Eurowizja 2012BAKU 2012

  • Garść informacji 
Z braku innych ciekawych tematów portale azerbejdżańskie wyszukują informacje nieoficjalne i niepotwierdzone. Portal Today.az napisał, że kolejnym krajem, po Armenii, który rezygnuje z Eurowizji 2012 jest Portugalia. Powód wycofania nie został oficjalnie podany, ale oczekiwane jest specjalne oświadczenie w tej sprawie – dodaje portal. W krótkim artykule podano też, że 16 państw do tej pory potwierdziło udział w ESC 2012, w tym np. Czechy i Słowacja. 

I teraz pora na wyjaśnienia. Po pierwsze – nadal nie ma decyzji, czy Armenia weźmie udział w Eurowizji 2012. Oczywiście Azerom brak Armenii byłby na rękę, dlatego już uznali (i takie informacje przekazują czytelnikom portalu), że ARMTV z ESC się wycofało. Po drugie – udział Portugalii w ESC 2012 jest wciąż możliwy. Telewizja portugalska RTP co prawda ma być sprzedana, ale procedura nie została jeszcze uruchomiona. Jak informuje Oikotimes, nie znamy jeszcze dokładnych informacji dotyczących zmian u nadawcy portugalskiego, więc wiadomość o tym, że Portugalii w Baku nie będzie, jest przedwczesna. Po trzecie – zarówno Czechy jak i Słowacja nie potwierdziły jeszcze oficjalnie udziału w Eurowizji 2012. Wiadomość o powrocie Czech jest traktowana jako plotka, bowiem dopiero w wakacje wybrany zostanie nowy zarząd stacji CT, który o udziale w Eurowizji będzie decydować. Informacja o udziale Słowacji pojawiła się tylko na portalach azerbejdżańskich. 


Telewizja Ictimai podała w jednym z serwisów informacyjnych, że Eurowizja 2012 odbędzie się w nowym obiekcie zbudowanym przy Placu Flagi w Baku. Taką informację przekazał mi jeden z fanów Eurowizji w Azerbejdżanie. W wywiadzie dla Today.az Emin Agalarov, znany wokalista w Azerbejdżanie, odniósł się do spekulacji dot. jego udziału w Eurowizji 2012. Ponoć wielu internautów wskazuje go jako reprezentanta kraju 2012. On sam jednak twierdzi, że tworzy muzykę dla muzyki, a nie dla konkursów, więc nawet jeśli ktokolwiek zaproponuje mu udział w walce o Grand Prix, to on taką ofertę odrzuci. Zaoferował jednak pomoc przy organizacji Eurowizji. Uważa, że na Eurowizję powinien jechać debiutant. 
W jednym z odcinków programu "Oko w oko" telewizji rosyjskiej tematem będzie Azerbejdżan. Wystąpią w nim Ell i Nikki, a sporo będzie też mowy o przygotowaniach do Eurowizji, kulturze Azerbejdżanu i o stolicy – Baku.

4 komentarze

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: