EUROWIZJA 2020 W INTERNECIE: GŁOSOWANIE W WIELKIM FINALE PLEBISCYTU „NASZ ZWYCIĘZCA”!

Po wczorajszych półfinałowych emocjach pora na głosowanie internautów w wielkim finale Eurowizji 2020 w Internecie („Nasz Zwycięzca”) czyli plebiscytu, który Dziennik Eurowizyjny organizuje razem z kanałem YouTube Byle do Maja 🇵🇱. Już od teraz możecie brać udział w głosowaniu internautów, które potrwa do 7 maja do godziny 17:00. Wyniki głosowania internetowego stanowić będą 50% rezultatu półfinału. Druga połowa to punkty od międzynarodowego jury złożonego z przedstawicieli 41 krajów. Łącznie w skład komisji weszło 205 osób (po 5 osób z danego kraju). Wyniki finału zaprezentowane zostaną na żywo w trakcie widowiska przygotowanego przez Roberta Bulczaka i grupę kreatywną. Transmisja odbędzie się 9 maja od 21:00 na YouTube.

Jak głosować?

Aby wesprzeć swoich faworytów w finale należy uważnie wypełnić formularz znajdujący się poniżej lub pod TYM linkiem. W pierwszej kolejności należy zalogować się do konta Google, a później podać swój adres e-mail oraz kraj z którego oddaje się głosy (należy pamiętać, by zaznaczyć faktycznie kraj w którym się aktualnie znajdujecie!. W drugiej części formularza dostępny jest skrót wszystkich występów zgodnie z kolejnością ustaloną przez twórcę show, Roberta z kanału Byle do Maja. W ostatniej sekcji formularza należy przyznać punkty dziesięciu krajom. Najlepszy kraj otrzymuje 12 punktów, kolejny 10, następny 8, później 7, 6, 5, 4, 3, 2 i 1 punkty. Pozostałe kraje pozostawiamy bez punktów. Nie należy głosować na swój własny kraj oraz wypełniać formularz więcej niż jeden raz. Jeśli błędnie wybierzesz kraje w formularzu, należy odświeżyć stronę i uzupełnić formularz poprawnie zamiast wysyłać z błędem lub rezygnować. Nie można przyznać not więcej niż 10 krajom, nie można też przyznać mniej niż dziesięciu not. Jeden kraj może otrzymać tylko jedną notę lub nie dostać jej wcale. Wszystkie punkty oddane niezgodnie z zasadami zostaną anulowane. Ze względu na ograniczenia techniczne formularz Google Forms może nie być dokładnie widoczny w całości, dlatego trzeba przesunąć tabelę i zobaczyć wszystkie dodatkowe punkty. Można też skorzystać z bezpośredniego linku do formularza TUTAJ.

Eurowizja 2020 w Internecie: Wielka muzyczna rozgrzewka od 18:30!

9 maja na kanale YouTube Byle do Maja obejrzymy show finałowe, w którym usłyszymy wszystkie 26 propozycji, a także będziemy mogli śledzić głosowanie jurorów prezentowane przez członków grupy kreatywnej. Kolejność podawania punktów jurorskich ułożona została według specjalnego klucza związanego z historią Eurowizji. 41 państw uszeregowano wedle najwyższego wyniku punktowego uzyskanego przez dany kraj w ciągu jego konkursowych startów. Głosowanie otworzy jednak Izrael 🇮🇱, jako gospodarz Eurowizji 2019, a zamknie Holandia 🇳🇱 jako organizator Eurowizji 2020. Jako drugie zagłosuje San Marino 🇸🇲 (maksymalnie zdobyło 77 punktów w finale – stało się to w 2019 roku), a przedostatnia będzie Portugalia 🇵🇹 (najwyższy wynik punktowy to 758 punktów w finale z 2017 roku). O tym, jakie piosenki zdobyły dla danego kraju najwyższy wynik punktowy dowiecie się podczas specjalnej rozgrzewki (Warm-up Show) 9 maja od 18:30 za pośrednictwem playlisty transmitowanej na platformie Watch2together. Będziecie mieli okazję posłuchać i zobaczy 41 występów i wspomnieć największe sukcesy danych krajów!

 

%d blogerów lubi to: