Edyta Górniak, disco-polo i piłkarz przebrany za Conchitę [ANKIETA]

Krótki wpis na Facebooku i dodanie loga Eurowizji 2016 przex Edytę Górniak wywołało lawinę komentarzy zarówno wśród jej fanów jak i miłośników samego konkursu w Polsce i zagranicą. O sprawie piszą też polskie media, a na ten temat sporo można poczytać również na eurowizyjnych portalach zagranicznych. „Jeśli Edyta Górniak wystąpi na Eurowizji 2016 finał raczej mamy w kieszeni. Żeby diwa reprezentowała Polskę musi wcześniej stanąć w szranki z innymi polskimi gwiazdami podczas Krajowych Eliminacji 2016. Koncert wyemituje TVP już 5 marca. To wtedy Polacy zdecydują, kto z Polski wystąpi na Eurowizji 2016.” – czytamy na JastrzabPost.pl, który przygotował też specjalną ankietę. 44% głosujących uważa, że wysłanie wokalistki do Sztokholmu to genialny pomysł. 28% uważa, że jechać powinna „świeża krew”.

Portal informuje również o sporym zainteresowaniu tematem Edyty Górniak i jej potencjalnego startu w preselekcjach. „Post piosenkarki szybko podchwyciły zagraniczne media, które zaczęły się rozpisywać na temat ewentualnego powrotu Edyty Górniak na Eurowizję 2016. Fani konkursu z całego świata wciąż pamiętają jej występ z 1994 roku, którym wywalczyła dla Polski drugie miejsce. Piosenka trafiła nawet na listę najważniejszych w historii całego konkursu. Zaledwie w ciągu kilku godzin od publikacji na Facebooku Edyty, artykuły zamieściło kilka zagranicznych portali, w tym między innymi popularne wśród fanów Eurowizji: ESC Bubble, Oikotimes i Wiwibloggs. Informację przekazano w kilku językach, m.in. niemieckim, szwedzkim, greckim i angielskim.” – czytamy w artykule dostępnym TUTAJ.

O wpisie Edyty Górniak napisano też na portalach RMF FM, Super Express, Gala czy Interia. W artykule na portalu Party.pl (TUTAJ) także dostępna jest ankieta. 78% chce ponownie zobaczyć Edytę na eurowizyjnej scenie. A czy fani Eurowizji też tego chcą? Zapraszam do głosowania w ankiecie:

Czy Edyta Górniak powinna startować w polskich preselekcjach 2016?

Tak

Nie

Nie mam zdania

 
pollcode.com free polls

Przypominam, że do preselekcji można się zgłaszać jedynie do 8 lutego 2016 roku. Portal disco-polo.info poinformował, że o Eurowizję chce powalczyć zespół Blue Box, który zgłosił utwór „Posłuchaj serca”. „Konkurs Eurowizji 2016 wywołuje spore emocje w środowisku muzyki disco polo. Informacja o otwartych preselekcjach spowodowała zamieszanie i dyskusje na temat kto z naszego gatunku się zgłosi. (…) Nieoficjalnie nasza redakcja dowiedziała się, że aż trzy bardzo znane zespoły planują się zgłosić do preselekcji krajowych.” – czytamy w artykule portalu.

O Eurowizji dziś także w….Polsat Sport! Paweł Olkowski, reprezentant Polski na Euro 2016, przebrał się … za Conchitę Wurst. Jego żona wybrała strój Cleo, która również uczestniczyła w Eurowizji 2014. „Paweł Olkowski odstrzelił konkurencję w przedbiegach. Polak wystylizował się na gwiazdę oraz zwycięzcę/zwyciężczynię (niepotrzebne skreślić) Eurowizji 2014 – kontrowersyjną Conchitę (z hiszp.: „muszelka”) Wurst (z niem.: kiełbasa). O jego kreatywności huczą całe Niemcy.” – a więcej na ten temat (i zdjęcia!) TUTAJ.

Źródło: JastrzabPost, Party.pl, Polsatsport.pl, Disco-polo.info, inne portale, fot.: Polskieradio.pl


1 komentarz

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: