Eurowizja Junior 2020: Nabór na wolontariuszy coraz bliżej! Superheroes z ubiegłego roku mogą wystąpić w klipie promocyjnym!

W Albanii 🇦🇱 rozpoczęły się pierwsze przygotowania do 59. Festivali i Kenges, który ma się odbyć w grudniu 2020 roku, pomimo panującego zagrożenia stworzonego przez koronawirusa. Nadawca zapewnia, że organizacja FiK 59 jest pewna. W środę zastępca dyrektora generalnego RTSH, Martin Leka, odbył spotkanie konsultacyjne, na które zaprosił twórców, którzy wielokrotnie pracowali przy festiwalu. Omawiano kwestie związane z formatem festiwalu oraz utworzono komisję, która dokona selekcji piosenek. Zgłoszenia mają odbywać się we wrześniu i zapewne tradycyjnie potrwają tylko kilka dni – w FiK większość zgłoszeń i tak dociera do siedziby RTSH dostarczona osobiście przez samych wykonawców, twórców piosenki czy menadżerów. Na ten moment nie ma żadnego potwierdzenia, że FiK 59 będzie połączony z preselekcjami do Eurowizji 2021, chociaż wiele na to wskazuje. Albania od momentu debiutu zawsze wybierała reprezentanta w ramach festiwalu – na ESC jechał zwycięzca. W grudniu 2019 wygrała Arilena Ara, co wywołało spore kontrowersje ze względu na manipulację głosami jurorskimi. Jeśli RTSH zdecyduje się na ponowne preselekcje w ramach FiK, Arilena straci prawo do tytułu reprezentantki Albanii i będzie mogła to miano zdobyć ponownie, jeśli wygra konkurs w tym roku.

Eurowizja 2020: Słowenia i Grecja mogły mieć inne utwory?

W wywiadzie dla „Schlagervännerna: Eurovision Legends” Alenka Gotar 🇸🇮, finalistka Eurowizji 2007 w barwach Słowenii, zdradziła, że do preselekcji EMA 2020 zgłosiła utwór „Love can win” w duecie z Anže Šuštarem. Piosenka nie dostała się jednak do finału, bo nie została wybrana przez trzyosobową komisję w skład której wchodziła m.in. piosenkarka Raiven. „Raiven nas nie chciała, a była w komisji. Chciałam wrócić bo to kocham” – stwierdziła Alenka jednak nie wyjaśniła, dlaczego akurat tę członkinię jury wini za swoją porażkę. W 2021 wokalistka nie będzie mogła reprezentował Słowenii, bo RTV SLO dość niespodziewanie zdecydowało o tym, by Ana Soklic pojechała do Rotterdamu także w przyszłym roku. Tymczasem grecki portal Eurovision Fun podaje, że nowy singiel Stefanii pt. „Friday” 🇬🇷 mógł być jej piosenką na Eurowizję 2020 zamiast „Supergirl”. Ile w tym prawdy? Nie wiadomo, ale z ankiety na stronie portalu wynika, że fani woleliby jednak „Supergirl”, na które oddano 65% głosów. „Friday” zdobyło 35%.

🇵🇱 Eurowizja Junior 2020: TVP szykuje się do naboru wolontariuszy!

W celu promocji naboru na wolontariuszy przed Eurowizją Junior 2020 Telewizja Polska planuje przygotowanie klipu z udziałem przede wszystkim osób, które pełniły tę rolę rok temu w Gliwicach. Zbierane są w związku z tym filmiki nagrane przez wolontariuszy – jeśli byliście częścią tej wspaniałej przygody rok temu to jest to czas dla Was! Co trzeba zrobić? Nagrać wypowiedzenie zdania „We are the superheroes, we can move the world” najlepiej będąc ubranym w strój wolontariusza (może być film „z ręki” lub ktoś może Was nagrać). Można dodać również zdanie „Dołączcie do nas”. „Chcę, aby to wolontariusze byli głównymi bohaterami tego klipu, bo jest to o nich i dla nich, a jednocześnie bardzo pomogliby mi w pracy nad tegoroczną edycją, która pomimo obecnej sytuacji będzie równie wyjątkowa” – mówi Kamil Staszczyszyn, koordynator wolontariuszy JESC w Polsce. Gotowy filmik należy dodać na konto Google (LINK) wraz z podaniem swojego imienia i nazwiska. Wrzucając filmik i nagranie każda osoba zgadza się na wykorzystanie wizerunku i materiału do celów promocyjnych wolontariatu przy Eurowizji Junior 2020. Klip ma być udostępniony w mediach społecznościowych TVP, a być może pojawi się także w telewizji. Termin na wysłanie filmiku mija 12 lipca! Oznacza to, że na przełomie lipca i sierpnia powinien rozpocząć się nabór na wolontariuszy Eurowizji Junior 2020 w Warszawie. Wszystkich wolontariuszy z ubiegłego roku zapraszamy do udziału w klipie promocyjnym, a pozostałych do głębokiego namysłu przed naborem – pamiętajcie, że bycie wolontariuszem w 2020 pozwoli Wam być najbliżej JESC w stolicy Polski, zwłaszcza, że nie ma pewności, czy finał odbędzie się z udziałem publiki!

Do 5 lipca trwa głosowanie w ostatnim ćwierćfinale Eurovision Internet Song Contest 2020! Listę utworów oraz formularz do głosowania znajdziecie TUTAJ.

Źródło: RTSH, Wiwibloggs, Eurovision Fun, inf. własne, fot.: scena JESC w Gliwicach (M. Błażewicz, 2019)

%d blogerów lubi to: