Krystian Ochman: znamy daty konferencji prasowych w Turynie • Jakie są szanse Polski na top5 finału? • Promocje poza pre-parties

Krystian Ochman leci do Turynu 2 maja

Dziś podczas spotkania z Krystianem Ochmanem w TVP udział brało ponad 20 polskich redakcji, w tym Dziennik Eurowizyjny. Wywiad z naszym reprezentantem pojawi się już wkrótce, tak samo jak relacja ze spotkania. Poza niespodzianką dla Krystiana (tj. film z opiniami gwiazd i sonda uliczna), sam wykonawca (i jego team) miał niespodziankę dla prasy – czarne bluzy ze swoim logiem. W trakcie spotkania Mateusz Szymkowiak realizował materiał do „Pytania na Śniadanie”, w którym pojawi się Natalia Kowalczyk z Dziennika Eurowizyjnego. Reportaż obejrzycie już w czwartek w porannym programie TVP2. Krystian Ochman i ekipa wylatują do Turynu 2 maja rano. Tego samego dnia swoją podróż rozpocznie też trzyosobowa redakcja Dziennika Eurowizyjnego. Relacje z Turynu i Centrum Prasowego dostępne będą od 4 maja od 9:30 i będziemy wspólnie obserwować oraz komentować II serię prób technicznych. Próby rozpoczną się oczywiście wcześniej bo już 30 kwietnia. Niestety w tym roku będą one całkowicie zamknięte – prasa nie będzie mieć do nich dostępu ani z Press Centre ani przez Internet. Odbędą się natomiast Meet & Greet w formie online, po próbach każdego wykonawcy. 30 kwietnia serię rozpocznie Albania o 12:00. Krystian swoje Meet & Greet będzie mieć 3 maja o 15:40. Spotkanie potrwa 20 minut. Konferencja prasowa z udziałem dziennikarzy odbędzie się 6 maja (po II próbie Polski) o 14:40 i potrwa 20 minut. Szczegółowy plan wkrótce w terminarzu Dziennika Eurowizyjnego.

Eurowizja: Konferencje prasowe w Turynie

Spotkania Meet & Greet oraz Konferencje Prasowe poprowadzą Mario Acampa, Carolina Di Domenico i Laura Carusino – będą oni spotykać się z reprezentantami wymiennie. Poprowadzą też konferencje specjalne. W poniedziałek 9 maja o 18:00 odbędzie się godzinna konferencja prowadzących – Laury Pausini, Miki i Alessandro Cattelana. 11 maja (środa) przyjdzie czas na spotkanie z organizatorami – Europejską Unią Nadawców i telewizją RAI. Dodatkowo poruszony będzie też temat organizacji Eurowizji Junior w Armenii. Spotkanie ruszy o 18:00 i potrwa do 19:30. Specjalna konferencja prasowa wszystkich reprezentantów Big5 zaplanowana jest na 13 maja od 17:00. Oczywiście nie zabraknie konferencji po eventach. Finaliści z I półfinału spotkają się z prasą 10 maja ok. 23:40, II półfinału 12 maja o 23:40, a zwycięzca Eurowizji weźmie udział w konferencji w nocy z 14 na 15 maja – start planowany jest na 1:15. Materiały z zamkniętych dla prasy prób mają być dostępne w tym roku głównie za pośrednictwem TikToka, dlatego warto śledzić konto @eurovision w dniach od 30 kwietnia do 3 maja. Od 4 maja zapraszamy na relacje na Facebooku i YouTube Dziennika Eurowizyjnego. Będziemy też przygotowywać dla Was wywiady, vlogi i reportaże, dlatego koniecznie subskrybujcie nasz kanał, by niczego nie przegapić.

Ochman w notowaniach: Nowe punkty i zakłady bukmacherskie

Wysyp punktów od klubów OGAE. Cztery nowe oddziały ogłosiły swoje wyniki. Polska dostała 5 punktów od Malty, 3 punkty od Szwajcarii i aż 10 punktów z Holandii. Jedynie Azerbejdżan nie przekazał „River” żadnej noty. Po głosowaniu 18 klubów zdecydowanie prowadzą Włochy mając 175 punktów, drugie miejsce to Szwecja (154), a trzecie Hiszpania (129). Top3 nie zmienia się już od dłuższego czasu. Krystian Ochman zebrał 66 punktów i zajmuje 6. miejsce (9 punktów straty do Holandii). W Eurojury poznaliśmy kolejne wyniki cząstkowe – spośród sześciu najnowszych głosowań tylko Cypr (gdzie głosował m.in. Alex Panayi – ESC 1995, 2000) i Estonia (w komisji m.in. Evestus z selekcji 2018) mają Polskę w top10, przy czym Estończycy umieścili naszą piosenkę w top3. Do wyników komisji dołączone będą głosy internautów, a pełen rezultat ogłoszony będzie 29 kwietnia.

ZOBACZ NASZ WYWIAD Z KRYSTIANEM OCHMANEM

🇵🇱 Aktualne notowania Krystiana Ochmana w zakładach bukmacherskich

  • 3% szans na wygraną ESC 2022, co daje 6. miejsce w rankingu
  • 15% szans na zajęcie miejsca w top3 – 6. miejsce w notowaniu (spadek o jedno miejsce)
  • 22% szans na zajęcie miejsca w top4 (spadek o 1%), co daje 5. miejsce w notowaniu 
  • 32% szans na zajęcie miejsca w top5 (nowe notowanie), co daje 5. miejsce w zestawieniu
  • 55% szans na zajęcie miejsca w top10 (spadek o 1%) – 5. miejsce w rankingu
  • 89% szans na awans do finału – 2. miejsce w rankingu (spadek o jedno miejsce)
  • 16% szans na wygraną w półfinale (spadek o 1%) – 2. miejsce w rankingu

(porównanie do 19 kwietnia)

Eurowizja 2022: Co nowego?

🇬🇧 Brytyjczyk Sam Ryder, poza udziałem w pre-parties promuje się też na własną rękę. Odwiedził już Serbię, Grecję, Bułgarię i San Marino. To największa trasa promocyjna przygotowana przez BBC od dekady. 🇧🇬 W serbskim Belgradzie pojawili się też reprezentanci Bułgarii – Intelligent Music Project. Wzięli udział w programie RTS, wywiadzie dla Radio Beograd 202 i telewizji K1, a także uczestniczyli w spotkaniu medialnym w Wurst Platz Bar. Pomimo niewielkich szans na sukces, Bułgaria promuje Eurowizję, a w stolicy kraju odbędzie się Sofia Eurovision Party połączone ze wspólnym śledzeniem transmisji półfinałów i finału. Start 10 maja od 21:00, a po transmisji półfinału After Party z muzyką z Sanremo i Eurowizji. Imprezy odbywać się będą codziennie (poza piątkiem) – zapowiedziano m.in. „Eurovision Guilty Pleasure Hits”, party z muzyką skandynawską (z preselekcji i ESC), a także eurowizyjne karaoke i mini-koncert Victorii, która na scenie pojawić ma się z zaproszonymi byłymi reprezentantami różnych krajów. Wejściówki pojedyncze w cenie od 40 do 60 złotych, a pakiety na wszystkie wydarzenia kupić można za ok. 80 zł. Impreza organizowana jest przy współpracy z portalem ESCxtra. Co jeszcze ciekawego? 🇸🇪 Podano, że Dotter poda punkty jurorskie ze Szwecji, 🇮🇱 a Asaf Liberman i Akiva Novick będą komentować Eurowizję w Izraelu. 🇲🇨 Możliwy powrót Monako na Eurowizję opóźni się ze względu na zmienioną datę uruchomienia nadawania przez nową telewizję Monte-Carlo Riviera TV. Debiut nadawcy ma nastąpić dopiero latem 2023 roku, więc być może dopiero w 2024 to mini-państwo znów pojawi się w konkursie.

źródło: TVP, Eurovision.tv, OGAE International, Eurovoix, Eurovision Odds, Wikipedia, SofiaEurovisionParty, fot.: Natalia Kowalczyk 2022

%d blogerów lubi to: