Kolejni chętni do udziału w polskich preselekcjach

Trwa etap zgłoszeń do polskich preselekcji 2016. Wszyscy chętni (zarówno z Polski jak i zza granicy) mogą zgłaszać swoje utwory do TVP najpóźniej do 8 lutego. Szczegółowy regulamin konkursu dostępny jest TUTAJ. Tymczasem wielu polskich fanów wysyła zapytania do swoich ulubionych artystów i zachęca do udziału w walce o reprezentowanie Polski na Eurowizji. Sporym zainteresowaniem cieszy się m.in. Kasia Moś, która już raz startowała w preselekcjach. W 2006 roku zajęła 10. miejsce za „I wanna know”. Według informacji, jakie przekazała fanom, zgłosiła do TVP utwór „Addiction”, który wykonała podczas jednego z odcinków „Świat się kręci”.

Wiadomo, że swoją propozycję przygotowuje uczestniczka rosyjskiej wersji „The Voice” – Renata Wolkiewicz. W konkursie zobaczymy być może także Patty, Kubę Jasieckiego czy nawet…Dawida Podsiadło. Oczywiście informacje przekazywane fanom nie zawsze mogą być prawdziwe, ale miłośnicy Eurowizji mają nadzieję, że finał polskich preselekcji pełen będzie ciekawych artystów i bardzo dobrych piosenek. Wielu czytelników Dziennika Eurowizyjnego uważa, że szansę mogłaby mieć np. Iza Kowalewska, która ponoć wysłała do TVP utwór „Los jak zegar”.

O konkursie znów piszą i informują polskie media. Ostatnio materiał na temat Eurowizji pojawił się w „Teleexpressie”, a portal Party.pl przygotował ankietę na podstawie informacji przekazywanych niedawno na Dzienniku Eurowizyjnym. Spośród ośmiu opcji internauci na razie wybrali możliwość wysłania na Eurowizję kogoś innego (35%) niż np. Michała Szpaka (24%), zespół Piękni i Młodzi (16%) czy(7%). W ankiecie głosować można TUTAJ.

Źródło: Facebook, Party.pl, fot.: Polskie Radio

4 komentarze

 1. Marta Zalewska na swoim facebooku podała informację, że robi angielską wersje piosenkę Od Nowa. Świetna kompozycja btw. Na dole jej występ z gali mistrzów sportu.

  Polubienie

 2. Eurowizja nie opiera się tylko na dziwoląstwie, żeby wysyłać tam Szpaka lub Pięknych i Młodych.

  Polubienie

  1. Nie zgodzę się z tym, iż Piękni i Młodzi są dziwolągami .prawda jest taka, iż można mówić o disco polo co się chce, ale wielu wykonawców tego nurtu jest po szkołach muzycznych i naprawdę bardzo dobrze sobie radzi na żywo.

   Mama nadzieję, że Kupicha nie weźmie udziału w preselekcjach. Podejrzewam, ze będzie chciał aby Feel odzyskało popularność, bo jemu ponoć ciężko się przędzie.

   Polubienie

 3. Wbrew obawom muszę przyznać, że mamy bardzo ciekawych wykonawców, którzy zgłaszają chęć do udziału w preselekcjach – Moś, Urlik, Osińska, Wolkiewicz – to są rewelacyjne głosy i gdyby któraś z nich pojechała, to mielibyśmy jeden z najlepszych głosów na ESC 2016 (piszę to z pełną świadomością, wiedząc, że znamy tylko kilka piosenek). Oczywiście druga połowa sukcesu to piosenka, ale wcześniej ważny jest wybór TVP.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: