Eurowizja 2012, KTO Z POLSKI?
BAKU 2012

  • Czekamy na decyzję 
Dzisiaj dwa niezależne portale rosyjskojęzyczne Vesti.az i 1news.az podały informację znalezioną w armeńskiej gazecie, dot. udziału Armenii w ESC 2012. Jak twierdzi szef delegacji armeńskiej Goar Gasparjan, decyzja w sprawie uczestnictwa ARMTV w Eurowizji 2012 ma zapaść w ciągu paru najbliższych dni i oczywiście natychmiast trafi do informacji publicznej. Wcześniej pojawiały się różnego rodzaju informacje, od tych podających, że Armenia zbojkotuje ESC w Baku, po te związane z wysłaniem na Eurowizję samej Cher. Strona armeńska obawia się udziału w ESC w Baku, bowiem nie ma gwarancji bezpieczeństwa dla swoich delegatów jak i fanów, którzy chcieliby reprezentanta Armenii wspierać w stolicy Azerbejdżanu. Azerbejdżan nie uznaje Armenii, jednak organizatorzy Eurowizji w publicznych wypowiedziach starają się przekonać ten kraj do startu. 
Armenia organizuje w tym roku Eurowizję dla Dzieci. Azerbejdżan nie weźmie w niej udziału.
PRZY OKAZJI: Nigar Jamal po wakacjach wyda swój debiutancki i solowy album. Wszystkie utwory wykona sama, a jako bonus track pojawi się piosenka wykonana razem z Eldarem oraz światową gwiazdą muzyki, której nazwisko na razie utrzymywane jest w tajemnicy. Eldar natomiast założył swój profil na Twitterze – śledzić go można TUTAJ.

FESTIWAL PIOSENKI ROSYJSKIEJ 2011
  • Kto wystąpi?
TVP opublikowała listę wykonawców zakwalifikowanych do Festiwalu Piosenki Rosyjskiej 2011, który odbędzie się 16 lipca w Zielonej Górze. Do wygrania są nagrody pieniężne, ale żeby je zdobyć, wykonawców czeka nie lada wyzwanie – należy zaśpiewać w języku rosyjskim i oczarować publiczność. Wśród uczestników jest Stachursky, który już dwukrotnie brał udział w preselekcjach do Eurowizji. Są też dwie wokalistki z grona wymarzonych reprezentantów Polski na ESC – Natalia Lesz i Sylwia Grzeszczak. W konkursie wezmą też udział artyści, którzy wysyłali swoje utwory do preselekcji, ale nigdy nie dostali się do finału – Papa D i zespół Chłopacy. Co ciekawe, w festiwalu miał wziąć też udział Michał Wiśniewski (ESC 2003, 2006) oraz znana z "Twojej drogi do gwiazd" Hania Hołek. Informacje o zakwalifikowaniu ich do konkursu znaleźć można było na stronie jednego z organizatorów. Szybko ją jednak sprostowano, a na miejsce Michała i Hani weszły Natalia Lesz i Sylwia Grzeszczak.
Gościem specjalnym festiwalu będzie w tym roku m.in. Arash (ESC 2009). Rok temu na deskach amfiteatru wystąpił Dima Bilan.

TVP1
  • The Voice po wakacjach?
Telewizja Polska przygotowuje się ponoć do nowego show muzycznego, które ma rywalizować z takimi formatami jak "X-Factor" czy "Must be the music". Format "The Voice" polega m.in. na tym, że podczas castingu jurorzy nie widzą osoby, która przed nimi śpiewa. Kandydaci są dzieleni na cztery grupy i po serii castingów i eliminacji trafiają do etapu telewizyjnego, gdzie wykonują covery i są oceniani przez widzów. W finale walczy najlepsza czwórka. 
Format dopiero będzie realizowany w różnych krajach europejskich. Holandia to jeden z pierwszych państw, gdzie już program zawitał. W edycji belgijskiej jurorką będzie jedna z uczestniczek selekcji narodowych – Natalie Druyts, z kolei w Bułgarii sędziować będą Miro (ESC 2010) oraz Mariana Popova (ESC 2006). W edycji rumuńskiej do jury dostali się Loredana Groza i Marius Moga (uczestnicy selekcji narodowych). W Szwecji show wystartuje dopiero w przyszłym roku, ale sędziować bedzie w nim Carola (trzykrotna reprezentantka Szwecji) i Brolle (MF 2011). Na Ukrainie, gdzie trwa już pierwsza edycja, jurorami też są artyści eurowizyjni – Ruslana (ESC 2004) i Oleksandr (ESC 2003). 
KTO Z POLSKI?
  • Kandydat nr 1: Magdalena Tul
Magdalena Tul doskonale znana jest fanom ESC, bowiem w maju reprezentowała Polskę. Dawno już żaden polski utwór eurowizyjny nie wzbudzał tak wielu emocji, zarówno w Polsce, jak i w całej Europie. Polka była faworytką i w większości rankingów była typowana do miejsca w top10 półfinału. Niestety, jej "Jestem" zajęło ostatnie miejsce w półfinale, co było sporym zaskoczeniem i wywołało ogromną falę krytyki, ale nie w stronę Magdy, tylko w stronę organizatorów i TVP. Sama Magdalena w wywiadzie dla "Takie jest życie" przyznała, że zaraz po powrocie z Niemiec myślała, że nigdy już nie pomyśli o tym, by znów jechać na Eurowizję. Teraz jednak takiej możliwości nie wyklucza.
Urodziła się w 1980 roku w Gdańsku, od lat związana jest z TVP i jej programem "Jaka to melodia". W 2007 roku wydała album "V.O.H. – The Victory of Heart". Często bierze też udział w dubbingowaniu seriali i filmów. Jej głosem mówili m.in. bohaterowie "Disco robaczków" czy "Ciekawskiego George’a". Niebawem Magdalenę usłyszymy podczas koncertu z okazji przejęcia prezydencji UE. W Szczecinie wokalistka wykona utwór "All that she wants" z repertuaru Ace of Base. Magdalena ma swoją stronę internetową (MagdalenaTul.pl), często spotkać ją można na Facebooku, gdzie chętnie odpowiada na pytania fanów. 
GŁOSOWANIE: Wybieramy wymarzonego reprezentanta Polski na Eurowizji 2012. Więcej szczegółów TUTAJ.  
%d blogerów lubi to: