Publikacja listy finalistów preselekcji już we wtorek o 18:30 w TVP1

Na dzień przed oficjalnym ogłoszeniem listy finalistów polskich preselekcji emocje wśród fanów Eurowizji sięgają zenitu, zwłaszcza, że media wciąż serwują nam kolejne rewelacje dotyczące zbliżającego się konkursu. Dziś w sieci opublikowano fałszywą (zdaniem TVP) listę uczestników, na której znaleźli się m.in. Edyta Górniak czy Margaret, ale też Stashka, Wojtek Bałwako czy zespół Piękni i Młodzi, którego udziału boi się większość fanów ESC. Telewizja Polska rozesłała już dementi do wszystkich kandydatów, podając, że lista została sfałszowana, a ostateczne decyzje nie zapadły. Poza tym stacja zapowiada, że wyciągnie konsekwencje prawne wobec osoby, która rozpowszechniła nieprawdziwą listę. Lista została opublikowana m.in. na JastrzabPost czy Party.pl

Niestety, w ostatniej chwili, doszło do zmiany formatu jutrzejszego odcinka „Świat się kręci”. TVP planowała zaprosić do studia wszystkich zgłoszonych kandydatów, jednak dopiero dziś wycofała się z tego pomysłu. Podała również, że oficjalne ogłoszenie wyników odbędzie się jutro zgodnie z planem, ale bez udziału zaproszonych gości.

Wczoraj wieczorem Edyta Górniak zaprezentowała widzom swojego koncertu w Krakowie studyjną wersję utworu „Grateful”. Piosenka zebrała sporo pozytywnych komentarzy, jednak pojawiły się też głosy zawodu. Fani konkursu wspierają jednak wokalistkę. Aż 48% głosujących w ankiecie na Facebooku twierdzi, że podoba im się ballada Edyty. 13% jest przeciwnego zdania. 8% domaga się punktu kulminacyjnego, a 4% uważa utwór za dobry, ale czeka na propozycję konkurentki – Margaret. 20% na razie nie ma zdania na ten temat. O utworze Edyty pisały wczoraj zarówno polskie media jak i eurowizyjne strony zagraniczne.

Premiery utworu Margaret pt. „Cool me down” należy się spodziewać w tym tygodniu, najprawdopodobniej po ogłoszeniu listy uczestników finału narodowego. Party.pl, które podało dziś fałszywą listę finalistów, przeprowadziło również ankietę w której głosować można na rzekomą dziesiątkę. Aż 50% poparcia zdobyła formacja Piękni i Młodzi. Margaret i Edyta Górniak mają po 13% głosów, a wyprzedza je Michał Szpak z 19%.

Ogłoszenie finalistów już jutro w programie „Świat się kręci”. Program rozpocznie się o 18:30 w TVP1.

Źródło: TVP, inf. własne, Facebook, Party.pl fot.: jerychomlodych

2 komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: