Eurovision Internet Song Contest 2020 • Uczestnicy

Uczestnicy Eurovision Internet Song Contest 2020

  • 🇦🇱 ALBANIA • SamantaPse
  • 🇩🇿 ALGIERIA • Soolking ft. DadjuMeleğim
  • 🏴󠁧󠁢󠁥󠁮󠁧󠁿 ANGLIA • Preselekcje England Song Contest🇬🇮 GIBRALTAR
    • 🇮🇲 WYSPA MAN
    • 🇬🇬 GUERNSEY
    • 🇯🇪 JERSEY
  • 🇦🇺 AUSTRALIA • Celina SharmaChalo
  • 🇦🇹 AUSTRIA • AVECHome
  • 🇦🇿 AZERBEJDŻAN • SamraQueen
    • GÓRSKI KARABACH
  • 🇪🇸 BALEARY • AU/RAIdeas
  • 🇧🇪 BELGIA • Preselekcje België Internet Songfestival/Concours de chanson sur Internet en Belgique 
  • 🇧🇾 BIAŁORUŚ • Dima Koldun „Pos brodyachiy
  • 🇧🇦 BOŚNIA I HERCEGOWINA • Džejla RamovićRuine
  • 🇧🇬 BUŁGARIA • Ivo DimchevCorona Kush Kush
  • 🇭🇷 CHORWACJA • Lidija Bacic LilleBjezimo iz grada
  • 🇨🇾 CYPR (REPUBLIKA) • Charis SavvaKrifto
  • 🇹🇷 CYPR PÓŁNOCNY • Fikri KarayelBir Şey Var
  • 🇲🇪 CZARNOGÓRA • Boban RajovićFlaša
  • 🇨🇿 CZECHY • Mikolas JosefColorado
  • 🇩🇰 DANIA • MyrkurElla
  • 🇪🇪 ESTONIA • Frankie Animal ft. EygoRestless
  • 🇫🇮 FINLANDIA • Lxandra Dip my heart in confetti
  • 🇫🇷 FRANCJA • Preselekcje Concours de chanson française pour Internet 
    • 🇹🇫🇵🇫🇬🇫 FRANCUSKIE TERYTORIA ZALEŻNE
    • 🇲🇨 MONAKO
  • 🇬🇷 GRECJA • Preselekcje Ellinikó Diadíktyo Tragoúdi 
  • 🇬🇱 GRENLANDIA • Small Time GiantsAnimal
  • 🇬🇪 GRUZJA • Bedford FallsMacedonia
  • 🇪🇸 HISZPANIA • Preselekcje España elige Eurovisión Internet 
    • 🇦🇩 ANDORA
    • 🇪🇸 KATALONIA
    • 🇪🇸 WYSPY KANARYJSKIE
  • 🇳🇱 HOLANDIA • Preselekcje Nederlands Internet Songfestival 
    • 🇦🇼 ARUBA
  • 🇮🇶 IRAK • BanaLem Juaberewe
  • 🇮🇷 IRAN • AhllamHava Aaliye
  • 🇮🇪 IRLANDIA (REPUBLIKA) • KodalineWherever you are
  • 🇬🇧 IRLANDIA PÓŁNOCNA • Janet DavlinSaint of the Sinners
  • 🇮🇸 ISLANDIA • ÁslaugIn My Head
  • 🇮🇱 IZRAEL • ?
  • 🇰🇿 KAZACHSTAN • Polina MaxJoq amal
  • 🇰🇬 KIRGISTAN Saykal SadibakasovaAyalanam
  • 🇽🇰 KOSOWO • Dua LipaPhysical
  • 🇪🇸 KRAJ BASKÓW • ZETAKZeinen ederra izango den
  • 🇮🇷 KURDYSTAN • Helly LuvBoy Bye
  • 🇫🇮 LAPONIA • Antti TuiskuHaita ja hautajaisii
  • 🇱🇧 LIBAN • Lea MakhoulI’ll be fine
  • 🇱🇹 LITWA • Justinas JarutisAnymore
  • 🇱🇺 LUKSEMBURG • NyvBanlieue
  • 🇱🇻 ŁOTWA • DonsIlgoties man nesanak
  • 🇲🇰 MACEDONIA PŁN. • Barbara PopovićMirisash
  • 🇲🇹 MALTA • B-OK ft. MichelaSay it first
  • 🇲🇦 MAROKO • GhitaOn my mind
  • 🇲🇩 MOŁDAWIA • Vanotek ft. Joshua ZiggyBring us back
  • 🇲🇩 NADDNIESTRZE • Sunstroke ProjectRasstrelyay Lyubov’yu
  • 🇩🇪 NIEMCY • Preselekcje Unser Lied für Internet 
    • 🇱🇮 LIECHTENSTEIN
  • 🇳🇴 NORWEGIA • Preselekcje Online Melodi Grand Prix 
    • 🇸🇯 SVALBARD • ?
  • 🇵🇸 PALESTYNA • ElyannaYa Waylak
  • 🇵🇱 POLSKA • Preselekcje Internetowe Eliminacje  
  • 🇵🇹 PORTUGALIA • Diogo PicarraCoracao
    • AZORY
  • 🇷🇺 ROSJA • Klava KokaPokinula chat
    • ABCHAZJA
    • OSETIA POŁUDNIOWA
  • 🇷🇴 RUMUNIA • PAX ft. RoxenOver and over
  • 🇷🇸 SERBIA • ZoiJasno mi je
  • 🇸🇰 SŁOWACJA • Papyllon „What about tonight
  • 🇸🇮 SŁOWENIA • Joker OutVem da gres
  • 🇸🇾 SYRIA • Narin3Ali El Mazika
  • 🏴󠁧󠁢󠁳󠁣󠁴󠁿 SZKOCJA • Biffy ClyroInstant history
  • 🇨🇭 SZWAJCARIA • KyasmaLike a lion
  • 🇸🇪 SZWECJA • Preselekcje Internetfestivalen 🇦🇽 WYSPY ALANDZKIE
  • 🇹🇯 TADŻYKISTAN • Firuza HafizovaZindoni
  • 🇹🇳 TUNEZJA • GhaliGood times”
  • 🇹🇷 TURCJA • ReynmenLaila
  • 🇹🇲 TURKMENISTAN • MyahriCalyar depler
  • 🇺🇦 UKRAINA • Zlata OgnevichBegi
  • 🇺🇿 UZBEKISTAN • Lola YuldashevaSevgingni Menga Ayt.
  • 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿 WALIA • Jack PerrettGoing nowhere
  • 🇻🇦 WATYKAN • Siostra JaninaZajmij się mną
  • 🇭🇺 WĘGRY • Racz Gergo, Orsovai ReniMostontol
  • 🇮🇹 WŁOCHY • Giusy Ferreri „Momenti perfetti
  • 🇫🇴 WYSPY OWCZE • J2 ft. EivorFire burning in my heart
  • 🇦🇪 ZJEDNOCZONE EMIRATY ARABSKIE • Esther EdenHelp

PLAYLISTA YOUTUBE

PLAYLISTA SPOTIFY

(brak niektórych utworów)
https://open.spotify.com/playlist/1cH6XpWAkYhzhk4C5bTTyy?si=4wyLOCyRQT6uO5VsWy_pdg&fbclid=IwAR2mbUt5_JQk64FubPO-m3JiZ1OebOtdQAjo242_wX5J-4XGFmY-tpNxg_M

Preselekcje publiczne

🇪🇸 España elige Eurovisión Internet

  1. Miriam Rodriguez „No Sé Quién Soy”
  2. Fuel Fandango ft. Dani de Morón „Mi danza”
  3. Najwa „Güija”
  4. Vega Almohalla „En El Aire”
  5. Hinds „Good Bad Times”
  6. Famous Oberogo „Hoy Ya No”

Playlista

  1. Lola Marsh „Hold on”
  2. Noa Kirel „Sound like that”
  3. Ishay Ribo „Keter melukha”
  4. Noga Erez ft. Rousso & Ren Cragun „Views”
  5. Noa Kirel „אם אתה גבר”

Playlista

🇧🇪 België Internet Songfestival/Concours de chanson sur Internet en Belgique 

  1. Henri PFR ft. Raphaella „Loving myself”
  2. Faces on TV „Womba”
  3. Loic Nottet „Mr/Mme”
  4. Blanche „Empire”
  5. IBE „Control”

Playlista

🇬🇷 Ellinikó Diadíktyo Tragoúdi 

  1. FOALS „The Runner”
  2. Katerine Duska „Sanctuary”
  3. Nikos Oikonomopoulos „Kathimerina”
  4. Leon of Athens ft. Katerine Duska „Anemos”
  5. Iasonas Mandilas „Mono esena”

Playlista

O wynikach decydują osoby zgłaszające powyższe utwory (nie mogą głosować na swój własny utwór) oraz internauci, którzy będą brać udział w dobowym głosowaniu na Facebooku. Stosunek głosów 50/50, w przypadku remisu decyduje wyższa nota od internautów. 

Udział niepewny

  • 🇸🇦 ARABIA SAUDYJSKA
  • 🇦🇲 ARMENIA
  • 🇪🇬 EGIPT
  • 🇯🇴 JORDANIA
  • 🇶🇦 KATAR
  • 🇱🇾 LIBIA
  • 🇸🇲 SAN MARINO

Preselekcje zakończone:

🇵🇹 Online Festival da Cancao

  1. Diogo Picarra „Coracao” (8 pkt, 4+4)
  2. Carla Fernandes „Jungle” (4 pkt, 1+3)
  3. Branko, Ana Moura & Conan Osiris „Vinte Vinte” (3 pkt, 2+1)
  4. Nininho Vaz Maia „Saudade (3 pkt, 3+0)
  5. Calema „Ate de Manha” (2 pkt, 0+2)

🇦🇿 Azeri mahnisi – Onlayn seçim (Suma, jury + internet)

  1. Jony „Kometa” (7 pkt, 4+3) – utwór wycofany
  2. Samra „Queen” (4 pkt, 0+4)
  3. Emrah Karaduman ft. Vuqat Subhan „Bu da kecer” (3 pkt, 1+2)
  4. Aygun Kazimova & Filipp Kirkorov „Jan Azerbaijan” (3 pkt, 2+1)
  5. Emin ft. Jony „Kamin” (3 pkt, 3+0)

🇦🇺 Australia Decides Online (Suma, jury + internet)

  1. Celina Sharma • CHALO (13 pkt, 7+6)
  2. KEiiNO & Electric Fields • Would I lie (10 pkt, 3+7)
  3. Tones and I • Bad Child (9 pkt, 5+4)
  4. San Cisco • Reasons (7 pkt, 6+1)
  5. 5 seconds of summer • Old me (6 pkt, 1+5)
  6. Josef Salvat • In the afternoon (6 pkt, 4+2)
  7. Iggy Azalea ft. Alice Chater • Lola (3 pkt, 0+3)
  8. 5 seconds of summer • Wildflower (2 pkt, 2+0)

🇺🇦 Onlayn vydbir  

  1. Onuka „Zenit” (8 pkt, 4+4)
  2. Luna „Sirenevyj Raj” (8 pkt, 5+3)
  3. Kazka „Nobody like you” (6 pkt, 1+5)
  4. Tina Karol & Julia Sanina „Vilna” (3 pkt, 2+1)
  5. Zlata Ognevich „Begi” (3 pkt, 3+0)
  6. Loboda „Novyi Rim” (2 pkt, 0+2)

🇷🇴 Selecția națională pe internet (Suma, Jury+Internet)

  1. PAX (Paradise Auxiliary) ft. Roxen „Over and over” (8 pkt, 4+4)
  2. Havana ft. Yaar & Kaiia „Big Love” (4 pkt, 3+1)
  3. Inna „Not my baby” (3 pkt, 0+3)
  4. JO „Lacrimile” (3 pkt, 1+2)
  5. Lidia Buble „Lacatul si femeia” (2 pkt, 2+0)

🇷🇺  Rossiyskiy natsional’nyy internet-final 

  1. Klava Koka „Pokinula chat” (8 pkt, 5+3)
  2. iC3Peak „Plak-Plak” (6,5 pkt, 2+4,5)
  3. Zivert „Credo” (5,5 pkt, 1+4,5)
  4. Shortparis „Tak zakalyalas’ stal” (5,5 pkt, 4+1,5)
  5. Misha Smirnov „Pod tvoim oknom” (4,5 pkt, 3+1,5)
  6. Now United „Come together” (0 pkt)

🇲🇩  Melodia pentru Competiția Online

  1. Vanotek ft. Joshua Ziggy „Bring us back” (4,5 pkt, 2+2,5)
  2. Nicoleta Nuca „Tot mai rar” (4 pkt, 3+1)
  3. Sasha Lopez ft. Misha Miller „Smoke me” (2,5 pkt, 0+2,5)
  4. Katy Rain „Good luck” (1 pkt, 1+0)

🇫🇮 Suomalainen Internet-kappale

  1. Lxandra „Dip my heart in confetti” (8pkt, 4+4)
  2. BEHM „Tivolit”(4,5 pkt, 1,5+3)
  3. Mikael Gabriel „Loytaja saa pitaa” (3,5 pkt, 1,5+2)
  4. Dwara „Power” (3, 3+0)
  5. Altamullan Road „When it’s time” (1 pkt, 0+1)

Utwory niezakwalifikowane:

  • Irkenc Hyka „Mezi Pres” (Albania)
  • Papi Hans „Stiga” (Bułgaria)
  • Nykki „Lost my mind” (Czechy)
  • Nicklas Sahl „There for you” (Dania)
  • Naps ft. Soolking & Kliff „Poropop” (Francja)
  • Glowie „Unlovable” (Islandia)
  • Tomas Welding ft. Elva „Lifeline” (Islandia)
  • Eden Hason „At hasera li” (Izrael)
  • Doli & Penn, Noa Kirel & Liran Danino „Me’usharim” (Izrael)
  • Daneliya Tuleshova „Moy den” (Kazachstan)
  • Ilira „Extra Fries” (Kosowo)
  • Gabrielius Vagelis „Vejai” (Litwa)
  • Antonia Gigovska „Kriva Sum” (Macedonia)
  • Gaia Cauchi „Why should I?” (Malta)
  • Saad Lamjarred „Ykhalik Lili” (Maroko)
  • Lizot ft. Holy Molly „Menage a trois” (Niemcy)
  • Chris Holsten „Wish I never met you” (Norwegia)
  • Kygo ft. Zak Abel „Freedom” (Norwegia)
  • Rauf & Faik „Australia” (Rosja)
  • Emma Drobna „Demons” (Słowacja)
  • Laleh „Winner” (Szwecja)
  • Nea „Dedicated”  (Szwecja)
  • Ruslana „My viter” (Ukraina)
  • Max Barskih „Lej, ne zhaley” (Ukraina)
  • Darina Krasnovetska „Shcho robish ty” (Ukraina)
  • Ghemon „In un certo qual modo” (Włochy)
  • Joel Corry „Lonely” (Anglia)
  • Zuza Jabłońska ft. Kuba Karaś „Ty tylko chcesz” (Polska)
  • Nizkiz „Nemeju” (Białoruś)
  • Aura Dione „Colorblind” (Dania)
  • Ilira „Royalty” (Szwajcaria)
  • Oliver Berkes „Visszaker a mult” (Węgry)
  • Kontraflovs & Miks Galvanovskis „Svetdiena
  • Austra „Anywayz” (Łotwa)
  • Laura Rizotto „One more night” (Łotwa)
  • Janet Davlin „Away from the fairies” (Irlandia Płn.)
  • Sonia „I don’t know” (Tunezja)
  • Silva Hakobyan „Boom Boom” (Armenia)
  • Dimash Kudaibergen „Across Endless Dimensions” (Kazachstan)
  • Hurricane „Favorito” (Serbia)
  • Cheak! ft. Krick „Heart Shape Socks” (Luksemburg)
  • Rasmus Lyberth „Anoraannguummi supimmatit” (Grenlandia)
  • Manizha „Nedoslavyanka” (Tadżykistan)
  • Adil Assi „Mehtar” (Maroko)
  • Mairee & Lara Koll „Do everything” (Słowacja)
  • AVEC „Dance Solo” (Austria)
  • Atzur „Light” (Austria)
  • mind.in.a.box & THYX „Television Nation” (Austria)
  • Ilira „Royalty” (Kosowo)
  • Dua Lipa „Break my heart” (Kosowo)
  • Eleni Foureira „Yayo” (Albania)
  • Khuba „Ne ajer” (Albania)
  • Gjan „Ruduo” (Litwa)
  • Beatrich „Flashback” (Litwa)
  • Teitur „Clara” (Wyspy Owcze)
  • La Lana „So messed up” (Chorwacja)
  • Franka „Sve dok sanjas” (Chorwacja)
  • Jerca Lunar „Ker odhajas” (Słowenia)
  • zalagasper „Box” (Słowenia)
  • Edis „Perişanım” (Turcja)
  • Aleyna Tilki „Yalan” (Turcja)
  • Loredana x Juju „Kein Wort” (Szwajcaria)
  • Stefanie Heinzmann ft. Jake Isaac „All we need is love” (Szwajcaria)
  • Tomas Welding ft. Elva „Lifeline” (Islandia)
  • Glowie „Unlovable” (Islandia)
  • Artir & Asti „Devochka tancuj” (Ukraina)
  • Kazka „Palala” (Ukraina)
  • KALEO „Backbone” (Islandia)
  • Asgeir „Youth” (Islandia)
  • ELM „Golden” (Irlandia)
  • Roisin Murphy „Narcissus” (Irlandia)
  • Dermot Kennedy „The Corner” (Irlandia)
  • Kodaline „Sometimes” (Irlandia)
  • Dragni „2020” (Rosja)
  • Zivert „YTL Ya tebya lyublu” (Rosja)
  • Hanna „Muzika zvuchit” (Rosja)
  • Cleopatra Stratan „La usa mea” (Mołdawia)
  • Irina Rimes „Nicaieri” (Mołdawia)
  • Nightwish „How’s the heart” (Finlandia)
  • Topi Latukka „Ala valiste minua” (Finlandia)
  • Nathan Goshen „Everything here will be over” (Izrael)
  • Anna Zak „Block” (Izrael)
  • Eliad „Iph at” (Izrael
  • Milow „Nobody needs you like I do” (Belgia)
  • Petros Iakovidis „S’agapo sou fonaxa” (Grecja)

%d blogerów lubi to: