Co zaśpiewa El Sueno de Morfeo?

Telewizja hiszpańska opublikowała już cztery utwory przygotowane przez zespół El Sueno de Morfeo na Eurowizję 2013. Dwa z nich – „Atrevete” i „Revolucion” dostępne są do odsłuchu w całości, ponieważ to one brać będą udział w głosowaniu internautów i tylko jedna kompozycja dostanie się do finału, gdzie dołączy do automatycznie zakwalifikowanych „Contigo hasta el final” i „Dame tu voz” (dostępne na stronie internetowej jedynie we fragmentach). Linki do odsłuchu znajdziecie TUTAJ. Aby zagłosować na jedną z półfinałowych propozycji należy na podstronie dotyczącej danej piosenki wpisać adres poczty elektronicznej (correo electronico) i później kliknąć na otrzymany na skrzynkę odnośnik.  Głosowanie trwa do 11 lutego, do godziny 12:00. W dodatkowej ankiecie umieszczonej na stronie RTVE głosować można również na swój ulubiony utwór ESDM, a wyniki nie mają związku z przebiegiem preselekcji. Tutaj wygrywa finałowa propozycja „Contigo hasta el final” (46,1%) głosów. Jeżeli chodzi o piosenki półfinałowe, znacznie lepiej radzi sobie „Atrevete”, które ma 38,2% głosów. Poza preselekcjami telewizja hiszpańska zajmuje się też kwestią transmisji Eurowizji, bowiem jak wiadomo, finał konkursu odbędzie się w tym samym czasie co finał piłkarskiego „Copa del Rey”. TVE poprosiła już nawet Związek Piłkarski o przesunięcie finałowego spotkania, ale jeżeli nie uda się osiągnąć kompromisu, Eurowizja będzie pokazana na drugim kanale telewizji publicznej, co może pogorszyć wyniki oglądalności show.

TELEGRAM TELEGRAM

W Internecie znalazły się już tytuły czterech greckich piosenek preselekcyjnych, których oficjalna premiera odbędzie się jutro. Najciekawiej prezentuje się „Alcohol is free” grupy Koza Mostra (foto). Pełna lista dostępna TUTAJ.

Ponad 1/4 Węgrów oglądała w sobotę ćwierćfinał preselekcji narodowych, podała telewizja MTV. Nadawca jest bardzo zadowolony z takiego wyniku i zapewne utwierdzi go to w przekonaniu, że warto preselekcje organizować. Węgry to pierwszy kraj, który potwierdził już udział w Eurowizji 2014.

Lista uczestników preselekcji Beosong jest już niemal kompletna, tymczasem produkcja „Grand” planuje organizację alternatywnej wersji konkursu, by zaprezentować widzom piosenki niezakwalifikowane do preselekcji przez komisję RTS. Szczegóły TUTAJ.

Od wczoraj w Azerbejdżanie trwa szósta runda preselekcji narodowych. O awans walczą m.in. Farid Hasenov, Narmina Seyidova czy Arzu Selimova. Wyniki, jak zwykle, w piątek.

Reklamy

8 komentarzy

 1. Bardzo infantylne i tandetne są te hiszpańskie kompozycje. Żadną z nich niczego nie ugrają na Eurowizji. Ot, popelina w najgorszym, radiowym wydaniu.

  Polubienie

 2. Na stronie eurovisioon.ee są prowadzone rankingi eurowizyjne. Według nich Hiszpania była w ubiegłym roku drugim największym faworytem obok Szwecji. Ostatecznie skończyła dopiero na 10. pozycji. Skąd się bierze popularność tego państwa w eurowizyjnych przewidywaniach? Nie wiem.

  Polubienie

 3. Podoba mi się „Contigo hasta el final”, natomiast te dwie propozycje poddane pod głosowanie to jakiś żart chyba :/

  Polubienie

 4. Podpisuję się pod tym,co napisał Cutafong.Zresztą już napisałem,co sądzę o hiszpańskich propozycjach pod poprzednią notką.Piosenki są słabiutkie,nieciekawe.

  Polubienie

 5. Pomijając miałkość melodii, muszę też skrytykować wokal solistki: mały, płaski i niedojrzały. Głos to trzon w piosenkach, a tutaj brak powodu do pochwały. Nie ma więc niczego, co mogłoby uratować tyłki Hiszpanom. Życzę Hiszpanii jednego z ostatnich miejsc, bo wysyła kiepskich reprezentantów i jeszcze gorszy utwór (którykolwiek wybiorą, będzie zły).

  Polubienie

 6. A nasze przewidywania to można sobie schować do kieszeni. Nie wiem co aż tak Ci się nie podoba w tych hiszpańskich piosenkach moim zdaniem są na swój sposób ciekawe i napewno nie na ostatnie miejsce w finale.

  Ja bym właśnie napisał, że cokolwiek nie wybiorą to będzie dobrze ale jak bym miał zrobić która pierwsza itd to:

  1. Contigo hasta el final
  2. Revolución
  3. Atrévete
  4. Dame tu voz

  I napewno mają lepsze utwory niż niektóre wybrane lub norweskie piosenki więc nie ma co narzekać na Hiszpanię w tym roku. Oczywiście w porównaniu z poprzednim rokiem to nie to samo ale źle nie jest.

  Polubienie

 7. Wolę propozycje hiszpańskie niż coroczną azerską komerchę 😉 Najlepsze zdecydowanie „Contigo hasta el final”

  Polubienie

 8. Ta trzecia propozycja Grecji jest solidna. Może nawet wygrałaby Eurowizję parę lat temu, jednak teraz również może być wysoko.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.