A Dal 2013, Eurowizja 2013, Unser Song fur Malmo, Eurosong 2013, Osterreich rockt den Eurovision Song Contest 2013, Dansk Melodi Grand Prix 2013, Beosong 2013

Znamy uczestników selekcji węgierskich

Wcześniej niż zapowiadano, telewizja MTV opublikowała listę ćwierćfinalistów preselekcji węgierskich. Wśród 30 kandydatów znaleźli się m.in. Andras Kallay Saunders, Tibor Guyrcsik (foto) i Peti Puskas, znani z ubiegłorocznego konkursu. Andras wykonywał „I love you” i zajął 5. miejsce w półfinale, natomiast Tibor za „Back in place” zdobył 1. miejsce w półfinale, ale w finale nie zakwalifikował się do czołowej czwórki. W stawce nie zabrakło również Vecy Janicsak z X-Factora, która jest uważana za faworytkę konkursu. Jest też i Georgo Racz, który na ESC 1997 reprezentował Węgry z zespołem V.I.P. Co ciekawe, inny członek tej formacji, Viktor Rakonczai, zasiądzie w jury selekcji. Niektóre piosenki są już opublikowane w internecie, a zapoznać się z nimi można TUTAJ. Poinformowano również, że „A dal 2013” będzie miał trzech prowadzących – do Gabora Gundel-Takacs dołączą Eva Novodomszky i Marton Buda. Eva znana jest fanom Eurowizji, ponieważ od 2007 roku to ona przekazuje Europie węgierskie punkty podczas konkursu. Zazwyczaj robi to w dość charakterystyczny dla siebie sposób, co wprawia niektórych fanów w rozbawienie. Jej „występy” zobaczyć można TUTAJ. Terminarz preselekcji narodowych na Węgrzech dostępny TUTAJ. W tym roku konkurs składać się będzie z trzech ćwierćfinałów, dwóch półfinałów i finałów. Show startuje w lutym.

BREAKING NEWS: Znamy nazwiska półfinalistów islandzkich. Lista dostępna TUTAJ.

TELEGRAM, TELEGRAM

Ciekawy eksperyment w Gruzji. Kompozytor zwycięskiego utworu na ESC 2012 – Thomas G:son, został zaproszony do napisania utworu Gruzji na ESC 2013. Piosenkę wykona na scenie duet złożony z Sopho i Nodiko, wybranych wewnętrznie pod koniec ubiegłego roku. Być może nie będzie to jedyny utwór podpisany przez G:sona, który usłyszymy w Malmo. Ten szwedzki kompozytor umieścił bowiem w stawce Melodifestivalen 2013 aż pięć  swoich utworów, a dodatkowo jego kompozycja („Ultraviolet”) startuje też w selekcjach maltańskich. W internecie już pojawił się mem dotyczący zaangażowania G:sona do napisania piosenki dla Gruzinów – TUTAJ.

Utwór „Identitet” Adriana i Bledara zostanie wykonany na ESC 2013 po albańsku. Bledar Sejko, kompozytor, przyznał, że „Identitet” od początku pisany był pod język albański i nie ma sensu zmieniać języka utworu. Aktualnie trwają prace nad nową, eurowizyjną wersją, której premiera prawdopodobnie odbędzie się w marcu.

Zespół Cascada (foto) opublikował utwór „Glorious” na preselekcje niemieckie. Znaleźć go można TUTAJ.

14 stycznia odbędzie się premiera pięciu preselekcyjnych utworów austriackich.

Według niepotwierdzonych przez RTE informacji, jedną z finalistek selekcji irlandzkich ma być Aimee (Aimee Marguerite Fitzpatrick).

16 stycznia poznamy finalistów selekcji duńskich. Mówi się, że w stawce znajdzie się miejsce dla Mohameda Ali i Albina Ljungqvista.

Nowe plotki z Serbii. Mówi się, że do preselekcji narodowych zgłosiła się Milica Majstorović (uczestniczka Beoviziji 2009), a swoich sił spróbuje także sensacja trzeciej edycji serbskiego „Mam Talent” – Bojana Stamenov. Jej występ podczas tego reality-show znaleźć można TUTAJ.


9 uwag do wpisu “A Dal 2013, Eurowizja 2013, Unser Song fur Malmo, Eurosong 2013, Osterreich rockt den Eurovision Song Contest 2013, Dansk Melodi Grand Prix 2013, Beosong 2013

  1. Cascada i tak nie wygra, a to dlatego że bardziej liczy się to co widać niż słychać. To jest zdecydowanie większy bodziec do wysłania SMSa. Owszem, Cascada to bardzo popularny zespół, ale bardziej w UK niż w Niemczech.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.