Szansa na Sukces: Chłopcy na pastylce! • Irlandia nadal poza JESC 2020 • Kto z Rosji na Eurowizję Junior? • Eurowizja 2021: Co nowego?

Lena Marzec i Agata Serwin są już w finale „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2020” 🇵🇱. Czy stawka finałowa znów będzie złożona z samych dziewcząt jak w 2019? O tym przekonamy się już w niedzielę o 15:15 bo wtedy zaplanowano emisję trzeciego półfinału – tym razem kandydaci zaśpiewają piosenki z bajek (m.in. legendarne „Miłość rośnie wokół nas” czy „Mam tę moc”), a oceniać ich będą Kasia Łaska, Dawid Kwiatkowski i Marina. O finał i honor śpiewających chłopców powalczą Konrad Repiński i Szymon Lubicki. Obaj popularność zdobyli dzięki uczestnictwu w „The Voice Kids”. O Szymonie rozpisują się już media trójmiejskie. „Udział w tym programie wspominam bardzo miło i uważam, że było to super doświadczenie, przez które mogę zdobyć więcej pewności siebie na scenie i nie tylko. Nauczyłem się bardzo dużo, rozwinąłem się technicznie i myślę, że ten program dał mi kopa do działania. Będę na pewno wspominał to do końca życia– wspomina „Szansę” w rozmowie z trojmiasto.pl. „Trzymamy kciuki za dobry występ Szymona, za dobrą zabawę i życzymy mu pełnej satysfakcji” – mówi Elżbieta Cupiał, dyrektorka Młodzieżowego Domu Kultury w Gdyni dla portalu Gdynia.pl. Z kolei o Konradzie Repińskim mówi się, że to energiczny i utalentowany chłopiec zakochany w muzyce jak i w sporcie. Poza śpiewaniem trenuje też skoki wzwyż i w dal oraz biegi długodystansowe. Gra w siatkówkę i pływa, ale najbardziej lubi piłkę nożną. Co ciekawe, jego idolem jest chorwacki piłkarz Domagoj Vida i to właśnie na jego cześć Konrad nosi kucyk na głowie. Konkurencją dla Konrada i Szymona w „Szansie na Sukces” będą Alicja Tracz, Anna Laskowska, Lena Małodzińska czy Dominika Głąb. Kto wygra? Przekonamy się w niedzielę!

Eurowizja Junior: Co nowego w Irlandii i Rosji?

Portal Eurowizja.org podaje, że Irlandia 🇮🇪 nie pojawi się w stawce Eurowizji Junior 2020 nawet jeśli konkurs organizowany jest zdalnie. Nadawca TG4 był świadom planu zapasowego EBU na JESC 2020, ale już w lipcu podjęto decyzję o całkowitym wycofaniu się i rezygnacji z preselekcji narodowych co miało związek z kosztami produkcji. Podkreślono, że decyzja jest ostateczna, ale Irlandia może wrócić do konkursu już w przyszłym roku. Podobne zamiary wobec JESC 2021 ma Australia 🇦🇺. Tymczasem w Rosji 🇷🇺 ogłoszono już listę jedenastu finalistów preselekcji. O udział w Eurowizji dla Dzieci 2020 powalczą m.in. Rutger Garecht (The Voice Kids 5), Veronika Litovchenko (The Voice Kids 6) w duecie z Sergey’em Filinem, Sophia Tumanova (The Voice Kids 7), Gennady Pereverdiev (także siódma edycja dziecięcego „The Voice”) czy Sofia Kirsenko. Głosowanie internetowe ruszy 16 września na TEJ stronie, a wyniki (połączone z głosowaniem jury) poznamy w trakcie finału 25 września. Jedenastu finalistów wyłoniono podczas castingu, do którego przystąpiło 39 kandydatów. 26 września odbędzie się premiera nowej wersji piosenki z Niemiec 🇩🇪 pt. „Stronger with you” Susan. Trwają prace nad klipem do utworu.

Eurowizja 2021: Grecja z preselekcjami?

Reprezentantka Grecji 2021 🇬🇷 – Stefania – planuje przedstawić telewizji ERT cztery piosenki-propozycje na konkurs. Portal Eurovision Fun donosi, że autorami wszystkich utworów są członkowie tzw. Dream Teamu pod wodzą Filipa Kirkorowa – to oni stali też za „Supergirl” z 2020 roku. Na początku października wokalistka ma polecieć do Grecji by nagrać wszystkie utwory. Na razie nie wiadomo w jaki sposób wybrana będzie piosenka na ESC – być może zorganizowany zostanie finał narodowy, jak np. w 2005 czy 2017 roku. Tymczasem w Szwecji 🇸🇪 poznaliśmy już pierwszą półfinalistkę Melodifestivalen. Jest nią Julia Alfrida, którą wybrano do preselekcji spośród finałowej stawki konkursu P4 Nasta zorganizowanego bez publiczności w hali koncertowej w Vasteras. Zauważono ją dzięki wykonaniu piosenki „Dark Doom”, ale oczywiście nie będzie to jej eurowizyjna propozycja. Do tej pory jeszcze żaden laureat P4 Nasta nie zdołał przebić się do finału Melodifestivalen. W Australii 🇦🇺 z kolei myślą już o 2022 roku. Nadawca Blink TV ogłosił powrót do preselekcji „Eurovision – Australia Decides” w Gold Coast po rocznej przerwie spowodowanej wyborem wewnętrznym Montaigne na Eurowizję 2021. Warto przypomnieć, że udział w selekcjach zapowiedziała Dami Im, reprezentantka kraju z 2016 roku. Ciekawe, czy dotrzyma słowa.

Źródło: Trojmiasto.pl, Eska.pl, Gdynia.pl, Z.Byszewska, TVP, Eurowizja.org, Karusel TV, Kika, Eurovoix, Blink TV, ESCxtra, inf. własne, fot.: Trojmiasto.pl

%d blogerów lubi to: