Eurowizja 2011, Magdalena Tul


BREAKING NEWS: Nie będzie większych zmian w podawaniu głosów w finale ESC 2011. Kolejność łączeń ustalona zostanie po otrzymaniu wszystkich punktacji, tak by głosowanie było ciekawsze i bardziej zaskakujące.

OGAE GŁOSUJE 

 • Irlandia
Kolejnym oddziałem OGAE, który przekazuje swoje punkty jest OGAE Irlandia. 12 punktów trafiło na Węgry, 10 punktów zdobyła Wielka Brytania, a 8 Norwegia. Pozostałe noty to: 7- Francja, 6- Estonia, 5- Azerbejdżan, 4- Niemcy, 3- Dania, 2- Szwecja i 1- Rosja. Francja wciąż jest liderem klasyfikacji generalnej – ma 127 punktów. Coraz bliżej zajęcia pierwszego miejsca są jednak Węgry, które aktualnie uzbierały już 123 punkty. Trzecie miejsce ma Wielka Brytania, a zaraz za nią jest Szwecja. Polska i Rumunia mają po 20 punktów, a nasz kraj zajmuje aktualnie 9. miejsce w rankingu ogólnym. 
PRZY OKAZJI: Polska trafiła do grona ośmiu najlepszych krajów ESC 2011 – wynika z głosowania ESCforum.net na zasadzie Big Brothera. Jak daleko zajdziemy? Przekonamy się na dniach. 

EXPRESS NEWS
AZERBEJDŻAN: Eldar i Nigar w ramach swojej promocji odwiedzili Estonię i Ukrainę oraz poznali Ruslanę i Gorana Bregovića. 
SAN MARINO: Senit udostępniła dwie wersje "Stand by" – niemiecką i rosyjską. Do zamówienia TUTAJ.
DUSSELDORF: Krótki film z montażu sceny zobaczyć można TUTAJ.
WĘGRY: Jeden z fanów Kati Wolf nagrał niemiecką wersję "What about my dreams?". Do odsłuchu TUTAJ.

DE 2011 NASZ FAWORYT
 • Ostatnia szansa
Do jutra, do godziny 15:00 można głosować w III rundzie "DE 2011 Nasz Faworyt". W tej rundzie wybieramy najlepsze utwory spośród tych, które nie znalazły się w top7 półfinałów (czyli rund I i II). Wczoraj opublikowałem pierwszą część wyników I i II rundy (miejsca 15-19), więc dziś pora sprawdzić, które kraje zajęły miejsca 8-14 – tym samym poznamy faworytów III rundy.

Pierwsza runda (Pierwszy półfinał)
Miejsca 1-7 (alf.): Albania, Azerbejdżan, Chorwacja, Gruzja, Norwegia, Polska, Węgry
8. ROSJA 115 pkt.
9. TURCJA 113 pkt.
10. GRECJA 105 pkt.
11. SZWAJCARIA 104 pkt.
12. ARMENIA 88 pkt.
13. LITWA 86 pkt.
14. SAN MARINO 73 pkt.
Miejsca 15-19 w poprzedniej notce

Druga runda (Drugi półfinał)
Miejsca 1-7 (alf.): Białoruś, Bośnia, Dania, Estonia, Izrael, Słowenia, Szwecja
8. SŁOWACJA 121 pkt.
9. AUSTRIA 98 pkt.
10. BUŁGARIA 97 pkt.
11. RUMUNIA 93 pkt.
12. IRLANDIA 93 pkt.
13. ŁOTWA 83 pkt.
14. HOLANDIA 75 pkt.
Miejsca 15-19 w poprzedniej notce

Lista krajów, na które można głosować w III rundzie znajduje się TUTAJ. Swoje punktacje wysyłajcie na blazewicz.poczta@gmail.com. Walka o miejsce pierwsze jest bardzo zacięta, więc każdy punkt się liczy!

MROZINKOWY KĄCIK – Odc. 22
FRANCJA
Zbliżają się święta, więc ludzie podróżują do swoich rodzin, studenci zagłodzeni zjeżdżają na domowe wyżerki, a Mrozinkowy kącik, wprost z pociągu, próbuje dania francuskiego WARSu. Jedna z piękniejszych europejskich krain, kojarzy mi się z czarującymi ulicami Paryża, porywającą Edith Piaf, rozległymi polami lawendy, winobraniem, zapachem sera pleśniowego, pysznymi i świeżymi owocami morza, z dobrą muzyką, zamkami nad Loarą i ciekawie ubranymi ludźmi, choć odrobinę snobistycznymi. Ale można rzec, że bardzo lubię Francję. Francuzów za swoją przynależność narodową też.
Podziwiam, przez wielu nazywanych "żabojadów" za to, iż bardzo szanują swój język, kulturę i starają się nigdy nie zapominać o historii. Nie jest to tak nasilone jak u Włochów, ale to kraj pewien siebie. Taka jest też ich muzyka. Pewna siebie, z góry pokazująca, że nie mają żadnych kompleksów. Język francuski to język, którym powinna mówić cała Europa. Nie przejmują się tym, że nie każdy Europejczyk zna ten niewątpliwie piękny i melodyjny szyfr słowny.
Ale pierwsze dźwięki tej francuskiej piosenki wykonywanej o dziwo w dialekcie korsykańskim odrobinę mnie zastanawiają. Bo to jest utwór wyjątkowy, jest pełen szalenie pięknych emocji, śpiewany z wyjątkową klasą. Można śmiało powiedzieć, że Patricia Kaas pokazała już Europie, że wysokiej klasy gwiazdy pojawiają się na Eurowizji i myślę, że przetarła idealnie drogę dla Amaury’ego Vasilli. Szanuję bardzo ten deser – piankę szampańską o wyjątkowym kolorze złota z dodatkiem świeżej wiśni w likierze. I choć utwór mnie nie powala, nie dotyka mnie tak jak zrobiła to Patricia Kaas, to uważam, że to bardzo dobry poziom idealnie pokazujący, że Francja to kraina wysokiej kultury.
Amaury Vasilli ma 21 lat i dwa albumy na koncie. Uważany jest za najmłodszego tenora na świecie. Jego albumy wspaniale sprzedały się we Francji, a wkrótce specjalna kompilacja najlepszych kompozycji wokalisty wydana zostanie w RPA. Wyboru Amaury’ego dokonało specjalne jury, które poprzez "Sognu" chce pokazać, że Francja to kraj dbający o różnorodność i elegancję. Komisja uważa, że nie miała wątpliwości ani przez chwilę – Amaury to idealny reprezentant dla Francji, a oczekiwania wobec jego utworu eurowizyjnego są w kraju niezwykle wysokie. 
next: Chorwacja

12 komentarzy

 1. Dobrze, że żadnych znaczących zmian nie dali…. 😉

  Chociaż wolałbym żeby była już kolejność podana 😉

  Polubienie

 2. OGAE SWITZERLAND
  12 to Sweden
  10 to Hungay
  08 to Azerbaijan
  07 to United Kingdom
  06 to Estonia
  05 to France
  04 to Israel
  03 to Bosnia & Herz.
  02 to Denmark
  01 to Germany

  Polubienie

 3. po uslyszeniu tej niemieckiej wersji musze przyznac ze węgierska piosenka jest okropna. o ile angielski jest melodyjny i niektore melodie podnosci, to przy niemelodyjnym niemiecku slychac jak ta melodia jest paskudna, mysle ze wegry nie awansuja (tak jak slowacja w zeszlym roku).

  Polubienie

 4. momento – ten gościu nie jest z Rosji tylko Niemiec. I to słychać. A, ze ma wschodnie nazwisko to nie oznacza, że jest Rosjaninem. A poza tym ten cover jest znany już wszystkim od dawna.

  Polubienie

 5. Korsykański nie jest dialektem języka francuskiego. Uznaje się go za osobny język, ewentualnie dialekt włoskiego. Z francuskim nie ma za dużo wspólnego. 🙂

  Polubienie

 6. Mam wielką prośbę. Poda ktoś linka do antraktu z 2009 roku? Nie mogę znaleźć na yt

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.

%d blogerów lubi to: