Efekt Edyty w polskich i zagranicznych mediach

Ostatnie godziny w polskim Internecie znów zdominował temat Eurowizji, tym razem za sprawą oświadczenia Edyty Górniak, która w rozmowie z RMF FM potwierdziła, że zgłosiła utwór „Grateful” do polskich preselekcji, których finał zaplanowano na 5 marca w Warszawie. O sprawie napisały czołowe polskie media. „Kilka dni temu Edyta Górniak zapytała fanów na swoim oficjalnym koncie na Facebooku, co sądzą o pomyśle, aby wystąpiła na Eurowizji 2016. Jak się teraz okazało, nie była to prowokacja ze strony wokalistki.” – czytamy na stronie Onet.pl. Portal RMF FM publikuje fragment wywiadu, w którym Edyta Górniak tłumaczy, dlaczego zdecydowała się wysłać swój utwór do TVP. Artykuł dostępny TUTAJ. „Dotąd nikomu z polskich reprezentantów nie udało się powtórzyć osiągnięcia Górniak. Z kim podczas tegorocznych preselekcji przyjdzie gwieździe rywalizować? Na razie swoje piosenki zgłosili m.in. Margaret, Michał Szpak oraz Szymon Wydra. To doborowe towarzystwo..” – dodaje „Fakt”.

Nieoficjalnie wiadomo też, że do preselekcji zgłosiło się wielu wykonawców gatunku disco-polo. Podobno komisja nie jest z tego zadowolona, bo każde zgłoszenie musi być przesłuchane” – czytamy na Eska.pl. Portal Se.pl podaje, że do preselekcji zgłosił się kolejny zespół tworzący tego rodzaju muzykę – Magic Band. Z kolei portal Elblag24.pl informuje, że do konkursu przystąpi uczestnik „The Voice” – Gracjan Kalandyk. Wszystkie zgłoszenia zostały jednak przyćmione przez dwie silne kandydatury – Edyty Górniak i Margaret. Ta druga zaśpiewała dziś nawet fragment swojej piosenki „Cool me down” – więcej na ten temat TUTAJ. Michał Szpak, jeszcze do niedawna uważany za faworyta, może mieć problem z pokonaniem dwóch popularnych wokalistek. Robert Kozyra wypowiedział się dziś o nim bardzo krytycznie – „Nie wiem czy cokolwiek interesującego sobą reprezentuje. Wiemy tyle, że ma długie włosy i maluje paznokcie„. Były prezes Radia Zet i były juror „Mam Talent” nie lubi też Eurowizji – „Za bardzo mnie nie interesuje czy będzie w tym roku kobieta z brodą czy ktoś inny„.

Temat preselekcji coraz częściej pojawia się w eurowizyjnych mediach zagranicznych. Dziś o udziale Edyty Górniak napisały takie portale jak ESCtoday.com (ich artykuł na swój profil wstawiła sama zainteresowana), ESCBubble, Oikotimes, Eurovoix czy Wiwibloggs. Wszędzie wspominany jest jej wielki sukces z 1994 roku. Co ciekawe, coraz więcej zagranicznych fanów Eurowizji kontaktuje się z Polakami by zdobyć więcej informacji na temat wejściówek i możliwości przybycia do Warszawy na czas preselekcji narodowych, co oznacza, że nazwisko Górniak przyciąga i (jeśli wokalistka zakwalifikuje się do finału) będzie głównym powodem, dla którego jeszcze więcej widzów obejrzy konkurs w TVP1 lub online.

Lista zakwalifikowanych podana zostanie nie później niż 16 lutego. Na razie nie wiadomo w jakiej formie podany będzie spis uczestników.

Czy Edyta Górniak zakwalifikuje się do finału polskich preselekcji?

Tak

Nie

Nie mam zdania

 
pollcode.com free polls

1 komentarz

  1. Jak to czytam, to coraz bardziej jestem za Szpakiem. Skoro w 2014 wygrała kobieta z brodą, to dlaczego teraz ma nie wygrać facet z długimi włosami i pomalowanymi paznokciami?

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: