EUROWIZJA 2020 W INTERNECIE: GŁOSOWANIE W DRUGIM PÓŁFINALE PLEBISCYTU „NASZ ZWYCIĘZCA”!

O godzinie 17:00 zakończyło się głosowanie w I półfinale Eurowizji 2020 w Internecie i od razu pora na online voting drugiego półfinału. Eurowizja 2020 w Internecie czyli w plebiscyt „Nasz zwycięzca”, który Dziennik Eurowizyjny przygotowuje razem z kanałem YouTube Byle do maja trwa! Już od teraz możecie brać udział w głosowaniu internautów, które potrwa do 2 maja do godziny 17:00. Wyniki głosowania internetowego stanowić będą 50% rezultatu półfinału. Druga połowa to punkty od międzynarodowego jury złożonego z przedstawicieli krajów startujących w tym półfinale oraz przypisanych do tej rundy finalistów. Łącznie w skład komisji weszło 105 osób (po 5 osób z danego kraju). Wyniki drugiego półfinału zaprezentowane będą w trakcie specjalnego show transmitowanego w Internecie na żywo 3 maja. Szczegóły dostępne na specjalnej podstronie projektu TUTAJ. Wcześniej, bo już jutro o 21:00 transmisja pierwszego półfinału, podczas którego poznamy pierwszych finalistów!

Jak głosować?

Aby wesprzeć swoich faworytów z drugiego półfinału należy wypełnić formularz znajdujący się poniżej lub pod TYM linkiem. W pierwszej kolejności należy zalogować się do konta Google, a później podać swój adres e-mail oraz kraj z którego oddaje się głosy (należy pamiętać, by zaznaczyć faktycznie kraj w którym się aktualnie znajdujecie!. W drugiej części formularza dostępny jest skrót wszystkich występów zgodnie z kolejnością ustaloną przez twórcę show, Roberta z kanału Byle do Maja. W ostatniej sekcji formularza należy przyznać punkty pięciu krajom. Najlepszy kraj otrzymuje 12 punktów, kolejny 10, następny 8, później 6 i 3 punkty. Pozostałe kraje pozostawiamy bez punktów. Nie należy głosować na swój własny kraj oraz wypełniać formularz więcej niż jeden raz. Jeśli błędnie wybierzesz kraje w formularzu, należy odświeżyć stronę i uzupełnić formularz poprawnie zamiast wysyłać z błędem. Nie można przyznać not więcej niż 5 krajom, nie można też przyznać mniej niż pięciu not. Jeden kraj może otrzymać tylko jedną notę lub nie dostać jej wcale. Wszystkie punkty oddane niezgodnie z zasadami zostaną anulowane.

Eurowizja 2020 w Internecie: Co dalej?

30 kwietnia w Internecie obejrzymy show przygotowane przez kanał Byle do Maja oraz fanów, którzy zgodzili się pomóc w tak dużym projekcie. Czeka nas m.in. prezentacja wszystkich 17 piosenek I półfinału, a także wiele materiałów dodatkowych i niespodzianek. Kulminacyjnym momentem będzie oczywiście prezentacja wyników – spośród 17 krajów z pierwszego półfinału do finału wejdzie 10 najlepszych. Głosowanie w drugim półfinale potrwa do 2 maja, a wyniki tej rundy zaprezentowane zostaną 3 maja o 21:00. Od 4 do 7 maja trwać będzie wielkie głosowanie na 26 utworów finałowych (20 zwycięskich półfinalistów i kraje Big5 + Holandia). Finał transmitowany będzie na żywo 9 maja od 21:00.

%d blogerów lubi to: