Czy Ala Tracz wygra Eurowizję Junior? Finał JESC potrwa dwie godziny • Eurowizja 2021: Znamy termin selekcji albańskich

Finał Eurowizji Junior 2020 już za tydzień, więc pora zacząć wielkie odliczanie! Już dziś o 17:00 retransmisja konkursu z 2019 roku na kanale YouTube. Atrakcją dodatkową będzie fakt, że konkurs komentować będą też tegoroczni uczestnicy, którzy nagrali swoje reakcje. Widzowie będą mogli korzystać z czatu na YouTube by dzielić się swoimi spostrzeżeniami, dostępny będzie też hashtag #JESCWatchParty do tweetowania. Oczywiście nie zabraknie dziś także wypowiedzi Alicji Tracz, polskiej reprezentantki, która wczoraj wystąpiła w „The Voice of Poland” prezentując „I’ll be standing”. Fani już teraz zastanawiają się, czy młodziutka wokalistka ma szansę dać Polsce trzecie zwycięstwo w konkursie? Szanse na to są ogromne, ale nawet prezes TVP Jacek Kurski nieco studzi emocje. „Startujemy z takiej pozycji, że jest to trudna sytuacja. Dwa razy z rzędu Polska wygrała, drugi rok z rzędu jesteśmy też gospodarzami więc sukces zawsze będzie wydawał się w Europie dwuznaczny. Wszystko w rękach widzów (…). Życzę Alicji oczywiście sukcesu, ale wszystko zależy od niej i od widzów” – powiedział w wywiadzie dla Telemagazyn. Głosowanie internautów rozpocznie się w piątek 27 listopada o 20:00 i potrwa do 29 listopada do 16:59. Druga tura ruszy w trakcie finału po prezentacji 12 piosenek. Druga tura potrwa 15 minut. Głosować będzie trzeba na 3 (nie mniej i nie więcej) piosenki. Oczywiście portal JuniorEurovision.tv dostarczy nam materiały zakulisowe (będą publikowane po 3 kraje od poniedziałku!) oraz minutowe nagrania telewizyjnych występów by łatwiej było nam zdecydować, na kogo oddać swoje cenne głosy.

🇵🇱 Pamiętaj! W poniedziałek o 16:00 transmisja Ceremonii Otwarcia JESC 2020 na żywo! Link do transmisji TUTAJ. Program dostępny będzie też na TVP VOD, a po 17:20 w formie reportażu także na TVP1.

Eurowizja Junior 2020 potrwa dwie godziny

Niemiecki nadawca KiKA 🇩🇪 planuje intensywnie promować Eurowizję Junior 2020 w której nasi sąsiedzi debiutują. W ramach tygodnia eurowizyjnego stacja pokaże reportaże KIKA Live Junior ESC w których widzowie dowiedzą się więcej o reprezentantce Susan oraz jej eurowizyjnej przygodzie. Powtórzony będzie też reportaż z castingów „Dein Song fur Warschau”. Dodatkowo pokazywany będzie też „Junior ESC – Countdown” w którym Burger Lars Dietrich i Jessica Schone omówią wszystkie konkursowe utwory. Pojawią się też dwa programy na żywo 29 listopada o 15:35 i o 16:35. Dodatkowo widzowie będą mogli zobaczyć też 15-minutowe łączenie z Susan, która na gorąco opowie o swoich wrażeniach z finału JESC. Warto przy okazji zaznaczyć, że Eurowizja Junior 2020 potrwa w tym roku dwie godziny, a nie 2:30 jak wcześniej podawano. Telewizja Polska 🇵🇱 zachowuje jednak czas antenowy po finale na transmisję oficjalnego wywiadu ze zwycięzcą konkursu. Oficjalnie finał trwać będzie od 17:00 do 19:00 czasu polskiego.

Eurowizja 2021: Szczegóły z Francji i Albanii

Preselekcje Francji 🇫🇷 do Eurowizji 2021 odbędą się w styczniu. Zgodnie z wcześniejszymi informacjami „Eurovision France, c’est vous qui decidez” składać się będzie z jednego finału w którym udział weźmie 12 uczestników. Konkurs zrealizowany będzie poza Paryżem, a gospodarzem show ma być Stephane Bern. O tym, kto wygra i zostanie nowym reprezentantem Francji zadecydują m.in. widzowie. Wiemy, że Tom Leeb, który miał reprezentować kraj w 2020 nie zgłosił się do preselekcji z powodu innych zobowiązań. Z kolei albańskie 🇦🇱 Festivali i Kenges ma się odbyć w dniach 17-19 grudnia 2020 jednak organizatorzy zapewniają sobie prawo do przesunięcia festiwalu o tydzień, jeśli dojdzie do nieprzewidzialnych utrudnień. Bazując na statystykach z YouTube najsilniejszymi faworytami preselekcji są Inis Neziri, Mirud, Anxhela Peristeri czy Era Rusi. Oczywiście wszystko może się zdarzyć, bo w FiK o wynikach decydują tylko jurorzy, co sprawia, że jest to najmniej przewidywalny finał narodowy przed Eurowizją. Przypomnę, że w tym roku Festivali i Kenges odbędzie się na świeżym powietrzu (na placu Italia pod Air Albania Stadium) i bez udziału żywej orkiestry. Arilena Ara, która miała reprezentować kraj w 2020 roku, nie znalazła się w gronie 26 uczestników konkursu.

Eurowizja 2021: Wewnętrzne wybory w Bułgarii i Hiszpanii

Znamy kolejne szczegóły wewnętrznych selekcji w Bułgarii 🇧🇬. Victoria zdradziła, że do ścisłego grona piosenek-kandydatek na Eurowizję 2021 ma trafić maksymalnie sześć utworów, w tym „Ugly Cry”, które jest już opublikowane. Trwają prace nad kolejnymi propozycjami, na razie nie ma pewności, czy w puli znajdą się piosenki napisane też podczas eurowizyjnego song-writing campu nad Morzem Czarnym. Decyzja o tym, który utwór Victoria zaśpiewa w Rotterdamie zapadnie zapewne w lutym, a oficjalne ogłoszenie nastąpi w marcu. Z kolei w Hiszpanii 🇪🇸 Blas Canto ma zaproponować nadawcy RTVE cztery różne utwory. Wśród propozycji ma być piosenka, którą reprezentant Hiszpanii przygotował ze zwycięzcą Eurowizji 2019 – Duncanem Laurence’m. Nie wiadomo jeszcze w jaki dokładnie sposób wybrana zostanie zwycięska kompozycja. Pewne jest, że istotną rolę w decydowaniu będzie mieć też wytwórnia Warner Music.

Źródło: TVP, Telemagazyn, JuniorEurovision.tv, KiKA, Eurovoix, France 2, RTSH, Instagram, inf. własne fot.: TVP

%d blogerów lubi to: