Eurowizja 2012

Loreen w Europie

Z powodu zwycięstwa w Eurowizji i nagłego zainteresowania Europy utworem „Euphoria” Loreen musiała zrezygnować z występu w mieście Jonkoping, bo zamiast tego wyruszyła w mini-trasę po krajach, które doceniły ją w Baku. Wokalistka odwiedzi m.in. Wielką Brytanię, Niemcy i Francję. Jej utwór w tych krajach już jest, lub niedługo będzie numerem 1 na listach przebojów, więc piosenkarka chce ten nagły „boom” wykorzystać i w ramach mini-tournee weźmie m.in. udział w kilku programach telewizyjnych, udzieli mnóstwa wywiadów i spotka się fanami. Ekipa Loreen twierdzi, że takiej szansy nie można przegapić.

Niestety, nie wszyscy cieszą się z występu Loreen. Ponoć lokalne media greckie uznały, że skandalem było użycie przez Szwedów efektu slow-motion podczas finału ESC 2012. Niektórzy domagają się nawet dyskwalifikacji Szwecji, ale prawdopodobnie te wszystkie komentarze kierowane są zawiścią i brakiem akceptacji wyniku, jaki w Baku osiągnęła Eleftheria Eleftheriou. Często też przeciwnicy „Euphorii” uważają, że jest to kopia piosenki „Stole my heart” formacji One Direction. Z kolei Nina Zilli, reprezentantka Włoch, ceni wokal i talent Loreen, ale zwycięski utwór eurowizyjny nie podoba się Włoszce. Włochy to zresztą jedyny kraj, który w finale 2012 nie dał Szwecji żadnego punktu.

TELEGRAM, TELEGRAM

Mandinga jest zadowolona ze swojego występu i dziękuje fanom za wsparcie, telewizja rumuńska jest zadowolona z wyników oglądalności Eurowizji, ale prasa skrytykowała Elenę i spółkę za zdobycie pozycji zdecydowanie poniżej oczekiwań. Szef delegacji rumuńskiej uznał jednak, że nie ma to wpływu na udział Rumunii w kolejnej Eurowizji i nic nie stoi na przeszkodzie, by uczestnictwo kontynuować.

Wysokie wyniki oglądalności osiągnęła też telewizja bułgarska, która jest zadowolona z wyniku Sofi Marinovej. Przypomnę, że utwór „Love unlitimed” zremisował na 10. miejscu półfinału z faworyzowanym utworem „Stay” z Norwegii, a rozstrzygnięcie remisu okazało się pechowe dla Marinovej. Bułgaria potwierdziła udział w Eurowizji 2013, a do reprezentowania kraju chętna jest…ponownie Sofi Marinova.

Z osiągniętego wyniku nie jest ponoć zadowolona telewizja cypryjska, która poprosiła EBU o dokładne wyniki głosowania z Wielkiej Brytanii i Bułgarii – państw, które zdaniem Cypryjczyków, miały dać Ivi Adamou sporo więcej punktów. CyBC miało nadzieję, że w związku z bułgarskimi korzeniami wokalistki, „La La Love” zdobędzie 12 punktów od Bułgarii. Tak się jednak nie stało.

11 komentarzy

 1. Yyyy ile tego „slow-motion” było? Jakieś 3 sekundy? To już chyba jakaś desperacja ze strony Greków.

  Polubienie

 2. jakie greckie media uznały to za skandal? jakiś wpis zrozpaczonego fana na jakiejś mało znaczącej stronie internetowej? Grecy czasem bardzo irytują swoją postawą, ale na szczęście maniakalne zachowania nie dotyczą całej nacji

  Polubienie

 3. Mam pytanie do Szymona. Mógłbyś powiedzieć jaką mniej więcej kwotą trzeba dysponować aby ‚przeżyć’ eurowizyjną przygodę włącznie z próbami? Mam tu na myśli wszelkie wydatki: bilety, hotel, transport i drobniejsze, jak jedzenie, itp. Zdaję sobie sprawę, że co kraj to różne kwoty, więc to nie da się tak powiedzieć ogólnie, ale nawet tak dla przykładu koszty z Baku. Myślę, że to byłaby ciekawa i cenna informacja dla fanów, którzy osobiście zamierzają to przeżyć, a nie mają o tym pojęcia, więc jeśli to nie problem, byłbym wdzięczny.
  Pozdrawiam

  Polubienie

  1. Dla fana Eurowizja w Szwecji będzie dużo tańszą imprezą ,niż tegoroczna, to na pewno.

   Polubienie

 4. Czy zgodnie z zapowiedziami były efekty 3D na scenie w Baku, bo oglądając ESC niczego takiego nie zauważyłem?

  Polubienie

 5. jeszcze nikt z Grecji nie podniósł alarmu odnośnie wycofania.Co roku się odgrażają,a może nie podoba im się miejsce – bo w końcu po za TOP 10.

  Ivi z Cypru powinna być zadowolona to odpowiednie miejsce dla jej piosenki.

  @Kevin -notka z wczoraj z godz 21.10,zgadzam się,oto właśnie mi chodziło.

  Jakie są szanse na pokazanie tabeli ,która ukazuje podział głosów między jury a widzów?

  Polubienie

   1. Tzn klasyfikacja z ilością punktów, nie tabela szczegółowa.

    Chciałbym zwrócić uwagę na głosowanie jury w Albanii i San Marino w pierwszym półfinale [nie było tak głosowania przez sms]
    Albańskie jury 12 pkt dało Czarnogórze, a 10 San Marino. San Marino dało natomiast 12 pkt Irlandii i 8 Czarnogórze. A podobno jury miało zapobiegać przyznawaniu punktów badziewnym piosenkom.

    Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: