United Song Contest Asia/Oceania • Seul 2022

Seul 2022

United Song Contest 2022 to trzecia edycja plebiscytu muzycznego organizowanego przez Dziennik Eurowizyjny. United Song Contest poświęcony jest w 2022 roku najlepszym piosenkom Azji i Oceanii. Konkurs odbywa się wirtualnie w stolicy Korei Południowej, Seulu, na terenie 15-tysięcznej Areny Olimpijskiej.

Kto może uczestniczyć?

W konkursie uczestniczyć może każdy członek grupy DE na Facebooku. Poprzez zgłoszenie danego utworu zostaje menadżerem wybranego kraju i pod tą flagą głosuje we wszystkich etapach gry.

Zasady


O przyznaniu tytułu menadżera danego kraju decyduje proces zgłoszeń na zasadzie „kto pierwszy ten lepszy”. Etap zgłoszeń będzie dostępny poprzez specjalny formularz.

Wykonawca musi mieszkać lub pochodzić z danego kraju, który reprezentuje (potwierdzone Wikipedią lub innym źródłem). W przypadku zespołów lub duetów co najmniej jedna osoba musi spełniać powyższy warunek. Jeden wykonawca może reprezentować tylko jeden kraj.

Piosenka reprezentująca dany kraj nie może być wydana wcześniej niż przed 1 czerwca 2020 roku przy czym dotyczy to daty singlowej premiery/teledysku. Jeśli utwór został wydany przed regulaminowym terminem na płycie, a dopiero po 1.06.2020 miał premierę singlową, może być dopuszczony. Kwestie sporne rozstrzyga organizator.
W konkursie nie mogą brać udziału covery czy utwory w wersjach koncertowych. Piosenka powinna być dostarczona jako link do studyjnej wersji na YouTube oraz (preferowane) na Spotify. Nie ma możliwości zmiany utworu po weryfikacji.

Zgłoszenie

W zgłoszeniu formularzowym (będzie dostępne na tej stronie) należy uwzględnić:

 • kraj
 • nazwisko/nazwa wykonawcy
 • tytuł piosenki
 • link do YouTube
 • opcjonalnie informację czy utwór dostępny jest na Spotify
 • potwierdzenie zamieszkania/pochodzenia z danego kraju

Dodatkowo należy też podać swoje imię i nazwisko oraz e-mail.

Zgłoszenia rozpatrywane będą według kolejności. W jednym formularzu będzie można zgłosić jeden utwór. UWAGA! W pierwszej kolejności przyjmowane będą zgłoszenia wykonawców mieszkających w danych krajach, a dopiero później tych, którzy tylko stamtąd pochodzą, ale mieszkają już poza kontynentem.

Przebieg konkursu

Zgłoszone kraje zostaną podzielone na dwa półfinały. W każdej grupie do finału awansuje określona liczba państw, a o wynikach zadecydują menadżerowie krajów z przeciwnego półfinału oraz internauci. Stosunek głosów to 50/50, a w przypadku remisu decyduje wola „menadżerów”. Punkty będą zliczane jak na Eurowizji. W finale obowiązuje taka sama zasada głosowania. 

Utwór może być zdyskwalifikowany na każdym etapie gry, jeżeli okaże się, że złamał regulamin konkursu. Każdy menadżer ma obowiązek głosowania w poszczególnych rundach. W przypadku braku oddanych głosów menadżer traci daną piosenkę.

Regulamin może ulec zmianie, w zależności od potrzeb. Wszelkie nieopisane sytuacje i scenariusze rozstrzyga organizator po debacie z uczestnikami.

Kraje • UCZESTNICY

W USC może wystąpić maksymalnie 42 wykonawców reprezentujących poszczególne kraje. Jeden gracz może uczestniczyć jako tylko jeden kraj i jeden kraj może mieć tylko jednego menadżera. Zgłoszone kraje zostaną podzielone na półfinały.

 1. 🇦🇫 AFGANISTAN
 2. 🇧🇩 BANGLADESZ
 3. 🇧🇹 BHUTAN
 4. 🇧🇳 BRUNEI
 5. 🇨🇳 CHINY
 6. 🇫🇯 FIDŻI
 7. 🇵🇭 FILIPINY
 8. 🇭🇰 HONG KONG
 9. 🇮🇳 INDIE
 10. 🇮🇩 INDONEZJA
 11. 🇯🇵 JAPONIA
 12. 🇾🇪 JEMEN
 13. 🇰🇭 KAMBODŻA
 14. 🇰🇮 KIRIBATI
 15. 🇰🇷 KOREA POŁUDNIOWA
 16. 🇰🇵 KOREA PÓŁNOCNA
 17. 🇱🇦 LAOS
 18. 🇲🇻 MALEDIWY
 19. 🇲🇾 MALEZJA
 20. 🇲🇴 MAKAU
 21. 🇫🇲 MIKRONEZJA
 22. 🇲🇳 MONGOLIA
 23. 🇲🇲 MJANMA
 24. 🇳🇷 NAURU
 25. 🇳🇵 NEPAL
 26. 🇳🇿 NOWA ZELANDIA
 27. 🇴🇲 OMAN
 28. 🇵🇰 PAKISTAN
 29. 🇵🇼 PALAU
 30. 🇵🇬 PAPUA NOWA GWINEA
 31. 🇼🇸 SAMOA
 32. 🇸🇬 SINGAPUR
 33. 🇱🇰 SRI LANKA
 34. 🇹🇭 TAJLANDIA
 35. 🇹🇼 TAJWAN
 36. 🇹🇱 TIMOR WSCHODNI
 37. 🇹🇴 TONGA
 38. 🇹🇻 TUVALU
 39. 🇻🇺 VANUATU
 40. 🇻🇳 WIETNAM
 41. 🇲🇭 WYSPY MARSHALLA
 42. 🇸🇧 WYSPY SALOMONA
%d blogerów lubi to: