Opole 2021: Znamy uczestników! W stawce Roksana Węgiel • Kiedy poznamy gospodarza Eurowizji 2022?

Telewizja Polska 🇵🇱 ogłosiła dziś uczestników 58. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. W konkursie „Premier” zaśpiewają dwie byłe reprezentantki naszego kraju – Kasia Moś (ESC 2017) w duecie z Jareckim i z piosenką „Dobre moce” oraz Roksana Węgiel (JESC 2018) z utworem „Korona”. Wystąpią też uczestnicy selekcji narodowych – Bartek Królik (KE 2004) z „Zakochaną” oraz Paulla (KE 2017) z piosenką „Ostatnia noc”. Będzie też zwycięzca ostatniej edycji „The Voice” – Krystian Ochman, duet Martin Lange, Natalia Zastępa, formacja Three of Us oraz mniej znani wykonawcy czyli wokalista ASA Anna Sokołowska Alabrudzińska czy zespół Putonrock w którym udziela się niejaki Jerzy Grunwald, autor wypowiedzi: „Festiwal Eurowizji stał się festiwalem celebrytów i sensacji. Ten konkurs totalnie utracił prestiż. Muzyka zeszła na dalszy plan. Liczy się forma, a nie treść. Akrobatyka, wizualizacja i tak dalej. Do tego dochodzą jeszcze kwestie polityczne, że festiwal wygrywa baba z brodą. Kraje się umawiają podczas głosowania, liczy się kto z kim trzyma. Ma miejsce upolitycznienie muzyki, co jest kryminałem. Festiwal Eurowizji nie ma już absolutnie nic wspólnego z muzyką. Moje pokolenie inaczej patrzyło na muzykę – była melodyka, artyści musieli się czymś wykazać. Jestem absolutnie wrogiem jakiejkolwiek dewiacji na scenie. Człowiek jeśli patrzy na festiwal, widzi artystę, który ładnie śpiewa, ale nie jest ani mężczyzną, ani kobietą, to nie ma możliwości odniesienia. Piosenka nie była zła, ale patrząc na Conchitę Wurst nie wiem, czy określać ją jako kobietę, czy faceta. Jak się do niej zwracać, żeby nie podpaść pod homofobię, ksenofobię. To jest lewicowo-liberalne ogłupienie ludzi. Nie można ogłupiać ludzi. Piosenka i muzyka ma ludzi uwrażliwiać, a nie ogłupiać. Mamy się przyzwyczaić, to ma być normalność. W polityce ogłupia się ludzi, pojawiają się ruchy LGBT, promocja wynaturzeń. Do piosenki również dostaje się gangrena, epidemia ogłupiania ludzi. Trzeba być gejem, promować jakieś wynaturzenia w myśl poprawności politycznej. Na następnym festiwalu kobieta albo jakiś transwestyta wystąpi nago i będzie sensacja. Wszyscy czekają na sensację, muzyka nagle staje się tłem„. Swoje homofobiczne wypowiedzi z 2019 przekazał jednemu z portali prawicowych.

🇵🇱 Uczestnicy „The Voice” dominują w „Debiutach”

W konkursie „Debiuty” pojawią się Amelia Andryszczyk, która startowała w polskich preselekcjach do Eurowizji Junior 2016 i Eurowizji 2020, uczestnicy „The Voice”: Jan Traczyk, Tadeusz Seibert, Ania Byrcyn, Bartek Deryło i KasjaN oraz laureaci „Szansy na Sukces” – Łukasz Brodowski i Tomasz Bulzak, a także laureatka „Festiwalu Zaczarowanej Piosenki” Daria Barszczyk, która wysyłała swoje propozycje eurowizyjne do polskich preselekcji w 2018 roku. Dodatkowo 2 sierpnia poznamy jeszcze jednego uczestnika „Debiutów” – będzie to laureat konkursu Narodowego Centrum Polskiej Piosenki w Opolu. W tym roku rzecznikiem prasowym festiwalu jest Agata Konarska, którą fani JESC kojarzą z prowadzenia konferencji prasowych Eurowizji Junior 2019-2020. Sam festiwal odbędzie się w dniach 3-6 września i transmitowany będzie przez TVP1. Spośród byłych reprezentantów Polski na Eurowizji nagrody główne w Opolu otrzymali do tej pory Mieczysław Szcześniak (w 1985), Justyna Steczkowska (w 1994), Michał Szpak (w 2016) i grupa Tulia (w 2018).

🇮🇹 Gospodarza Eurowizji 2022 poznamy w sierpniu

Region Emilia-Romagna oficjalnie poprze kandydatury miast Rimini, Bolonii i Bertinoro w walce o tytuł gospodarza Eurowizji 2022. Przedstawiciele lokalnych stowarzyszeń chcą, by władze regionu pomagały miastom we wszystkich możliwych kwestiach związanych z bid bookami. „Możliwość zorganizowania wydarzenia muzycznego tej rangi stanowiłaby ważną okazję do odnowienia i uwidocznienia wizerunku naszych regionów po długich miesiącach izolacji i ograniczeń” – czytamy w komunikacie stowarzyszenia reprezentowanego przez Massimiliano Pomignoli i Manuelę Rontini. Spośród trzech miast regionu szanse na wygraną ma raczej tylko Bolonia, która ma też bardzo profesjonalnie przygotowany bid book, przy którym pracowało wielu specjalistów. Rimini chce zorganizować Eurowizję na terenie Targów, a Bertinoro planuje konkurs rozsiany po całym regionie, co może być istotnym problemem logistycznym. Według najnowszych informacji 17 miast ma czas do 4 sierpnia by dopracować swoje oferty i ponownie przekazać je telewizji RAI. Decyzja o tym, gdzie odbędzie się Eurowizja 2022 ma zostać podjęta pod koniec przyszłego miesiąca.

🇫🇷 Eurowizja Junior: Kto ją poprowadzi?

Zanim jednak odbędzie się Eurowizja 2022, przed nami Eurowizja Junior przygotowywana w Paryżu. Telewizja francuska nie zdradza na razie zbyt wielu szczegółów projektu. Wiemy, że finał z co najmniej 13 państwami (w tym z Polską) odbędzie się 19 grudnia w La Seine Musicale, zbudowanej 4 lata temu hali na obrzeżach miasta. Hasłem konkursu ma być „Imagine”. Nie znamy jeszcze loga konkursu oraz jego prowadzących, ale portal Eurovision-Quotidien.com już spekuluje, kto mógłby powitać Europę z Francji. Kandydatami portalu są Laurence Boccolini oraz Olivier Minne. Laurence kojarzymy już z preselekcji francuskich 2021, które prowadziła świetnie – z energią, uśmiechem, mnóstwem żartów i na luzie, czerpiąc z tego mnóstwo przyjemności. Laurence komentowała też tegoroczną Eurowizję, a w przyszłym roku powróci do roli gospodyni selekcji. Olivier to znana twarz francuskiej telewizji. Pochodzi z Belgii, w latach 1995-1997 komentował Eurowizję dla France 2, prowadził też wiele programów rozrywkowych (w tym na żywo). Uczestniczył też w „Tańcu z Gwiazdami”. Parał się też produkcją muzyczną, aktorstwem i polityką. W 2014 ogłosił, że jest biseksualny używając wyrażenia „heteromo” dla podkreślenia orientacji homo- i heteroseksualnej. Trzy lata później określił się jako homoseksualista. Czy Laurence i Olivier byliby dobrym duetem prowadzących JESC w Paryżu? Zobaczymy, kogo ostatecznie wskaże stacja francuska!

Tylko do 30 lipca do 17:00 głosować można w finale Eurovision Internet Song Contest 2021! Decyduj o wynikach TUTAJ!

Źródło: TVP, wpolityce, Wikipedia, Dziennik Eurowizyjny – Archiwum, EurovisionItalia, Eurovision-Quotidien.com, fot.: roxie_wegiel

%d blogerów lubi to: