Jakub Jonkisz (Polska)

Wokalista z Rzeszowa, Jakub Jonkisz, będzie jednym z uczestników tegorocznego Carpathia Festival! Poznajcie jego utwór pt. „Zapamiętaj”!

Jakub Jonkisz to utalentowany wokalista pochodzący z Rzeszowa. Muzyczną przygodę rozpoczął w 2010 roku w programie „Szansa na Sukces”. Szerszej publiczności zaprezentował się jednak w 2014 roku, kiedy wziął udział w programie „X-Factor”, zajmując w nim 4 miejsce. Do współpracy zaprosił Kubę, m. in., Romuald Lipko – twórca i kompozytor Budki Suflera, dzięki temu wokalista występował gościnnie w projekcie Romuald Lipko Band, gdzie śpiewał przeboje sławnego kompozytora, dzieląc scenę z Felicjanem Andrzejczakiem, Izabelą Trojanowską oraz Grzegorzem Wilkiem. Aktualnie artysta nieprzerwanie pracuje nad powiększaniem repertuaru, a docelowo – nad debiutanckim albumem.

Podczas Carpathia Festival zaśpiewa utwór „Zapamiętaj”, który jest jego autorskim dziełem, zarówno jeśli chodzi o muzykę jak i słowa. „Chciałbym nie tylko robić muzykę, ale móc też za jej pomocą przekazywać to, co sam czuję i o czym myślę – czym po prostu chciałbym się ze światem podzielić” – mówi Jakub w rozmowie z Dziennikiem Eurowizyjnym. Wokalista miał już okazję startować w Carpathia Festival w 2015 roku, zajął wtedy 3. miejsce. „Nietrudno zauważyć, że Carpathia rozwija się z każdym kolejnym rokiem, co osobiście cieszy mnie podwójnie – jako uczestnika konkursu oraz jako rodowitego rzeszowianina. Jest to z pewnością świetne miejsce, aby zaprezentować swoją muzyczną twórczość” – mówi.

Utwór „Zapamiętaj” dostępny poniżej:

Więcej o Jakubie:

%d blogerów lubi to: