Eurowizja 2011RANKINGI 2011

 • Szwecja oceniła
Nie tylko Serbowie surowo ocenili polskie "Jestem". W pierwszym odcinku eurowizyjnego programu telewizji SVT, w którym zaproszeni goście oceniają utwory, Polska wypadła średnio. Zdobyła 14 punktów i zajęła 5. miejsce na 10 ocenionych. Wygrała Finlandia (22 punkty), zaraz za nią znalazła się Norwegia (21 punktów). Przed Polską w rankingu umieszczono jeszcze Szwajcarię i Serbię, natomiast za Polską (kolejno) Turcję, Albanię, Armenię, Rosję (!) i Gruzję. Komentatorami utworów są w tym roku Lotta Engberg, Andreas Johnsson, Christine Meltzer, Sarah Dawn Finer i Thomas Lundin. Andreas dał Polsce 2 (na 5 możliwych) punkty, pozostali jurorzy przyznali po 3 punkty. Dokładne wyniki znaleźć można TUTAJ

OGAE GŁOSUJE
 • Reszta Świata
OGAE Rest of the World przyznało swoje punkty. Najwięcej glosów otrzymała Polska, co dało nam 12 punktów! 10 punktów trafiło do Francji, a 8 do Azerbejdżanu. Pozostałe noty: 7- Austria, 6- Wielka Brytania, 5- Estonia, 4- Ukraina, 3- Bośnia i Hercegowina, 2- Islandia, 1- Gruzja. "Uważamy, że JESTEM będzie uznawane za jednego z faworytów do wygrania Eurowizji." – czytamy w uzasadnieniu zarządu OGAE ROW. Co ciekawe, ten klub po raz pierwszy swoje 12 punktów przyznał piosence w pełni zaśpiewanej w języku innym niż angielski. 12 punktów od OGAE ROW Magdalena zapamięta na długo, bowiem podczas konferencji prasowej otrzyma od klubu specjalny prezent. 

 • Kolejne punktacje
Pełna punktacja OGAE Portugalia wygląda następująco – 12 punktów dla Francji, 10 dla Estonii, 8 dla Węgier. Pozostałe noty: 7- Azerbejdżan, 6- Wielka Brytania, 5- Włochy, 4- Rumunia, 3- Szwajcaria, 2- Grecja, 1- Austria. Dziś poznaliśmy też punktacje dwóch kolejnych oddziałów. OGAE Italy 12 punktów dało Węgrom. Drugie miejsce w ich głosowaniu zajęła Francja, a trzecie Wielka Brytania. Pozostałe noty: 7- Dania, 6- Azerbejdżan, 5- Szwecja, 4- Izrael, 3- Rumunia, 2- Holandia i symboliczny jeden punkt dla San Marino. Również OGAE Rumunia 12 punktów dało Węgrom. 10 punktów trafiło do Bośni i Hercegowiny, a 8 do Francji. Pozostałe noty: 7- Szwecja, 6- Estonia, 5- Wielka Brytania, 4- Turcja, 3- Izrael, 2- Dania i 1- Azerbejdżan. 

Do tej pory zagłosowało już 14 oddziałów. Klasyfikację generalną na razie wygrywa Francja (120 pkt), ale gonią ją Węgry (111 pkt). Trzecie miejsce zajmuje Szwecja. Polska ma aktualnie 20 punktów (w tym 12 punktów od OGAE ROW), zajmuje 9. miejsce (remis z Rumunią). Co ciekawe, Polska to najniżej sklasyfikowany kraj, który ma na koncie jakąkolwiek "dwunastkę". Bez punktów wciąż są Albania, Armenia, Białoruś, Belgia, Chorwacja, Finlandia, Macedonia, Łotwa, Litwa, Malta, Rep. Mołdowa, Portugalia, Słowacja i uważana za faworyta Słowenia.

DE 2011 NASZ FAWORYT
 • Głosujemy i odkrywamy
Trwa głosowanie w III rundzie plebiscytu DE 2011 Nasz Faworyt. Jeszcze do piątku możecie poprzeć punktowo kraje, które nie znalazły się w top7 półfinałów (czyli rundy I i II). Swoje punktacje wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com W związku z tym, że prawdopodobnie większość osób już zagłosowała, powoli zaczynam publikację wyników pierwszej i drugiej rundy. Dziś dowiemy się, które kraje zostały ocenione najniżej.

Pierwsza runda (Pierwszy półfinał)
Miejsca 1-7 (alf.): Albania, Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Norwegia, Polska, Węgry
Miejsca 8-14 (alf.): Armenia, Grecja, Litwa, Rosja, San Marino, Szwajcaria, Turcja
15. MALTA 73 pkt.
16. SERBIA 71 pkt.
17. FINLANDIA 54 pkt.
18. ISLANDIA 41 pkt.
19. PORTUGALIA 13 pkt.

Druga runda (Drugi półfinał)
Miejsca 1-7 (alf.): Białoruś, Bośnia, Dania, Estonia, Izrael, Słowenia, Szwecja
Miejsca 8-14 (alf.): Austria, Bułgaria, Holandia, Irlandia, Łotwa, Rumunia, Słowacja
15. UKRAINA 58 pkt.
16. CYPR 53 pkt.
17. MACEDONIA 37 pkt.
18. BELGIA 18 pkt.
19. REP. MOŁDOWA 15 pkt

W III rundzie głosować można na kraje, które w I i II rundzie zajęły miejsca 8-19. MROZINKOWY KĄCIK
Odcinek specjalny

Moi drodzy. Nadszedł moment, żebym podsumował to, co się do tej pory nam wydarzyło. Mój brzuchol nie mieści aktualnie więcej utworów i stąd potrzebny mi dzień przerwy od nowości. Celowo nie podzieliłem utworów na półfinały i finały dlatego, że tak sobie to wymyśliłem. O! Ale chcę teraz w systemie eurowizyjnym pewnego rosyjskiego jurora z roku 1995* przyznać punkty tymczasowo znanym już krajom. W związku z tym Mrozinkowy kącik nie będzie opatrzony numerem 22, a będzie się nazywał odcinkiem specjalnym.
Tutaj Polska, tu nasze punkty:
2 pkt – Gruzja
1 pkt – Słowacja
2 pkt – Norwegia
3 pkt – Serbia
4 pkt – Albania
5 pkt – Włochy
6 pkt – Austria
7 pkt – Islandia
8 pkt – Irlandia
9 pkt – Estonia
10 pkt – Rumunia
11 pkt – Bośnia
12 pkt – Słowenia
Izrael – /nastąpiło zerwanie transmisji/
Takie małe podsumowanie moich faworyzowanych smaków. Wybrałem z tej grupy 12 krajów, które najbardziej przypadły mi do gustu. To słodycze, którymi mogę się zajadać. Odcinek specjalny powinien wyróżniać się czymś specjalnym. W związku z tym specjalnie na tę okazję skończę już teraz, bo pewnie szykujecie na mnie jakiś zamach. I tak Was kocham!
* video z 1995 roku, MUSICIE OBEJRZEC, ZEBY WIEDZIEC SKAD TAKIE PUNKTY

15 komentarzy

 1. A dzis u nas w lokalnym radiu RadioErft nasza reporterka mowila … o pocztowkach …ze to prawdopodobnie artysci beda glownymi ich bohaterami 🙂 byc moze cos jak w Rydze 2003 … a na koniec Magda powie … POCZUJ BICIE SWEGO SERCA!

  A tegoroczna scena … bedzie po prostu komiczno-satelitarna 😛

  Polubienie

 2. Ktoś napisał: „Martwi mnie trochę ta scena… Dwa ekrany w dodatku niespecjalnie duże,publika w okół całej sceny…”

  Te ekrany są jeszcze nie skończone.

  Polubienie

 3. wyzej norwegia? masakra, to piosenka dla dzieci.. jeden z tych utworow przy ktorych przelacze na inny kanal zeby nie uslyszec „o matko! a co ty za chale ogladasz, wez zobacz co leci na … ”

  magda ma razem 20p. jak na nasze warunki calkiem niezle

  Polubienie

 4. a ten filmik masakra.. tak wyglada glosowanie rosyjskiego jury co roku ale po wpadce na wizje teraz wypuszczaja kolesia ktory wie co czytac ;]

  Polubienie

 5. Oto wyniki głosowania OGAE Rumunia :

  12 Points: Hungary
  10 Points: Bosnia & Herzegovina
  08 Points: France
  07 Points: Sweden
  06 Points: Estonia
  05 Points: UK
  04 Points: Turkey
  03 Points: Israel
  02 Points: Denmark
  01 Point: Azerbaijan

  Świetnie, że Magda pnie się w głosowaniu, aktualnie jesteśmy 10 !!!

  Polubienie

 6. Jak milusio! Aż kurczę tak sobie teraz myślę – jak ja będę pięknie wspominał obecne czasy w okresie po KE 2012 😉

  Polubienie

 7. bedzie glosowac. ta reszta swiata to takze ludzie z krajow ktore biora udzial w eurowizji ale nie maja wlasnego ogae- miedzy innymi bialorus, gruzja i slowacja.

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: