Zespół B17 z Leżajska ma nadzieję, że dzięki Carpathia Festival będzie mógł zaprezentować swoją muzykę szerszej publiczności! Poznajcie ich bliżej!

B17 to trzech braci – Dawid (gitara basowa), Damian (perkusja), Kamil (gitara elektryczna) oraz ich przyjaciel Łukasz (gitara elektryczna). Chociaż formacja powstała w 2014 roku, dopiero w 2016 nawiązała współpracę z wokalistką Weroniką Jeleśniański. Mimo zróżnicowanych gustów muzycznych wraz z chłopakami odnajdują wspólną ścieżkę muzyczną. Zespół B17 z powodzeniem bierze udział w licznych konkursach muzycznych. W 2015 roku swoje występy dla szerszej publiczności rozpoczął ogromnym wyróżnieniem – formacja B17 wzięła udział w Konkursie dla Młodych Muzyków Nowe Źródła Gorajec 2015 w kategorii Rock, organizowanym przez Stowarzyszenie Animacji Kultury Pogranicza „Folkowisko”. Podczas finału tego konkursu w Tomaszowie Lubelskim, jury zafascynowane występem młodych artystów przyznało im I Nagrodę w kategorii Rock. Kolejnym dużym osiągnięciem jest I miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych oraz nagroda specjalna Grand Prix XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Angielskiej „Women’s Power” w Grójcu koło Warszawy.

Zespół B17 promuje ambitną progresywną i post-rockową muzykę, zarówno w wersji instrumentalnej jak i z wokalem. Podczas Carpathia Festival zaprezentują autorski utwór „AKI”, który już wcześniej został doceniony przez jury XII Wojewódzkiego Przeglądu Zespołów Szkolnych „O GĘSIE PIÓRO” w SDK w Stalowej Woli. Była to jednak instrumentalna wersja „AKI”, natomiast podczas Carpathia Festival po raz pierwszy usłyszymy tę piosenkę z wokalem Weroniki. Twórcami muzyki są członkowie zespołu, a tekst napisał Mariusz Tenerowicz. Cały zespół cieszy się z faktu, że został wyróżniony i będzie mógł zagrać na Rynku w Rzeszowie. Carpathia Festival to dobra okazja dla B17, aby zaprezentować swoją muzykę szerszej publiczności, tak jak zrobiła to formacja Pectus w 2006 roku. Co ciekawe, B17 mieli okazję supportować Pectus podczas koncertu w Leżajsku.

Instrumentalna wersja utworu „AKI” dostępna jest poniżej:

Więcej o B17:

 

Reklamy