Kolejne gwiazdy Interval Act Eurowizji 2021 • Dora 2021 sukcesem w kraju. Co dalej? • Max Barskih chce reprezentować Ukrainę w 2022

Organizatorzy Eurowizji 🇳🇱 potwierdzili przygotowanie specjalnego Interval Act z udziałem sześciu zwycięzców konkursu sprzed lat. Do udziału w specjalnym występie zaproszono Lenny Kuhr (Holandia 1969 🇳🇱), Teach-In z Getty Kaspers (Holandia 1975 🇳🇱), Sandrę Kim (Belgia 1986 🇧🇪), Helenę Paparizou (Grecja 2005 🇬🇷), Lordi (Finlandia 2006 🇫🇮) oraz Mansa Zelmerlowa (Szwecja 2015 🇸🇪). Wokaliści zaśpiewają na dachach wysokich budynków w Rotterdamie (np. Hotel New York czy Despot Museum), dlatego cała prezentacja nazywa się „Rock the Roof”. Organizatorzy chcą zaskoczyć widzów nie tylko medley’em zwycięzców ESC, ale też pięknymi widokami miasta – będzie nie tylko atrakcyjnie pod kątem muzycznym, ale też wizualnym. Sam Rotterdam ma na tym sporo zyskać, bo według zapewnień autorów projektu, miasto zostanie w ten sposób zapamiętane na długo. Zestaw zaproszonych gwiazd spotkał się z zadowoleniem fanów, a sami Holendrzy bardzo cieszą się, że grupa Teach-In wystąpi w oryginalnym składzie. Nie każdemu jednak podoba się zaangażowanie Mansa Zelmerlowa. Pojawiły się głosy, że jest go na Eurowizji za dużo i faktycznie jest w tym trochę racji. Szwed wygrał konkurs w 2015, w 2016 go współprowadził, a w 2017 … uczył nowych prowadzących jak dobrze wczuć się w rolę. Z kolei w 2019 zaśpiewał podczas Interval Act piosenkę „Fuego”. Teraz z pewnością usłyszymy „Heroes” w jego wykonaniu. Interval Act ze zwycięzcami planowany był już na ESC 2020, wtedy w line-up mieli być m.in. Gigliola Cinquetti (Włochy 1964 🇮🇹) czy Alexander Rybak (Norwegia 2009 🇳🇴). A gdzie w tym wszystkim Duncan Laurence, zwycięzca ostatniego konkursu? Nieoficjalnie mówi się, że wokalista zaśpiewa zarówno w I półfinale (razem z gościem specjalnym) jak i w finale, gdzie ma się odbyć jego mini-recital.

🇭🇷 Chorwacja z selekcjami na dłużej

Telewizja HRT i władze miasta Opatija podpisały kolejną umowę na organizację nad Adriatykiem „Dni Chorwackiej Muzyki”, w ramach których odbywać się będą także preselekcje Dora, co oznacza, że ten finał narodowy zagości w kraju na dłużej i nie będzie już wyborów wewnętrznych. Zarówno nadawca chorwacki jak i mieszkańcy Opatiji są niezwykle zadowoleni z porozumienia, twierdząc, że obie strony sporo na takiej współpracy zyskają. Faktycznie preselekcje Dora 21 były hitem, a wiele utworów ze stawki stało się przebojami w kraju. Zwycięskie „Tick-Tock” nadal cieszy się ogromną popularnością, a Chorwaci mają co do Albiny spore oczekiwania, chociaż ona sama uważa, że awans do finału już będzie wielkim sukcesem. Oczywiście Dora 21 miała też swoje skandale i kontrowersje, a ich główną bohaterką była „wielka przegrana” Nina Kraljić, ale wszystkie te tematy zeszły już w niepamięć, a pozostała muzyka. Poza Albiną, na stałe w rozgłośniach radiowych i listach przebojów zagościli Cambi, Eric Vidović, Filip Rudan czy ToMa, który wydał też chorwacką wersję „Ocean of Love” pt. „Reci naglas„. Chociaż Eurowizja 2021 jeszcze się nie odbyła, chorwaccy fani zastanawiają się już nad przyszłym rokiem. W komentarzach na stronie Eurosong.hr rozgorzała dyskusja, czy Dora powinna mieć półfinały i czy szefowa chorwackiej delegacji chce zrobić w Opatiji lokalne „Melodifestivalen”. Niektórzy cieszą się z umowy między HRT a Opatiją wierząc, że to właśnie tam odbędzie się kiedyś Eurowizja. Hala, w której przygotowany jest finał narodowy jest chyba na to za mała, ale kto wie, co EBU wymyśli w przypadku wygranej Chorwatów?

Polski stylista pojedzie na Eurowizję 2021

Sukces Mateusza Mysłek z Polski 🇵🇱! Stylista fryzur zajął 3. miejsce w Międzynarodowym Konkursie dla Stylistów Fryzów organizowanym przez Moroccanoil, partnera Eurowizji. Do wygrania było 26 tys. euro oraz wyjazd na konkurs do Rotterdamu. Każdy chętny mógł stworzyć modną, nowoczesną i oryginalną stylizację włosów, która miała być też inspirowana konkursem jak i krajem, z którego dany stylista pochodzi. Post z propozycją fryzury miał trafić na Instagrama, a wszystkie propozycje oceniali edukatorzy Moroccanoil z całego świata. Pod uwagę brali oryginalność, wykonanie techniczne i jakość oraz ogólny wygląd. Wygrała Joana Todoran z Rumunii 🇷🇴, a druga była Anastasia Varlamova z Rosji 🇷🇺. Trzeci był Mateusz. Cała trójka ma pojechać do Holandii i razem ze specjalistami z Moroccanoil pracować przy stylizacjach włosów uczestników i gwiazd Eurowizji 2021. Warto przypomnieć, że Moroccanoil to nie jedyny partner konkursu. Oficjalnymi są też Riedel oraz Booking.com. Ich loga pojawiać się będą na dekoracjach miejskich w Rotterdamie oraz na wszystkich materiałach promocyjnych konkursu jak i w trakcie transmisji samego show.

🇺🇦 Eurowizja: Max Barskih z Ukrainy w 2022?

Nie tylko Chorwaci myślą już o 2022 roku. Nie wiadomo, czy preselekcje na Ukrainie będą kontynuowane, ale nasi sąsiedzi mają już chętnego do reprezentowania kraju – jest to Max Barskih (fot.) – popularny wokalista, którego nazwisko już w środowisku fanów pojawia się od lat. W 2012 roku walczył w finale selekcji z utworem „Dance„, przegrywając jednak z Gaitaną. Z kolei w 2016 roku stał za balladą „I love you” Tayanny. Chociaż tylko dwukrotnie walczył o ESC, jego nazwisko pojawia się w plotkach i nadziejach fanów co roku, zresztą w 2021 też tak było. Spekulowano, że Max może pojawić się w finale narodowym Rosji 🇷🇺 razem z Zivert i ich utworem „Bestseller”. Newsy na ten temat rozgrzały internet w wielu krajach b. ZSRR, ale sam artysta ich nie komentował, więc ostatecznie nie wiemy, czy w ogóle brał pod uwagę możliwość reprezentowania Rosji. Ostatecznie na ESC 2021 go nie zobaczymy, ale piosenka „Bestseller” już jest hitem w Rosji, ma ponad 8 milionów wyświetleń (w 6 dni) oraz sukcesy w notowaniach Apple Music na Ukrainie, w Rosji, Estonii, Łotwie, Litwie, Armenii, Kazachstanie i w Mołdawii. Co ciekawe, nad samym utworem Max i Zivert pracowali pół roku, a drugie pół nagrywali klip. W ich piosence (stworzonej też przez Alana Badoeva) nie ma happy endu, ale to nie oznacza, że tak będzie w karierze muzycznej Maxa. Wokalista chce reprezentować Ukrainę podczas Eurowizji 2022 i ma nadzieję, że konkurs będzie jego kolejnym krokiem.

Źródło: Eurovision.tv, Eurovoix, Eurosong.hr, Max Barskih, inf. własne, fot.: mat. promocyjne

%d blogerów lubi to: