Arena Gliwice czeka na reprezentantów, prowadzących i wolontariuszy! Kto powinien poprowadzić katowicką ceremonię otwarcia Eurowizji Junior?

Już tylko do 14 września (do soboty!) przyjmowane będą aplikacje od kandydatów chcących zostać wolontariuszami podczas Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach na Śląsku 🇵🇱. Poszukiwane są osoby pełnoletnie, znające język angielski, które są dostępne w okresie trwania konkursu oraz chętne do bycia częścią największego tego typu wydarzenia w naszym kraju. Praca wolontariusza pozwoli zobaczyć Eurowizją zza kulis i być w środku całego konkursowego zamieszania! Poszukiwane są osoby do różnych funkcji, od opiekunów delegacji po osoby pracujące w Centrum Prasowym czy w Arenie Gliwice. Dla fanów Eurowizji to nie lada gratka i okazja sprawdzenia się w zupełnie nowych zadaniach oraz poznania wielu ciekawych ludzi! Pamiętajcie, Polska na Eurowizji nie jest mocnym krajem i nie wiadomo, kiedy kolejny raz pojawi się taka okazja, w której nasz kraj jest organizatorem konkursu! Regulaminy i formularz kontaktowy dostępne są TUTAJ. Do tej pory przyjęto już ponad 150 zgłoszeń, a TVP jest zadowolona z aktualnej frekwencji – może być jednak jeszcze lepiej, może właśnie dzięki Twojemu zgłoszeniu (o ile już go nie wysłałaś/wysłałeś!). Przed organizatorami i kandydatami kolejny etap – rozmowy kwalifikacyjne, które odbywać się będą w dniach 16-22 września w Arenie Gliwice. W rozmowach mogą brać udział tylko te osoby, które już dostały od TVP potwierdzenie przyjęcia aplikacji i zaproszenie do Gliwic.

Sprzedaż biletów na Eurowizję Junior 2019 ma się rozpocząć w październiku – według wcześniejszych doniesień, ceny będą się wahać w granicach 50 złotych, a wejściówki dostępne będą zarówno na trybuny (miejsca siedzące) jak i na płytę pod sceną (miejsca stojące). W momencie gdy ruszy sprzedaż, dowiemy się jak ogólnie wyglądać będzie scena w Gliwice Arenie, gdzie znajdzie się Green Room oraz ile tak naprawdę miejsc będzie dostępnych. Z kolei już 18 listopada w Katowicach odbędzie się uroczyste Otwarcie Eurowizji Junior, podczas którego wszyscy reprezentanci przejdą po czerwonym dywanie oraz wylosowane będą pierwsza i ostatnia pozycja startowa stawki konkursowej. Taki event co roku transmitowany jest przez JuniorEurovision.tv, a rok temu pokazywała go również telewizja białoruska. Nie inaczej będzie w Polsce – najpewniej widzowie będą mogli śledzić na żywo przebieg całej ceremonii, która stanie się atrakcyjnym zwiastunem samego finału. O ile finał poprowadzą Olek Sikora, Ida Nowakowska i Roxie Węgiel, tak na razie nie wiemy, kto będzie prezenterem ceremonii. TVP wskazała już oczywiście miejsce oraz osobę/osoby prowadzące, jednak nie podała tych informacji do wiadomości publicznej. Czytelnicy Dziennika Eurowizyjnego zrzeszeni na Facebooku typują, że gości powita Marcelina Zawadzka, która w ankiecie zdobyła 159 głosów. Drugie miejsce ma Mateusz Szymkowiak (86 głosów), a trzecie Tomasz Kammel (70 głosów). W top5 znalazły się też Kasia Moś i Tamara Gonzalez Perea. Czy prowadzący jest wśród tej piątki? Zapewne tak 😉

Kompletowanie stawki konkursowej Eurowizji Junior idzie na razie dość wolno. Znamy dopiero 37% uczestników i tylko jedną piosenkę (ukraińską). Swoich reprezentantów wybrano już w Australii 🇦🇺, Gruzji 🇬🇪, Kazachstanie 🇰🇿, na Malcie 🇲🇹, w Macedonii Płn. 🇲🇰, Hiszpanii 🇪🇸 i na Ukrainie 🇺🇦. W niedzielę dowiemy się, kto i z jakim utworem reprezentować będzie Armenię 🇦🇲. W przyszły piątek wyboru dokonają Białorusini 🇧🇾, a do końca miesiąca odbędą się też finały narodowe w Walii 🏴󠁧󠁢󠁷󠁬󠁳󠁿, Rosji 🇷🇺, Holandii 🇳🇱 i w Polsce 🇵🇱. Sezon preselekcyjny zamknie Irlandia 🇮🇪, której finał preselekcji zapowiedziano na 6 października. Na ten moment brak informacji o sposobie wyboru przedstawicieli Albanii 🇦🇱 i Portugalii 🇵🇹. Nie wiemy też kiedy podjęta zostanie ostateczna decyzja co do reprezentantów Serbii 🇷🇸 (z otwartego konkursu) i Francji  🇫🇷 (wewnętrznie). Szczegółowy terminarz preselekcji i JESC znajdziecie TUTAJ.

Źródło: TVP, JuniorEurovision.tv, Wikipedia, inf. własne, fot.:  EBU/TVP

 

%d blogerów lubi to: