Eurowizja 2012, Kto z Polski? I ETAP

Ewa Farna zdobyła najwięcej głosów w I etapie


KTO Z POLSKI?

 • Podsumowanie pierwszego etapu
Do 26 czerwca czytelnicy mogli zgłaszać swoje propozycje dot. przyszłorocznego reprezentanta Polski na Eurowizji. Łącznie padły nazwiska 79 różnych wykonawców (wokalistów, wokalistek, zespołów), a wielu z Was często dodawało też swoje komentarze dot. artystów, których wskazywaliście. Teraz pora na wyniki pierwszego etapu. 

Najwięcej, bo aż 7% głosów zdobyła Ewa Farna. Drugie miejsce i 3,8% głosów poparcia zdobyli zwycięzcy programu "Must be the music" – formacja Enej. Do drugiego etapu głosowania przechodzą też (w kolejności rankingowej) Doda, Edyta Górniak (ESC 1994), Magdalena Tul (ESC 2011), Zakopower, Michał Szpak, Natalia Lesz, Monika Brodka, Natasza Urbańska (preselekcje 2007 i 2008), Ada Szulc i Sylwia Grzeszczak. Tak wygląda lista 12 najbadziej pożądanych na Eurowizji artystów. W drugim etapie czytelnicy bloga wybierać będą zwycięzcę z tej właśnie grupy. W notkach pojawią się informacje dotyczące wykonawców, którzy biorą udział w głosowaniu, dzięki czemu zwolennicy danego kandydata będą mogli w komentarzach wyrazić swoje poparcie i przekonać do niego innych.

Na liście wszystkich zgłoszonych artystów znaleźli się niemal wszyscy byli reprezentanci Polski: Isis Gee, Justyna Steczkowska, Blue Cafe, Ich Troje, Tatiana Okupnik, The Jet Set, Sasha Strunin czy Kasia Kowalska. Było też sporo wykonawców, którzy już próbowali swoich sił w walce o Eurowizję m.in. Afromental, Kasia Cerekwicka, Brathanki, Iwona Węgrowska, Dziewczyny, Kasia Wilk, Ania Wyszkoni, Gosia Andrzejewicz, Sara May, Asia Ash czy Kasia Moś. Lista zawiera również tych najbardziej znanych polskich wykonawców, którzy raczej o Eurowizji nie myślą – Feel, Bajm, Kayah, Natalia Kukulska, Czesław Śpiewa, Agnieszka Chylińska, Behemot, Golec uOrkiestra. Pojawiła się też propozycja, by na Eurowizję wysłać kogoś z programów rozrywkowych szukających talentów np. Piotra Lisieckiego, Madoxa, Gienka Loskę, Olivię Livki czy Kamila Bednarka

Enej – drugie miejsce w I etapie głosowania

Serdecznie dziękuję za udział w pierwszym etapie głosowania. Sposób głosowania w drugim etapie wygląda następująco. Spośród 12 kandydatów wybieramy 10 i klasyfikujemy ich od najlepszego do najgorszego kandydata na Eurowizję. Oceniajmy faktyczne szanse kandydatów, a nie głosujmy tylko na naszych osobistych ulubieńców. Przypominam, lista kandydatów wygląda następująco:

1. Ada Szulc
2. Doda
3. Edyta Górniak
4. Enej
5. Ewa Farna
6. Magdalena Tul
7. Michał Szpak
8. Monika Brodka
9. Natalia Lesz
10. Natasza Urbańska
11. Sylwia Grzeszczak
12. Zakopower

Głosowanie trwa do 17 lipca 2011 roku. Mejle z punktacjami należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com
Przypominam, że swoje opinie możecie też umieszczać na profilu Dziennika Eurowizyjnego portalu Facebook – TUTAJ

16 komentarzy

 1. W polskim radio : Rusłana ,Aleksander Rybak oraz Lena{ale nie eurowizyjne propozycje}

  Z tej listy Michał Szpak ,jest wyrazistą postacią i Ja osobiście widzę jego w rockowej balladzie.

  Polubienie

 2. Michał Szpak! Osoba którą ja zgłosiłem 😉
  jeszcze widzę tutaj Ewę Farne, Edytkę i Magdę więc stawka jest spoko 😉

  Polubienie

 3. 1.MICHAŁ SZPAK
  2.ZAKOPOWER
  3.BRODKA

  Edyta Górniak jest dla mnie ikoną polskiej piosenki i legendą eurowizji.Myślę ,że mało kto teraz będzie pamiętał o jej drugim miejscu w 1994 roku.Może to skończyć się żle tak jak dla Selmy,Dany,CHiary,czy Charlotte Nilsen,które próbowały swoich sił ponownie na estradzie ESC.

  Polubienie

 4. ale pamiętaj że Chiara z 3 miejsca w 1998 wskoczyła na 2 w 2005 😉 choć myślę że Górniak pewnie podzieliłaby los wymienionych przez Ciebie artystów 😉

  Polubienie

 5. A GDZIE MOJE ANIA DĄBROWSKA I DZIEWCZYNY? :<

  Nie burzmy legendy Edyty, proszę was!

  Doda znajduje się na takich listach co roku, ale nie rozumiem po co, skoro stanowczo i konsekwentnie odmawia udziału w Eurowizji.

  W sumie jedyna osoba, która z tej listy mi odpowiada to Brodka. Zaczęła tworzyć naprawdę ciekawą muzykę. Jestem zawiedziony Waszymi wyborami.

  A pomysł z talent-show jest okej, ale raczej nierealny.

  Polubienie

 6. Tak, wyślijmy Szpaka i napewno wygramy. Sposób myślenia niektórych mnie rozbraja. Szpak jest narazie nic nieznaczącą postacią na polskiej scenie muzycznej. Jak nagra własną autorską płytę to pogadamy czy jest coś warty. Na ten moment Szpak nie jest dla mnie ani artystą, ani dobrym piosenkarzem. Dziękuję.

  Polubienie

 7. Szpak jest za mało doświadczony i na ESC nie poradziłby sobie ze stresem.

  Jak dla mnie to Natasza, Farna i Grzeszczak się idealnie nadają ze względu na wspaniałe głosy!

  Polubienie

 8. hahahha, farna – śmiech na sali. to beztalencie wygrało ? prosze was, może od razu Andrzejewicz i Mandaryne ?

  Polubienie

 9. ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ
  ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ
  ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ
  ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ
  ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ
  ENEJ ENEJ ENEJ ENEJ

  Polubienie

 10. Ja nie rozumiem jak możecie głosować na Szpaka skoro oceniamy MOŻLIWE SZANSE WYSTĘPU! a Michał stanowczo odpowiedział że nie weźnie udziału w ESC.

  Polubienie

 11. Głosujemy oceniając, jak dany artysta poradziłby sobie na Eurowizji. Wiadomo, że w tej dwunastce są wokaliści, którzy raczej nie będą walczyć o udział w konkursie, ale to nie przeszkadza, by nadać im np. miano „wymarzonego reprezentanta Polski wg fanów Eurowizji” 🙂

  Polubienie

 12. –> Michałku drogi jeżeli dla Ciebie Farna to beztalencie to weź Ty się je…j
  akurat Farna jest najbardziej prawdziwą gwiazdą polskiej muzyki, jest świeża, młoda i utalentowana

  Polubienie

 13. Tylko, że Ewie Farnej raczej życzyłbym udziału w Eurowizji Z CZECH, ponieważ w Polsce, w razie porażki, będą obrzucać ją błotem, a szkoda mi dziewczyny, młoda jest i ma talent… Ktoś tu pisze, że jest beztalenciem… niech ten ktoś zaśpiewa lepiej, niż Ewa Farna, to się przekonamy:P. Ten rockowy głos Ewy jest zresztą kwestią gustu, upodobań muzycznych. Mi się podoba. W swoim gatunku muzyki, Ewa ma talent, bez wątpienia (trudno by mi było ją sobie wyobrazić np. w muzyce tanecznej:), choć póki by nie spróbowała, to nie mogę mieć pewności:)). Piszę to nawet jako fan głównie muzyki innego rodzaju (tanecznej, techno, elektronicznej). Każdego Polacy (większość Polaków) potrafią obrzucić błotem, nawet swojego reprezentanta. Zobaczcie, nawet tak uwielbiana przez wszystkich Magda Tul, doznała takiego obrzucania błotem, gdy tylko zachciała zmienić wersję piosenki na angielską… Polacy chcieli usłyszeć polski język na ESC, no dobra, usłyszeli, zaliczone, dziękujemy:). Język nie ma aż tak wielkiego znaczenia. To jest konkurs MUZYKI, a nie narodów (przynajmniej w teorii). Tak silne napieranie na wykonywanie piosenek w językach narodowych, jest niepotrzebne. Ta dowolność jest dobra moim zdaniem. Jednocześnie można zachęcać jak najwięcej krajów, aby wysyłały piosenki w swoich językach, bo po prostu fajnie czasami usłyszeć jakiś ciekawy język na ESC w piosence. Chociaż to wszystko oczywiście zależy, jak dany język brzmi w piosence. Teraz sobie myślę, że może jednak angielska wersja „Jestem” poradziłaby sobie lepiej? „Present” brzmiało bardziej światowo. Któż to wie, już po ptokach, jak to się mówi:). Pewnie nie doczekamy się już obiecanych remixów do „Jestem”…

  Chociaż tyle dobrego, że po porażce na ESC 2011 nie było jakiejś wielkiej nagonki na Magdę… bo wszyscy aż zaniemówili, to było wielkie zaskoczenie, tak niskie miejsce dla tak wysoko ocenianej (także w Europie) piosenki…

  A ja bym chciał Roberta M na Eurowizji:P. Pamiętajmy, że to zestawienie Klemka jest jedynie zabawą, a kto zostanie reprezentantem/reprezentantką, przekonamy się zapewne 14 lutego 2012 roku podczas walentynkowego koncertu Krajowych Eliminacji w holu TVP:D. Zapewne będą też jakieś elementy piłkarskie, w związku ze zbliżającym się Euro 2012… to dobrze, bo przynajmniej tematyka walentynek nie zdominuje całego koncertu:). A może i jakieś półfinały zrobią? Byłoby ciekawie.

  Polubienie

 14. A z tej listy, to moim zdaniem na ESC najbardziej nadaje się (poza Ewą Farną) Michał Szpak… osobowość oryginalna, nawet bardzo… głos też bardzo dobry… IDEALNIE pasuje na Eurowizję:). Wcale nie musi to być rockowa ballada:). Co z tego, że jest debiutantem? Mało to debiutantów brało udział w ESC i osiągało dobre rezultaty? A pisanie o stresie i tremie jest cokolwiek śmieszne… Michał Szpak już zdążył się obyć ze sceną, to nie jest człowiek z ulicy… No cóż, ale skoro nie chce wziąć udziału… no chyba, że zmieni zdanie, jest jeszcze dużo czasu:), a skoro ma nagrywać płytę, to akurat w sam raz jedną z piosenek może wysłać do propozycji na KE. Jak nie on, to z tej listy jeszcze Monika Brodka, Doda… zresztą zaraz wyślę swoją listę:).

  Polubienie

 15. ENEJ.
  jesli sa w stanie napisac piosenke bedaca lepsza kopia radio hello, to wysylajmy w ciemno 😉

  Polubienie

 16. Tylko Michał Szpak jest w stanie wygrać ten konkurs. W rozmowie z dziennikarzem nie wykluczył swojej kandydatury definitywnie. Stwierdził, że wystąpiłby w Eurowizji tylko wtedy gdy nikt nie będzie kierował wyborem piosenki 🙂

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: