Kate Miracle (Ukraina)

Reprezentantką Ukrainy będzie Kate Miracle, która podczas Carpathia Festival 2018 w Rzeszowie wykona swój przebój „Okean”. 

Kate Miracle (Kateryna Hladii) to ukraińska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Studiuje i mieszka we Lwowie. Skąd pochodzenie jej pseudonimu scenicznego? „Muzyka sama w sobie jest cudem (ang. miracle). Pozwala mi czuć, myśleć, kochać, płakać i … tworzyć! Mogę kreować swoją muzykę dzięki odczuwaniu innych brzmień, np. Szopena, Czajkowskiego, Yirumy, Queen, Aguilery etc.” – tłumaczy wokalistka.

Podczas Carpathia Festival 2018 wykona swój tegoroczny singiel „Okean”, który napisany został podczas ubiegłorocznych świąt wielkanocnych. „Zrobię wszystko co w mojej mocy by ludzie poczuli ten utwór, zwłaszcza, że nie jest to piosenka o miłości, jakby się można było spodziewać. To utwór o naszym wewnętrznym świecie, to co odczuwamy i co skrywamy oraz gdzie się chowamy, gdy nikt nas nie rozumie i nie chce nas wesprzeć. Utwór zasługuje, by go wysłuchać” – mówi Kate, która jest świadoma tego, że słuchacze mogą nie zrozumieć ukraińskich słów utworu, ale poczują energię, która z niego płynie.

 Utwór „Okean” dostępny jest poniżej:

Wokalistka przyznaje, że po raz pierwszy usłyszała o Carpathia Festival w tym roku, ale od razu pokochała tę ideę, twierdząc, że obsesyjnie uwielbia muzykę graną na żywo i kocha występować z orkiestrą albo z muzykami grającymi na żywo. „Dzięki temu można usłyszeć prawdziwą muzykę z dwóch stron – instrumentalnej i wokalnej” – tłumaczy. Chciałaby też lepiej poznać polską publiczność, dowiedzieć się jakiej muzyki słuchają, co preferują. Będzie to dla niej pierwszy tego typu festiwal i oczywiście pierwszy w Polsce.

Więcej o Kate:

%d blogerów lubi to: