas finału Eurowizji. Portal Eska.pl podjął się natomiast tematu białoruskiej formacji Napoli. „W finale preselekcji na Białorusi Napoli zajęła drugie miejsce zdobywając ponad 22 tysiące głosów SMS. Z tego powodu artystka zdecydowała się postarać o wyjazd na Eurowizję jako reprezentantka Polski. Sporo osób zastanawia się jednak, czy w ten sposób Napoli nie złamała reguł i nie zostanie zdyskwalifikowana. Regulamin Konkursu Piosenki Eurowizji przewiduje jedynie, że żaden artysta w jednym roku nie może reprezentować dwóch państw. Wygląda więc na to, że skoro Napoli nie wygrała białoruskich preselekcji, to śmiało może starać się jeszcze o reprezentowanie Polski.” – czytamy.

Pora na przegląd ankiet. Postanowiłem zestawić wyniki z głosowań przeprowadzonych przez Interię, Eska.pl oraz Party.pl. Oto aktualne wyniki:

 1. Margaret 34 punkty
 2. Michał Szpak 30 punktów
 3. Edyta Górniak 26 punktów
 4. Dorota Osińska 19 punktów
 5. Natalia Szroeder 19 punktów
 6. Kasia Moś 14 punktów
 7. Aleksandra Gintrowska 13,5 punkta
 8. Taraka 8,5 punkta
 9. Napoli 7 punktów

Pamiętać należy, że Natalia Szroeder dopiero jutro zaprezentuje swój utwór „Lustra”. Grupa Taraka opublikowała dziś utwór „In the rain”, ale raczej nie trafił on jeszcze do głównych portali informacyjnych. Fani Eurowizji w większości uważają, że piosenka nie jest zła.

Źródło: Eska, Interia, WP, Party, JastrzabPost, inf. własne, fot.:

1 komentarz

 1. Bukmacherzy szaleją. Na stronie BET FRED Polska jest już na 3 miejscu. Przed publikacja piosenki Margaret byliśmy koło 20 miejsca. Nie chce pompować balonika, ale chyba nie jest źle 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: