[UPD!] Polskie preselekcje pełne gwiazd?

BREAKING NEWS: Edyta Górniak potwierdziła w RMF FM, że zgłosiła utwór „Grateful” do polskich preselekcji narodowych. 

Telewizja Polska zakończyła przyjmowanie zgłoszeń do polskich preselekcji – podaje JastrzabPost. Portal, powołując się na źródła zbliżone do TVP, informuje, że zebrano ok. 70 piosenek, co nie jest imponującym wynikiem, jednak należy pamiętać o tym, że czasu na zgłoszenie się było bardzo mało. Wśród najnowszych nazwisk, jakie są wymieniane w kontekście Eurowizji należy wymienić Michała Szpaka (który zgłosił utwór „Color of your life”), Szymona Wydrę, Kasię Nova (zgłosiła utwór „Love is Music”) oraz…najbardziej sensacyjny news dnia – Margaret. JastrzabPost twierdzi, że wokalistka zgłosiła się do konkursu w ostatniej chwili, ale ma przygotowany bardzo dobry, energetyczny kawałek. Plotkuje się zresztą, że jest to szwedzka kompozycja, którą współtworzył Arash, reprezentant Azerbejdżanu 2009.

Margaret już wielokrotnie wymieniana była w kontekście Eurowizji i wyborów wewnętrznych. Dementowała jednak plotki z tym związane i twierdziła, że nie zasługuje na to, by być wybraną na ten konkurs. Czy fakt, że organizowane są preselekcje narodowe, wpłynął na zmianę decyzji? Udział Margaret w preselekcjach na pewno podwyższyłby poziom konkursu oraz zainteresował wielu widzów, zwłaszcza, że wokalistka byłaby główną faworytką do wygranej. Najprawdopodobniej Edyta Górniak nie zgłosiła swojej piosenki do TVP.

TVP ma do 16 lutego podać pełną listę finalistów. W finale, 5 marca, wystąpi od 5 do 10 uczestników. Reprezentanta Polski wskażą wyłącznie widzowie. Konkurs rozpocznie się po 21:00 i będzie transmitowany przez TVP1 i TV Polonia.

Źródło: JastrzabPost, TVP, fot.: YouTube.com

1 komentarz

 1. Niby mało czasu, ale jeżeli chodzi o gwiazdy, to mogą być jedne z najlepszych preselekcji w historii Polski:
  – Edyta Górniak (jednak się zgłosiła)
  – Michał Szpak
  – Margaret
  – Dorota Osińska
  – Monika Urlik
  – Stashka

  Tymi gwiazdami można obdzielić kilka następnych edycji ESC. O piosenki jestem spokojny, bo te osoby nie śpiewają byle czego.

  Trzymajmy kciuki, żeby tylko TVP nie spie… czegoś i nie postawiła na innych.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: