Gdzie odbędzie się Ceremonia Otwarcia JESC 2019? Viki Gabor w „Pytaniu na Śniadanie” i w Anglii! Co ciekawego w Grecji, Szwecji i Hiszpanii?

Zanim w Gliwice Arena rozpoczną się próby do Eurowizji Junior 2019 w Teatrze Śląskim w Katowicach 🇵🇱 odbędzie się Ceremonia Otwarcia Konkursu, którą poprowadzi Mateusz Szymkowiak. 18 listopada od 16:00 uczestnicy JESC 2019 spotkają się w neoklasycystycznym budynku teatru by wspólnie świętować rozpoczęcie sezonu. TVP przygotowała dla uczestników i widzów sporo niespodzianek, ale scenariusz trzymany jest w tajemnicy. Impreza ma charakter zamknięty – będzie transmitowana na żywo za pośrednictwem Internetu – na stronie junioreurovision.tv. Na razie nie wiadomo, czy ceremonia będzie transmitowana też na kanałach TVP. W ostatnich latach podczas takich ceremonii udział brali nie tylko uczestnicy JESC, ale też goście specjalni i prowadzący finału. Teatr Śląski znajdujący się w Katowicach to największa scena dramatyczna Górnego Śląska. Budowę rozpoczęto w 1905 roku, a oddano do użytku dwa lata później. Zawiera cztery sceny – dużą, kameralną, w Malarni i w Galerii. Ta największa może pomieścić ok. 447 osób. Warto dodać, że Katowice nie tylko pełnią rolę gospodarza Ceremonii Otwarcia, ale też tam reprezentanci z Eurowizji Junior będą nocować przez cały pobyt w Polsce. Zobacz jak wyglądała ceremonia otwarcia w zeszłym roku:

Tegoroczna reprezentantka Polski 🇵🇱 na JESC – Viki Gabor – wystąpi w Wielkiej Brytanii jako gość specjalny podczas „Lighthouse UK Tour 2019” Bars & Melody. Viki już wcześniej współpracowała z tym zespołem, miała okazję śpiewać podczas „Choke Tour”, czyli polskiej trasie koncertowej formacji. Koncerty odbywały się w kwietniu i maju tego roku. Już 28 października Gabor zaśpiewa w Londynie, dzień później w Manchester, później w Newcastle, Gloucester, Bournemouth i Birmingham. „Z pewnością jest to niesamowita szansa na zaprezentowanie się nowej grupie odbiorców, a co za tym idzie: na zdobycie nowych fanów przed tegorocznym konkursem Eurowizji Junior” – twierdzi portal Dziennik.pl. Już w piątek po 11:10 w TVP2 „Pytanie na Śniadanie Extra”, w którym Mateusz Szymkowiak rozmawiać będzie nie tylko z Viki Gabor, ale też z autorami hitu „Superhero” – m.in. Lanberry i Patrykiem Kumórem. Oglądajcie koniecznie!

Doniesień ze Szwecji 🇸🇪 w ostatnich dniach nie brak. Dziś Aftonbladet podaje, że w Melodifestivalen 2020 wystąpią The Mamas, czyli utalentowane chórzystki Johna Lundvika podczas Eurowizji 2019. Formację tworzyły Loulou Lamotte, Ashley Haynes, Paris Renita i Dinah Yonas Manna. Podczas sezonu eurowizyjnego cieszyły się tak dużym zainteresowaniem jak główny reprezentant Szwecji, więc ich udział w MF 2020 na pewno będzie sukcesem! Jeśli faktycznie The Mamas zaśpiewają podczas preselekcji, to zrobią to w trójkę. Paris Renita ma wkrótce opuścić zespół. Tymczasem telewizja grecka 🇬🇷 ogłosiła, że wbrew plotkom o organizacji preselekcji jednak wewnętrznie wskaże reprezentanta do Rotterdamu i czeka teraz na propozycje z różnych wytwórni muzycznych. Uczestnik „The Voice of Germany” – Sandro Nicolas – opublikował niedawno zdjęcie ze studia nagraniowego w towarzystwie Dimitrisa Kontopoulosa, eurowizyjnego weterana, który stworzył już wiele konkursowych piosenek (w tym roku m.in. „Scream” dla Rosji). Na razie nie wiadomo czy zdjęcie ma związek z Eurowizją, a jeśli tak, to czy Sandro starać się będzie o reprezentowanie Niemiec czy Grecji.

W wywiadzie dla Europa Press Blas Canto, nowy reprezentant Hiszpanii 🇪🇸 przyznał, że chciałby na Eurowizji zaśpiewać w całości po hiszpańsku. Stwierdził, że jest oczywiście nacisk, by śpiewać po angielsku i by słuchacze rozumieli przesłanie, ale jak twierdzi, to nie jest aż tak ważne, bo muzyka sama w sobie jest uniwersalna. Chociaż piosenka na Eurowizję jeszcze nie powstała, wokalista jest pewien, że nie będzie to ani ballada ani nic szybkiego, a raczej utwór w średnim tempie, jakich Blas ma już kilka w swym dorobku. Najpewniej nie wystąpi na scenie sam, ale prezentacja sceniczna zależeć będzie oczywiście od wybranego utworu. Co ciekawe, Blas zdradził, że z RTVE zadzwoniono do niego gdy spał, więc wiadomość-ofertę eurowizyjną przyjął nieco nieświadomie, ale bardzo się z niej cieszy. Często pytano go też, co będzie jeśli zajmie jedno z ostatnich miejsc, co ostatnio Hiszpanie mają w zwyczaju. Uznał, że nie boi się tego, a Eurowizję traktuje jako kolejny krok w swojej karierze, bez względu na osiągnięty w Rotterdamie wynik.

Źródło: TVP, Wikipedia, Dziennik.pl, Aftonbladet, Wiwibloggs, Eurovoix, Oikotimes, Europa Press, inf. własne, fot.: M.Błażewicz, 2019

%d blogerów lubi to: