Znamy uczestników selekcji węgierskich

Wcześniej niż zapowiadano, telewizja MTV opublikowała listę ćwierćfinalistów preselekcji węgierskich. Wśród 30 kandydatów znaleźli się m.in. Andras Kallay Saunders, Tibor Guyrcsik (foto) i Peti Puskas, znani z ubiegłorocznego konkursu. Andras wykonywał „I love you” i zajął 5. miejsce w półfinale, natomiast Tibor za „Back in place” zdobył 1. miejsce w półfinale, ale w finale nie zakwalifikował się do czołowej czwórki. W stawce nie zabrakło również Vecy Janicsak z X-Factora, która jest uważana za faworytkę konkursu. Jest też i Georgo Racz, który na ESC 1997 reprezentował Węgry z zespołem V.I.P. Co ciekawe, inny członek tej formacji, Viktor Rakonczai, zasiądzie w jury selekcji. Niektóre piosenki są już opublikowane w internecie, a zapoznać się z nimi można TUTAJ. Poinformowano również, że „A dal 2013” będzie miał trzech prowadzących – do Gabora Gundel-Takacs dołączą Eva Novodomszky i Marton Buda. Eva znana jest fanom Eurowizji, ponieważ od 2007 roku to ona przekazuje Europie węgierskie punkty podczas konkursu. Zazwyczaj robi to w dość charakterystyczny dla siebie sposób, co wprawia niektórych fanów w rozbawienie. Jej „występy” zobaczyć można TUTAJ. Terminarz preselekcji narodowych na Węgrzech dostępny TUTAJ. W tym roku konkurs składać się będzie z trzech ćwierćfinałów, dwóch półfinałów i finałów. Show startuje w lutym.

BREAKING NEWS: Znamy nazwiska półfinalistów islandzkich. Lista dostępna TUTAJ.

TELEGRAM, TELEGRAM

Ciekawy eksperyment w Gruzji. Kompozytor zwycięskiego utworu na ESC 2012 – Thomas G:son, został zaproszony do napisania utworu Gruzji na ESC 2013. Piosenkę wykona na scenie duet złożony z Sopho i Nodiko, wybranych wewnętrznie pod koniec ubiegłego roku. Być może nie będzie to jedyny utwór podpisany przez G:sona, który usłyszymy w Malmo. Ten szwedzki kompozytor umieścił bowiem w stawce Melodifestivalen 2013 aż pięć  swoich utworów, a dodatkowo jego kompozycja („Ultraviolet”) startuje też w selekcjach maltańskich. W internecie już pojawił się mem dotyczący zaangażowania G:sona do napisania piosenki dla Gruzinów – TUTAJ.

Utwór „Identitet” Adriana i Bledara zostanie wykonany na ESC 2013 po albańsku. Bledar Sejko, kompozytor, przyznał, że „Identitet” od początku pisany był pod język albański i nie ma sensu zmieniać języka utworu. Aktualnie trwają prace nad nową, eurowizyjną wersją, której premiera prawdopodobnie odbędzie się w marcu.

Zespół Cascada (foto) opublikował utwór „Glorious” na preselekcje niemieckie. Znaleźć go można TUTAJ.

14 stycznia odbędzie się premiera pięciu preselekcyjnych utworów austriackich.

Według niepotwierdzonych przez RTE informacji, jedną z finalistek selekcji irlandzkich ma być Aimee (Aimee Marguerite Fitzpatrick).

16 stycznia poznamy finalistów selekcji duńskich. Mówi się, że w stawce znajdzie się miejsce dla Mohameda Ali i Albina Ljungqvista.

Nowe plotki z Serbii. Mówi się, że do preselekcji narodowych zgłosiła się Milica Majstorović (uczestniczka Beoviziji 2009), a swoich sił spróbuje także sensacja trzeciej edycji serbskiego „Mam Talent” – Bojana Stamenov. Jej występ podczas tego reality-show znaleźć można TUTAJ.


Reklamy

9 komentarzy

  1. Cascada i tak nie wygra, a to dlatego że bardziej liczy się to co widać niż słychać. To jest zdecydowanie większy bodziec do wysłania SMSa. Owszem, Cascada to bardzo popularny zespół, ale bardziej w UK niż w Niemczech.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.