🇵🇱 Gabriela Katzer w finale „Szansy na Sukces”. Polska znowu wyśle na Eurowizję Junior dziewczynę! Głosuj na swojego faworyta w finale „Szansy”

Gabriela Katzer dołącza do stawki finałowej programu „Szansa na Sukces – Eurowizja Junior 2019” 🇵🇱 – taką decyzję podjęli członkowie grupy Papa D. Tym samym wokalistka pokonała m.in. finalistę „The Voice Kids” – Eryka Waszczuka. Jej awans oznacza, że Polskę na Eurowizji Junior 2019 na pewno reprezentować będzie dziewczyna, tym samym nasz kraj od początku udziału w JESC jeszcze nigdy nie wysłał na konkurs śpiewającego chłopca. Nie jest tajemnicą, że od lat na Eurowizji Junior dominują dziewczęta – rok temu do Mińska pojechało ich łącznie 16, a chłopców było jedynie sześciu. Z kolei w 2017 na scenie Eurowizji Junior zaśpiewało 13 dziewcząt i 7 chłopców. Najbardziej dziewczęca była edycja JESC z 2014 roku, gdzie na 16 reprezentacji, tylko jedną stanowił chłopiec-solista. Był to Vincenzo Cantiello z Włoch, który ostatecznie wygrał cały konkurs. Na ten moment wiemy, że do Gliwic pojadą dziewczyny z Armenii, Białorusi, Malty, Macedonii, Polski, Serbii, Hiszpanii i Ukrainy, a na chłopców stawiają Australia, Gruzja i Kazachstan.

Gabriela Katzer, która dziś zaśpiewała utwór „Panorama Tatr” pochodzi z miejscowości Brody w gminie Kalwaria Zebrzydowska. Aktualnie uczy się w szóstej klasie szkoły podstawowej. Aktywnie uczestniczy w różnego rodzaju konkursach muzycznych. W lutym zajęła I miejsce w konkursie wokalno-instrumentalnym „Talent Start 2019” w Sądecczyźnie, a w 2018 zdobyła „Srebrną Nutę” (odpowiednik 2. miejsca) w krajowym dziecięco-młodzieżowym Festiwalu Piosenki Polskiej „Kruszwicka Nuta”. W ubiegłym roku startowała też w finale Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Dziecięcej „Skowroneczek” w Nowym Sączu, Konkursie Poezji Śpiewanej w Kętach (gdzie zajęła 3. miejsce) oraz w M1 Talent Show gdzie dotarła do finału.

W przyszłą niedzielę wielki finał „Szansy na Sukces – Eurowizja Junior 2019” na żywo w TVP2. Trzy finalistki – Nikola Fiedor, Viki Gabor oraz Gabriela Katzer – zaśpiewają piosenki zaproszonych do studia gwiazd. Zaprezentują też utwór/utwory przygotowane specjalnie na Eurowizję Junior 2019. O tym, kto ostatecznie będzie reprezentował Polskę podczas Konkursu Piosenki Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach zadecydują widzowie głosując poprzez system sms. Finał będzie transmitowany na żywo w TVP2 od 15:15. Show potrwa 70 minut. Komu będziecie kibicować? Zagłosujcie w ankiecie poniżej!

Jeszcze nigdy nie zdarzyło się, by gospodarz konkursu wygrał głosowanie w trakcie Eurowizji Junior. Najbliżej były reprezentacje Ukrainy 🇺🇦 w 2013 oraz Gruzji 🇬🇪 w 2017, które zajmowały 2. miejsce. Najgorzej w rankingu wypadli gospodarze z 2004 roku – Norwegowie 🇳🇴 zajęli jedynie 13. miejsce podczas konkursu organizowanego u siebie. Średnio kraj-gospodarz zajmował w latach 2003-2018 miejsce 6-7., przy czym Białoruś 🇧🇾 w ubiegłym roku była pierwszym gospodarzem od 2007 roku, który nie zajął miejsca w top10. Jak wynik Polski wpłynie na te statystyki? Przekonamy się już w listopadzie!

źródło: Gazeta Krakowska, Kalwaria-Zebrzydowska.pl

%d blogerów lubi to: